Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Rozpočet $80miliónovTržby USA $279,261,160Tržby Celosvetovo $516,642,939║ Opäť rovnako šťavnaté, uletené a zábavné ako prvý film. /videl v kine: 75%/(19.5.2005)

"Teď už zbývá jediné. Poznat jeho rodiče." slyšeli jsme na konci prvního filmu. Setkání s Yebaly je tedy logické přímé pokračování a až jednou budou oba filmy v televizi pouštět týden po sobě, mohlo by se dokonce zdát, že autoři od začátku zamýšleli dvojfilm. Proto nechápu, proč staré známé postavy neposunuli nikam dál a nutí je opakovat stejné chování v nápadně podobných situacích, jaké známe z jedničky. Na začátku, během titulků, to ještě vypadá jako fór na druhou, ale časem začne předvídatelnost děje nudit a všechno nové, co přináší, je buď nevkusné nebo nefunkční. Pozitivem číslo jedna jsou samozřejmě rodiče Yebalovi. Nejenže Dustin Hoffman a Barbra Streisandová jsou tak bizarní pár, že nebýt Jeho fotra, nikde jinde by si spolu nezahráli. Překvapivé je, že si je opravdu zamilujete (ano, dokonce i Barbru). A budete vlastně rádi, že Stiller už není na toho zlého DeNira sám. :-) 60%(4.11.2005)

Nemám rad onanii (k tomuhle filmu se sexuálně zabarvené slovo v komentáři zvlášť hodí) nad ověřenými hereckými hvězdami, ale Hoffman i de Niro jsou ve svém souboji "hippies vs. gestapo" zkátka dokonalí. Scénář nezklamal a Stiller, ten už to snad ani jinak než vtipně nedokáže. Řekněte sami: Může být špatný film, v němž se láska vyznává pomocí přiznání "chtěl bych ojet tvoji matku." IMHO ne :-)(23.2.2005)

Bál jsem se, že kvalita oproti předchozímu snímku, na který tento film navazuje, půjde strmě dolů. Opak je pravdou. Film je minimálně stejně kvalitní jako jeho předchůdce. Opět stejně brilantní a stejně skvělé herecké výkony Bena Stillera a Roberta De Nira, navíc umocněné dalšími kvalitními hereckým i výkony v podání Dustina Hoffmana a Barbry Stresand... Z toho nemůže být nic jiného než úžasný, vtipný a opět velmi originální snímek, u kterého jsem se bavil ve stejné intenzitě jako u filmu Fotr je lotr. Vítaným oživením pak bylo malé dítě na palubě, které tomu dodalo ještě vtipnější ráz... Nelze než tvůrce pochválit za to, že udrželi laťku takto vysoko, dávám opět čtyři hvězdičky a vysekávám tvůrcům a hercům pochvalu za nádherně úžasně propracovaný film...(21.10.2007)

Druhej dil ma dost podobnej namet, akorat se seznamujou rodice, ale je to lepsi, nez nejak nastavovat situaci z prvniho dilu. Sice trochu ubylo vtipnych scen, ale porad je to moc prijemnej snimek se skvelym hereckym obsazenim a opet nekolika dokonalejma scenama.(28.6.2006)