Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

Asterix and Obelix Meet Cleopatra

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo, 2002, 104 min

• Renton

Scénář: Alain Chabat .. První hraná adaptace byla moc fajnová záležitost. Kleopatřino pokračování je o to větší zklamání a téměř kardinální průser bez špetky poctivého vtipu.(29.10.2007)

• ripo

Ja len predpokladám, že ďaľšie pokračovania už nebudú ...(3.5.2003)

Po dosť slabom prvom diely bola Misia Kleopatra príjemným prekvapením. Skvelé spracovanie, dobrý soundtrack. Dej je kravina, ale ten scenár nemá chybu :D. Jeden z mála filmov, ktoré mi nevadí pozerať viac krát. Výnimočne sa celkom podaril aj slovenský dabing.(28.1.2010)

Po troch rokoch od uvedenia prvého snímku sa na plátna kín vracajú dvaja legendárny, komixový hrdinovia. Asterix a Oblelix sa zúčastnia na výprave do veľkolepej egyptskej rýše. Musia tam sprevádzať a ochraňovať druida Panoramixa, ktorý sa rozhodol, že pomôže synovi svojho dávneho priateľa, pri realizácii megalomanského stavebného projektu. Titulné úlohy opäť perfektne stvárnili francúzski herci Christian Clavier a Gérard Depardieu. Bavil som sa pri tom ešte o trocha lepšie ako pri prvej časti. ***(20.4.2011)

Langusta obecná patří k nejmohutnějším korýšům. Dospělý jedinec může mít hmotnost až 8 kg. Tak vysoké hodnocení je hlavně za langusty a pár (doslova) dalších povedených vtípků. Druhá polovina je docela dobrá, protože je až tak ujetá, že... No, prostě langusty. Zato úvodní polovina je trapná nuda k uzoufání.(12.4.2004)