Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Nestává se často, aby dvojka byla lepší než jednička, tady se to stalo. Návštěva u rodičů Gaylorda „Trochu divní, ale velmi milí lidé“ dala průměrné jedničce ty správné grády.(12.6.2005)

Chcela som len trafenú komédiu na relax a presne to som dostala. Príjemné vypnutie mozgovne občas treba a na to sú blbovinky tohto typu ako stvorené. Pobavila som sa aj zasmiala. Dustin + Barbra boli vynikajúca hipisácka dvojka, nebyť ich, určite by to na tie ľahko priemerné tri hviezdičky film nevytiahol.(8.9.2008)

Neviem pochopiť, ako môže nastúpené tempo tohto filmu vydržať až do konca. Výborné dosadenie Hoffmana a Streisandky do rolí, alá rodičia Jebalovci, ktorí tvoria pre mňa jeden s najtrefnejších párov v kinematografii. Zobrazujú dve úplne odlišné názory rodičov, kde si s DeNirom, ako paranoidným otcom, skvele sekundujú a viacmenej celá komédia je postavená na ich hádkach. A ten karavan nemal chybu. 85%.(22.5.2006)

Nemám rad onanii (k tomuhle filmu se sexuálně zabarvené slovo v komentáři zvlášť hodí) nad ověřenými hereckými hvězdami, ale Hoffman i de Niro jsou ve svém souboji "hippies vs. gestapo" zkátka dokonalí. Scénář nezklamal a Stiller, ten už to snad ani jinak než vtipně nedokáže. Řekněte sami: Může být špatný film, v němž se láska vyznává pomocí přiznání "chtěl bych ojet tvoji matku." IMHO ne :-)(23.2.2005)

Bál jsem se, že kvalita oproti předchozímu snímku, na který tento film navazuje, půjde strmě dolů. Opak je pravdou. Film je minimálně stejně kvalitní jako jeho předchůdce. Opět stejně brilantní a stejně skvělé herecké výkony Bena Stillera a Roberta De Nira, navíc umocněné dalšími kvalitními hereckým i výkony v podání Dustina Hoffmana a Barbry Stresand... Z toho nemůže být nic jiného než úžasný, vtipný a opět velmi originální snímek, u kterého jsem se bavil ve stejné intenzitě jako u filmu Fotr je lotr. Vítaným oživením pak bylo malé dítě na palubě, které tomu dodalo ještě vtipnější ráz... Nelze než tvůrce pochválit za to, že udrželi laťku takto vysoko, dávám opět čtyři hvězdičky a vysekávám tvůrcům a hercům pochvalu za nádherně úžasně propracovaný film...(21.10.2007)

• - Malý Jack (Spencer Pickren) při sledování televize přepne na film Zjizvená tvář (1983). (rothstein)

• - Letištní asistentku hraje Kali Rocha, která hrála i v prvním dílu filmu. Proto se jí dostane od Grega nepěkného pohledu. (don corleone)

• - Během produkce se studio obávalo, že název "Meet the Fockers" by byl príliš vulgární, ale plánovaná změna na "Meet the Fokkers", by mohla narušit kontinuitu série. Asociace amerických filmařů nechtěla název "Meet the Fockers" povolit, pokud by filmaři nenašli rodinu se jménem Focker. Podařilo se. (don corleone)