Emil i Lönneberga (TV seriál)

• slovenský

Emil z Lönnebergy

Rodinný

Švédsko / Západní Německo, 1973, 13x26 min

Olle Hellbom

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Emiiiiil! Seriál môjho detstva. Škoda, že dnes sa najmenšiemu divákovi dostávajú väčšinou len mimoeurópske rozprávky a príbehy, ktoré so skutočným detským životom majú pramálo spoločného. Emil je taký normálny príbeh normálneho výmyselníka, ktorý si dokáže zavariť aj keď nechce. Krásny seriál(21.12.2007)

Možno z mojej strany nadhodnotené, ale hodnotil som srdcom. Toto je moja mladosť, či už knižky, alebo práve tento seriál. Úžasné, milujem a ďakujem za toto.:)(7.4.2013)

Jeden z mojich najobľúbenejších nezbedníkov z detstva. Nostalgická slovenská spomienka na "kôlnička hej bum tralala" tu: http://www.youtube.com/watch?v=xPjM0h2QOxI(20.8.2009)

To bol chalan poviem vám jak sedemhlavý drak. Ten chalan meno Emil mal hej Emil veru tak :-))(12.2.2009)

detstvo bez emila by nebolo detstvom..strasne mi ho bolo luto..ked jeho otec zjacal emiiiiiiiiil, bal som sa aj ja...a vzdy som bol potom zvedavy, co za postavicku tentoraz vystruha z toho dreva :)(30.12.2006)