Emil i Lönneberga (TV seriál)

• SK název

Emil z Lönnebergy

Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1975, 13x26 min

Olle Hellbom

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

detstvo bez emila by nebolo detstvom..strasne mi ho bolo luto..ked jeho otec zjacal emiiiiiiiiil, bal som sa aj ja...a vzdy som bol potom zvedavy, co za postavicku tentoraz vystruha z toho dreva :)(30.12.2006)

Tak tento seriál som ako malý chlapec totálne žral. A Emil okrem iného, že vedel rýchlo utekať si aj vyrezával pekných panáčikov. Škoda, že jeho otec z neho až takú veľkú radosť nemal:D(27.3.2010)

Nezbedník ten Emil. Ale talent mal, to treba uznať. Talent nielen vo vyrezávaní postavičiek.(13.5.2011)

Jeden z mojich najobľúbenejších nezbedníkov z detstva. Nostalgická slovenská spomienka na "kôlnička hej bum tralala" tu: http://www.youtube.com/watch?v=xPjM0h2QOxI(20.8.2009)

Krásne spomienky na detstvo. Kam sa hrabú pokémoni.(27.6.2010)

Srdce sa mi rozbúchalo krásnymi spomienkami, keď som Emila zbadal medzi seriálmi na hodnotenie.(27.6.2010)

Kôlnička hej bum tralalíii, kôlnička hej bum tralaláa, ... som rád že si, bum tralali, a že ťa máam bum tralaláa. song: http://www.youtube.com/watch?v=A2G6rtAERSA&feature=related :)(14.1.2011)

To bol chalan poviem vám jak sedemhlavý drak. Ten chalan meno Emil mal hej Emil veru tak :-))(12.2.2009)

Možno z mojej strany nadhodnotené, ale hodnotil som srdcom. Toto je moja mladosť, či už knižky, alebo práve tento seriál. Úžasné, milujem a ďakujem za toto.:)(7.4.2013)

Emiiiiil! Seriál môjho detstva. Škoda, že dnes sa najmenšiemu divákovi dostávajú väčšinou len mimoeurópske rozprávky a príbehy, ktoré so skutočným detským životom majú pramálo spoločného. Emil je taký normálny príbeh normálneho výmyselníka, ktorý si dokáže zavariť aj keď nechce. Krásny seriál(21.12.2007)

Tak repríza tohto by veľmi potešila a nie opakovania starých telenoviel, či blbých reality show, kde sa hlásia skoro samé husi ktoré by som zavrela do tej kôlničky a vypustila Emila :) a potom len hej bum tralala:D(29.6.2011)

Skoro som na Emila zabudol... ale bolo to take roztomile chlapca a vedel struhat postavicky na jedno zavretie ked vyviedol nieco a otec ho nahanal po celom dvore az kym sa nezavrel do kolnicky, ze sa nanho jednoducho fakt tazko zabuda :o) Vzdy som si ho rad pozrel a sledoval jeho huncustva, jeden zo serialov mojho detstva ;-))(8.5.2012)

Vyčíňanie Emila, jeho milá kôlnička a večne nahnevaný otec, ktorý ráta s každým öre, vyvoláva u mňa vždy príjemnú náladu. Jednotlivé príbehy tohto malého loptoša sú plné humorných situácii, ktoré väčšinou vystrojil on sám. Pamätná polievková misa na hlave a príchod k lekárovi boli ukážkou toho čo dokázal chlapec navystrájať a keď ju svojským spôsobom "dal dolu" jeho otec bol rozzúrený, ale po zistený, že to bolo lacnejšie riešenie bol šťastný. ............. .......... .............. ............ .................... ........ ..... ..... Humor: ***** Hudba: **** Vtiahnutie do deja:****(27.1.2009)

den ked prestali davat emila bol jeden z mojich najsmutnejsich v zivote :(((((2.2.2010)

5 hviezdičiek z nostalgie ,dnes sa už take seriály netočia a je to velká škoda pre deti.(28.11.2010)

Je zaujímavé si niečo také ako Emila pozrieť po rokoch.. v detstve som tento seriál mala veľmi rada, no teraz som to už nevládala dopozerať... ale pesnička je stále parádna... Inak myslím, že nie len dnešné seriály pre deti na to nemajú, ale predsa je to len severská tvorba... už len kvôli tým všetkým bolnďákom :)(1.5.2011)

Éééééémil! Nezabudnuteľné z detstva. Nie je veľa podobných vecí, ktoré si človek zapamätá na vždy. Chlapec, ktorý mi pripomína seriálového Dennisa, postracha pre okolie. Akurát Emil je z dediny. Moje deti o tomto musia nie len počuť.(17.9.2013)

Pekné nostalgické bezstarostné spomienky na detstvo. Čo si pamätám, bolo to podarené. :)(4.3.2012)