Nízkorozpočtový prvý film Davida Hamiltona natočený roku 1977 a azda aj najznamejší. Vo filme účinkuje Patti DArbanville a Hamiltonova prvá žena Mona Kristensen, film je príbehom mladého dievčaťa, odohrávajúci sa počas jej letných prázdnin na vidieku. Hlavná hrdinka odchádza od prvého muža, do ktorého sa zamilovala k žene ku ktorej cíti istú náklonosť. Do filmu zložil hudbu Franci Lai. (etienne)

Karlos80

Asi nejznámější film Davida Hamiltona mistra měkké kresby se slabostí pro nymfy,celý film se také točí v podobném duchu a ve stylu jeho světoznámých fotografií.Jinak děj filmu líčí první milostná dobrodružství žákyně internátu (dětského domova) na Cote d´Azur která se zamiluje do své pěstounky Melissy.Jinak je to takový průměrný romantický film který se často utápí ve svých dlouhých romantických pózách a v docela exkluzivních prostředích, místy však překračuje ve vyumělkované a nepřirozené erotické hranice kýče.Nicméně film v orig.znění se mi docela líbil a za ústřední dvojici Patti d´Arbanville (Bilitis) a Mony Kristensenové (Melissa) a za pár jejich opravdu lechtivých scén dávám tomuto snímku za 3*. ()

Anderton

Film perfektne sediaci do svojej doby, avšak nadčasový vďaka kúzelnej atmosfére francúzskeho vidieka v dobe letných prázdnin. Tie prvé zaujímavé zažíva teenagerka Bilitis a skúša tak viaceré príjemné veci, čo ponúka život. Možno zistí, že všetci muži sú rovnakí, ale možno si to myslieť na konci leta nebude, pretože aj tak sme rozmanití. Fotograf a filmár Hamilton nakrútil Bilitis podľa cudzieho scenára, čo je zrejme dobre, pretože film má jeho vizuálny autorský rukopis a zároveň aj uchádzajúci príbeh, určite nejde len o prvoplánovú erotiku, tá je tu v podstate len tak na spestrenie, nič explicitné nečakajte. ()

dopitak

Hudba: hlavní motiv hodně připomíná melodii ze Zdivočelé země. Syntetizátoru na večírku bylo až moc, ale jinak opravdu zdařilé, především v úvodu a především s klavírem. Děj: Spíš než nudné, je to hodně podivné. Motivace postav nedojde odhalení - jakoby všichni jednali jen jedním pudem. Část s večírkem je vyloženě hrozná, Melissa se vlní uprostřed místnosti a ostatní na ní civí, nebo se znuděně povalují kolem. Obraz (kamera): Smooth klasika mistra Hamiltona, dokonce i na dvd je obraz nekvalitní, noční záběry přehnaně zrnité, ale to je úmysl. Zejména začátek filmu ještě na letním domově stojí za to, děvčata se vydávají k moři na koupání, samozřejmě nejlépe bez plavek. Na disku jako bonus celý soundtrack! ()

kaylin

Snímek, na který se hezky kouká, protože tvůrci prostě věděli, co vypadá pěkně, a to nemyslím teď jen nahá mladá ženská těla. Celkově je vizuální stránka filmu velmi líbivá, což je jeho hlavní deviza. Jinak film nic moc zásadního nepřinese a vy se necháváte unášet spíše reáliemi než zajímavými postavami. ()

warrenur

Romanticko-eroticky francuzak s vynikajucim soundtrackom od Francis-a Lai-a. Mne osobne ucarila pesnicka Promenade. Oslava dievcenskej krasy a nevinnosti v dospievani. Kedze tento zaner neoblubujem, nemam moc s cim porovnavat. Steklive sceny su fajn, ale u mna kraluje jednoznacne hudba a kocky. 45% ()