Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo, 2002, 103 min

• Renton

Scénář: Alain Chabat .. První hraná adaptace byla moc fajnová záležitost. Kleopatřino pokračování je o to větší zklamání a téměř kardinální průser bez špetky poctivého vtipu.(29.10.2007)

Jakožto fanoušek comicsu jsem hýkal blahem. TAKHLE má vypadat filmový Asterix. Film plný nekorektních narážek, slovních hříček, přestřelek a filmových odkazů. Zábavný od začátku až do konce. Paráda!(15.1.2008)

Nemohu si pomoct, ale já jsem se u tohoto filmu skvěle bavila. Sice příliš okaté, ale přesto vtipné byly parodie na Matrix a Hvězdné války...(17.4.2004)

• ripo

Ja len predpokladám, že ďaľšie pokračovania už nebudú ...(3.5.2003)

Langusta obecná patří k nejmohutnějším korýšům. Dospělý jedinec může mít hmotnost až 8 kg. Tak vysoké hodnocení je hlavně za langusty a pár (doslova) dalších povedených vtípků. Druhá polovina je docela dobrá, protože je až tak ujetá, že... No, prostě langusty. Zato úvodní polovina je trapná nuda k uzoufání.(12.4.2004)

• - Kvůli vysněné roli Obelixe musel Gérard Depardieu přibrat dvacet kilogramů. (Simpoch)

• - Vo filme je nenápadne parodovaná kapela ZZ Top. Konkrétne ich vidno po príchode Asterixa s kameňmi. (Jumar)

• - Kapitán pirátské lodi v jedné ze scén křičí větu: "Jsem král světa." Stejnou větu vykřikuje na přídi Titanicu Jack (Leonardo DiCaprio) ve filmu Titanic (1997). (tb_23)