Otec & otec

Otec a otec

The ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

No, dalsi Veberova komedie postavena na drsnym Depardieu a desne citlivym Richardovi a jako vzdy to skvele funguje. Navic zapletka o dvou otcich nabizi spoustu vtipnejch situaci a hlasek. Dobre jsem se bavil.(7.8.2005)

• duklak2

Přesně týden před Vánocemi vysílali na CT tento film. Byl jsem na ubytovně. Večer byla šílená nuda. Zapínám televizi a zrovna začal tento snímek. Podle mnohých super. Po zhlédnutí jsem nevěřil vlastním očím. Byla to totální a nemístná blbost. Určitě je to tím, že Pierre mě k srdci opravdu nepřirostl. Jeho humor mě nechutná a já můžu děkovat bohu, že hořčice mi nikdy do nosu stoupat nebude:-) Určitě se ptáte. Za co dává tu jednu hvězdu, když tak kritizuje? Odpovídám na rovinu. Dávám ji jen proto, abych se tu mezi těmi pěti hvězdami necítil tak trapně.(3.6.2010)

Příjemná komedie o problémech pozdě zjištěného rodičovství s komedialní dvojici, která ve své době byla téměř bezkonkurenční.(17.12.2009)

Série komedií s velkým morálním odkazem a kreditem....pan Veber sklízí mé hluboké poklony za geniální tvorbu společně realizovanou po boku věrného Richarda....a dalších pochopitelně..:-)(21.7.2008)

Humor založený na kontrastu dvou otců funguje velmi dobře, aktivní zloduši, kteří pronásledují ústřední dvojici, jsou též velmi zdařile provedení. Ani ten happy end nevyznívá pateticky, takže vlastně krásně zapadá do celkového rámce snímku. Jen místy jako by film ztrácel na tempu a docházel mu trošku dech.(12.5.2012)

• - Vůz, kterým Jean Lucas (Gérard Depardieu) jezdil v průběhu filmu, byl BMW 528i z roku 1977. (VojtaCZ)

• - Natáčanie filmu prebiehalo vo francúzskom meste Nice. (dyfur)