Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 106 min

Propracované ztvárnění budoucnosti, působivost v detailních vychytávkách, estetická výprava, a přesto hlavní síla filmu netkví ve vizuální atraktivitě. Uvěřitelné dějové okolnosti a kvalitní herecké výkony zvýrazňují humanitu celého přiběhu o neporazitelnosti lidského snu. Gattaca je tedy i emocionální, avšak nikterak lacinný (to právě naopak) a skutečně prožitý film, který se dá zhlédnout téměř "jedním dechem"... "I only lent you my body, you lent me your dream" 9/10(12.11.2009)

Film zabývající se selekcí lidí na základě jejich genomu. Tento problém, který není zdaleka tak nereálný, jak by se mohl zdát, je předkládán k zamyšlení v poutavém příběhu genového plebejce a patricia. Gattaca je vlastně takové sociální drama.(13.11.2005)

Mrzí mě, že jsem film neviděl v době jeho vzniku...v dnešní době plné neskutečných digitálních efektů a všelijakých vymožeností byl pro mě tento film jaksi ... nechci říkat nudný, ale jiné slovo, které by aspoň trochu vystihovalo můj dojem, asi nenajdu...neříkám, že potřebuju v kadém filmu choreograficky vypiplané souboje, přestřelky a kamerové symfonie, ale tenhle sci-fi snímek mi nic nedal, pravděpodobně si na něj pozítří nevzpomenu a to je asi chyba...připomnělo mi to film Cifra...herecké výkony byly také dobré, budoucnost vykreslena patřičně chladně a strojově...ale oba filmy ve mně nevzbudily nic...ale možná jsem teď jenom nenašel tu správnou filmovou notu...(29.11.2006)

Rozpočet: 36 000 000 $ Otvárací Víkend: 4 320 202 $ (v 1 279 Kinách) Tržby USA: 12 532 777 $ Tržby Celosvetovo: 16 132 777 $ (15.5.2012)

Kvalitní sci-fi, která nesází na efekty, ale na inteligentní scénář, silnou atmosféru a výborné herce.(20.1.2006)

• Jude Law