poster

Danton

 • Francie

  Danton

 • slovenský

  Danton

Drama / Historický / Životopisný

Francie / Polsko / Západní Německo, 1983, 136 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Radyo
  ***

  Trochu rozvleklé historické drama, které ale nabízí zajímavý pohled do zákulisních intrik, které nastaly po Francouzské revoluci, kdy někteří chtěli ve vedení Robespierra a někteří raději Dantona. Mezi bývalými kolegy se pak rozhořely spory, které nakonec vyústily v tragický konec.(30.7.2002)

 • Vojcl
  ****

  Hodně "upovídaný" a místy trochu zdlouhavý snímek, na němž je patrné, že se jedná o divadelní adaptaci a na jevišti to musela být ještě daleko působivější podívaná. Přesto se podle mého názoru jedná o historicky věrné ztvárnění vnitřních bojů během Velké francouzské revoluce s důležitou výpovědní hodnotou. Gérard Depardieu zde navíc exceluje v jedné ze svých nejlepších rolí!(4.9.2011)

 • Chrustyn
  **

  Dokonalý Depardieu, utahaná režie a nepříliš zajímavé téma.(30.5.2012)

 • paascha
  ****

  Jedna z mála rolí tlusťocha Žérára, ve které hraje. To nebude jím, ale režií a předlohou(8.10.2007)

 • flanker.27
  ***

  Trochu (trochu dost) mi na tomto filmu vadí jeho pojetí, kdy je Danton proti Robbespierovi stavěn jako zastánce individualismu, a to v pojetí posledních dekád 20. století. Je to anachronismus, značná autorská licence a přihřívá si tu polívčičku liberální pravice. Toť má velmi silná výhrada. Jinak jde samozřejmě o kvalitně natočený film s pečlivě budovanou atmosférou střetu dvou silných osobností a bývalých revolučních spojenců. Výborný je ovšem závěr, kdy Robbespiere zdrcený sám sebou poslouchá slova Deklarace. Jinak ovšem doporučuji podstatně více Francouzskou revoluci.(10.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace