poster

Dva muži ve městě

 • Francie

  Deux hommes dans la ville

 • italský

  Due contro la città

 • slovenský

  Dvaja muži v meste

 • anglický

  Two Men in Town

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  „Probuďte se, páni porotci! Promiňte, pane předsedo, ale dva z těch pánů spali. Později by toho mohli litovat. Jedná se přeci o neštěstí člověka.“ Když někdo deset let sedí, venku na něj sice může čekat nesmírně trpělivá manželka, ale také staří kumpáni a až paranoidně nedůvěřiví komisaři. Gino má však u cesty k zařazení se do společnosti i vězeňského vychovatele Cazeneuvea, který s ním bude i v těch nejtěžších chvílích. Silný psychologický souboj je podkreslený nesmírně silnou atmosférou a nabízí herecké výkony, které si diváky zaručeně podřídí!! Jen netuším, kdo byl lepší - Gabin x Delon?(4.8.2013)

 • Ej Hlemýžď
  *****

  Film považuji za velmi zdařilý, zajímavý. Zvláště oceňuji výkon Michela Bouqueta ztvárňující postavu mimořádně odporného zavilého a provokujícího komisaře. Málokdy je vidět tak perfektního záporáka. No, nezabili byste ho?(17.7.2003)

 • Flego
  *****

  Vynikajúca kriminálna dráma. Podľa mňa najlepší Delonov film a herecký výkon. A maestro Gabin ? Klobúk dolu. Skvelé !(16.2.2007)

 • kinej
  ****

  Film Dva muži ve městě je obzvlášť v závěru skutečně hodně působivým dílem, jehož poselství o krutosti výkonu nejvyššího trestu platí dodnes. Skvělé je charismatické a minimalistické herectví Jeana Gabina, který dokazuje že málo může být někdy hodně, ale výraznou postavu vytvořil i Michel Bouquet, jehož komisař je odpudivý skutečně kvalitně. Přesto mi však ve filmu vše úplně nesedlo. Podobně jako u jiných jinak dobrých francouzských filmů mi některé dialogové pasáže přijdou povrchní, nesouvislé a předvídatelné, přesto však se jedná o doporučeníhodný snímek.(26.9.2013)

 • D.Moore
  *****

  Rozhodně nejlepší Delonův film, jeden z nejlepších Gabinových a nejspíš i nejpovedenější francouzská kriminálka vůbec. Film, který vidíte jednou, dvakrát, třikrát a pořád nemáte dost. Dva muži ve městě člověka donutí, aby se zamyslel sám nad sebou i nad společností, ve které žije... i když z toho může pořádně mrazit.(14.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace