Drama / Sci-Fi / Thriller

USA, 1997, 106 min

rozpočet : ? tžby americke : $12,532,777(17.12.2006)

Gattaca je zaujímavý sci-fi projekt, ktorý nie je nabitý vizuálnymi pozlátkami, ale napriek tomu zachováva výnimočnú myšlienku. Nie je potrebné klásť rečnícke otázky, keď aj tak všetci vieme, na aké oblasti ľudského poznania je science fiction zameraná. Pohľad do ďalekej budúcnosti mi imponoval a režisérovi sa podarilo načrtnúť ju tak, aby vyznela naturalisticky. Herci výborní, obzvlášť Jude Law a krásna Uma.(14.11.2009)

Oscar 1 nominace: Výprava(4.3.2004)

Kvalitní sci-fi, která nesází na efekty, ale na inteligentní scénář, silnou atmosféru a výborné herce.(20.1.2006)

Niccol posunul hranice žánru science fiction konečne trošku ďalej. Veľmi inteligentný snímok, na režisérsku premiéru až príliš prekvapivé obsadenie, ktoré sa ale skvelo odmenilo odvedenou prácou. Pomer napätia skvelo graduje až k samému záveru, veľa prekvapivých momentov a podarených zvratov pridáva na atraktivite. 85%.(6.6.2006)