Otec & otec

Otec a otec

ComDads

Komedie / Krimi

Francie, 1983, 92 min

Francouzska klasika s naprosto dokonalym Richardem (opet nas okouzluje svoji roztrzitosti) a nemene dobrym Depardieum. Jen skoda, ze si americani opet neodpustili nepovedeny plagiat.(4.8.2002)

Nejlepší spojení Pierra s Gérardem!(17.6.2006)

Další vynikající komedie z dílny Francise Vebera, tentokrát nás dokázal situovat do situace, kdy matka vyšle dva údajné otce aby našli svého syna. Oba samozřejmě souhlasí aniž by tušili že se jedná o tutéž hledanou osobu. Nastává tak vodopád komických situací, není nouze o rány pěstí a ke slovu se dostanou i Depardieho známé hlavičky. Zjišťuji že s přibývajícím počtem repríz je takhle komedie čím dál tím lepší. 80%(18.9.2007)

Slabší především scénářem, který není zrovna nejnápaditější. A překvapivě i vztah Richard + Depardieu tolik nefunguje. Ale například vzájemná "bojová spolupráce" obou otců rozesměje spolehlivě.(13.8.2005)

Hodně podobné filmu Uprchlíci, ale více jsem si užil právě Uprchlíky, kteří na mě více zapůsobili svoji lidskostí a navíc tam byla lepší hudba. Otec a otec je ale taky dobrý film, lehce komediální i lehce vážný, nicméně se skvělým koncem. Častým opakováním v televizi už se stal naprostou klasikou, ale víc jak na 75% to není. :)(31.5.2015)