Jeho fotr, to je lotr!

Meet the Fockers

Jeho foter, to je lotor!

Komedie / Romantický

USA, 2004, 111 min

Obrovské překvapení! První díl byl utahanou snůškou trapností a to nejlepší nabídl již v traileru, zatímco dvojka je se svým černějším a hrubozrnějším humorem o několik světelných let dál. Zároveň je to bezpochyby nejlepší role Roberta De Nira za poslední léta, což bych vpravdě nečekal. Jeho potutelný „CIA škleb“ při pocitu vítězství si člověk může vychutnávat znova a znova stejně jako některé vtípky, které mě spolehlivě dostaly do kolen (pejsek vs. Einstein). Rádoby intelektuálové zůstaňte doma (bohužel už jsem se s takovým zatracujícím přístupem setkal), vy ostatní se nechte nalákat na přibyvší Streisand a Hoffmana, kteří sice žádné extrémní kreace nepředvedou, ale i tak je jejich páreček věcí více než zábavnou, a výtečného Stillera (mám ty jeho komedie rád čím dál tím víc) s jeho latinskoamerickým synem.(20.4.2005)

Jeho fotr, to je lotr, aneb setkání hereckých legend:) Opálený, až přepálený Dustin Hoffman se setkává s, opět se nehorázně ksichtícím Robertem De Niro:) Jako podporu má s sebou Dustin excentrickou postavu své ženy v podání Barbry Streisand a Robert zase malého Jacka, jež je nekompromisně vychováván v plenkách s vyraženým vzorem CIA:) Jack Barnes svému vnoučkovi dopřává tu nejlepší a nejprofesionálnější výchovu, jakou může člověk jeho formátu dítěti nabídnout:) Zábavných situací i dialogů je zde přemíra, ale ani to a "hvězdné" obsazení nestačí, aby se film vymanil z průměru.(30.1.2012)

Neviem pochopiť, ako môže nastúpené tempo tohto filmu vydržať až do konca. Výborné dosadenie Hoffmana a Streisandky do rolí, alá rodičia Jebalovci, ktorí tvoria pre mňa jeden s najtrefnejších párov v kinematografii. Zobrazujú dve úplne odlišné názory rodičov, kde si s DeNirom, ako paranoidným otcom, skvele sekundujú a viacmenej celá komédia je postavená na ich hádkach. A ten karavan nemal chybu. 85%.(22.5.2006)

Nestává se často, aby dvojka byla lepší než jednička, tady se to stalo. Návštěva u rodičů Gaylorda „Trochu divní, ale velmi milí lidé“ dala průměrné jedničce ty správné grády.(12.6.2005)

Potom, čo sa bol Gaylord Greg Focker predstaviť rodičom svojej nastávajúcej, milej, očarujúcej Pam a jej otec Jack, vyslúžilý expert CIA, ho horko ťažko prijal do kruhu dôvery sa dej presúva na Floridu. Je načase navštíviť aj Gregovu rodinu. Otca a matku. Tých výborne zahrali Dustin Hoffman a Barbra Streisand. Skvele tak doplnili už zohratú partiu prvotriedných hercov z prvej časti. No a našla sa aj malá, sympatická úloha pre Owena Wilsona. Príjemná rodinná komédia, s perfektným hereckým obsadením. ****(30.12.2010)