Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

Asterix & Obelix: Mission Cleopatra

Asterix and Obelix Meet Cleopatra

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo, 2002, 104 min

Po troch rokoch od uvedenia prvého snímku sa na plátna kín vracajú dvaja legendárny, komixový hrdinovia. Asterix a Oblelix sa zúčastnia na výprave do veľkolepej egyptskej rýše. Musia tam sprevádzať a ochraňovať druida Panoramixa, ktorý sa rozhodol, že pomôže synovi svojho dávneho priateľa, pri realizácii megalomanského stavebného projektu. Titulné úlohy opäť perfektne stvárnili francúzski herci Christian Clavier a Gérard Depardieu. Bavil som sa pri tom ešte o trocha lepšie ako pri prvej časti. ***(20.4.2011)

Tahle ujetá šílenost je mnohem lepší než nudná jednička. Vypadá to tak, že režisér prostě postavil kameru a řekl hercům, ať improvizují na určitá témata. A tak se zrodila smršť vtipných scének, které jsou mnohdy absurdní jako Monty Python. Ale vadí to? Mně rozhodně ne.(12.8.2002)

Působí přeplácaně a humor občas drhne, ale zároveň je to film doslova natřískaný nápady. Výsledek je malinko roztžitý, ale rozhodně zábavný. 3 a půl hvězdičky(13.4.2004)

Inu, nevim co si o tom mam myslet. Jako jeden z nespoctu fanousku kreslenych Asterixu bych si mel stezovat, jako milovnik umeni bych si mel odplivnout. Presto mi "Mise Kleopatra" prisla asi o 300% lepsi nez jeji splacany predchudce a celkem jse mse u ni bavil, ony parodie filmu s Brucem Lee ci Hvezdnych Valek byly vtipne a jinak striktni drzeni se predlohy filmu jen prospelo.(12.4.2004)

Chabatův neskutečně vtipný úlet. Oproti strerilní jedničče hotový zázrak, který nejvíc udivil tím, že vznikl.(16.1.2003)