poster

Gattaca

 • USA

  Gattaca

 • Slovensko

  Gattaca

Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  *****

  Skvělý námět o celoživotní touze dostat do vesmíru, za kterou si jde hlavní hrdina za každou cenu. Vize budoucnosti je spíše neradostná, ale velmi pravděpodobná. Všechny složky filmu do sebe skvěle zapadají a všemu vévodí výteční herci.(11.3.2005)

 • golfista
  *****

  Nejsem nijak zvláštní vyznavač sci-fi, ale tohle je fakt dobrej film. Originální námět, výborná režie a máme tu budoucnost, jejíž představa je sice deprimující, ale ne zas tak nereálná. Nerad bych zapomněl na výbornou hudbu.(6.1.2003)

 • H34D
  *****

  Propracované ztvárnění budoucnosti, působivost v detailních vychytávkách, estetická výprava, a přesto hlavní síla filmu netkví ve vizuální atraktivitě. Uvěřitelné dějové okolnosti a kvalitní herecké výkony zvýrazňují humanitu celého přiběhu o neporazitelnosti lidského snu. Gattaca je tedy i emocionální, avšak nikterak lacinný (to právě naopak) a skutečně prožitý film, který se dá zhlédnout téměř "jedním dechem"... "I only lent you my body, you lent me your dream" 9/10(12.11.2009)

 • genetique
  ****

  Niccol posunul hranice žánru science fiction konečne trošku ďalej. Veľmi inteligentný snímok, na režisérsku premiéru až príliš prekvapivé obsadenie, ktoré sa ale skvelo odmenilo odvedenou prácou. Pomer napätia skvelo graduje až k samému záveru, veľa prekvapivých momentov a podarených zvratov pridáva na atraktivite. 85%.(6.6.2006)

 • flanker.27
  *****

  Tohle je skutečné scifi. Ne laserové meče, fázery, modrá trojrozměrná šoustačka a jiné propriety filmových a televizních ság, ale postavení člověka v měnícím se světě a kam člověka mohou dovést nové technologické možnosti. Film bez většího počtu speciálních efektů postavený jen na scénáři, skvělé kameře a neuvěřitelně zvláštní (budu kohosi opakovat - futuro-retro) výpravě (mimochodem, řekl bych, že Niccol má v oblibě stará auta, velmi obdobně je pojata i Simone). A samotné poselství o síle lidské vůle a osobnosti je tu velmi přesvědčivé. BTW v nedávné době běžel v TV dokument "Lidský genom", ve kterém byly reálně nastíněny právě tyto možnosti úpravy (vylepšování) lidských embryí.(14.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace