Otec & otec

Otec a otec

ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Další vynikající komedie z dílny Francise Vebera, tentokrát nás dokázal situovat do situace, kdy matka vyšle dva údajné otce aby našli svého syna. Oba samozřejmě souhlasí aniž by tušili že se jedná o tutéž hledanou osobu. Nastává tak vodopád komických situací, není nouze o rány pěstí a ke slovu se dostanou i Depardieho známé hlavičky. Zjišťuji že s přibývajícím počtem repríz je takhle komedie čím dál tím lepší. 80%(18.9.2007)

Bezvadný scénář s vydařenou zápletkou a gagy, standartně dobré herecké výkony Pierra Richarda a Gérarda Depardieu, režie Francise Vebera...to jsou ingredience ze kterých se skládá skvělá francouzská komedie. Snad už konečně jednou Američani přestanou s tím nepovedeným kopírováním.(16.8.2005)

No, dalsi Veberova komedie postavena na drsnym Depardieu a desne citlivym Richardovi a jako vzdy to skvele funguje. Navic zapletka o dvou otcich nabizi spoustu vtipnejch situaci a hlasek. Dobre jsem se bavil.(7.8.2005)

Humor založený na kontrastu dvou otců funguje velmi dobře, aktivní zloduši, kteří pronásledují ústřední dvojici, jsou též velmi zdařile provedení. Ani ten happy end nevyznívá pateticky, takže vlastně krásně zapadá do celkového rámce snímku. Jen místy jako by film ztrácel na tempu a docházel mu trošku dech.(12.5.2012)

Na dlhú cestu autobusom to padlo skvele....(27.11.2012)