Asterix a Obelix: Mise Kleopatra

Asterix and Obelix Meet Cleopatra

Asterix a Obelix: Misia Kleopatra

Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

Francie / Německo, 2002, 103 min

Asi takhle - kreslené filmy s Asterixem a Obelixem jsou naprosto dokonalé, ale mnohými zatracovaná hraná "jednička" se mi líbila hodně. A "dvojka" je ještě ujetější - a to v tom nejlepším slova smyslu! Neskutečné množství jemných i hrubších fórků, sem tam velice povedená parodie a výborná výtvarná i hudební složka...K tomu sympatičtí hrdinové a úžasná scénka, kdy nádherná Kleopatra strašlivým způsobem seřve Caesara.(13.4.2004)

• Isherwood

Kterak parta zhulených Francouzů chytla do ruky filmařské náčiní a pár týdnů pobíhala po poušti... buď hulili moc a nebo jim delaři prodali hodně špatné zboží.(1.2.2004)

O mnoho šílenější a ujetější než jednička a tím pádem také méně vtipné než jednička.(19.5.2005)

Nadhled, vymazelné dialogy a naprosto šukézní Monika Bellucci v roli nejlépe hodnocené uživatelky CSFD (ach, ten její nosánek ) to jsou hlavní trumfy tohohle blázince na filmovém pásku. A samozřejmě Gérard, to je kapitola sama pro sebe, ten když se narodil, tak se nad jeho jménem muselo dlouho spekulovat, zda ho rovnou nazvou Obelixem a nebo nejdřív Gerardem a až postupem času se zobelixuje sám.(12.12.2011)

• ripo

Ja len predpokladám, že ďaľšie pokračovania už nebudú ...(3.5.2003)

• - Kapitán pirátské lodi v jedné ze scén křičí větu: "Jsem král světa." Stejnou větu vykřikuje na přídi Titanicu Jack (Leonardo DiCaprio) ve filmu Titanic (1997). (tb_23)

• - Otis (Edouard Baer) vytvořil ve filmu výtah. Ve skutečnosti existuje společnost zabývající se výrobou výtahu pojmenována Otis. (KucC)

• - Obelix (Gérard Depardieu) má tak velkou sílu, že zvedne celou Sfingu, ale v pyramidě se musí napít kouzelného nápoje jen proto, aby vyrazil dveře. (G3niu5)