Dva muži ve městě

• Francie

Deux hommes dans la ville

• italský

Due contro la città

• slovenský

Dvaja muži v meste

Two Men in Town

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1973, 90 min

80%(22.12.2011)

Načo slušnosť, načo snaha o nápravu a viera v spravodlivosť, jednoznačne platí staré známe - keď neo!ebeš, tak si proste o!ebaný. To je aj prípad Gina Strabliggiho. Inak Gabin vs. Delon na jednotku. 80%(5.10.2008)

Celou dobu jsem byl díky do očí bijící účelovosti scénáře přesvědčen, že se budu podle zakončení rozhodovat mezi trojkou a čtyřkou, ale to, co se odehrálo, mi hodně znásobilo gravitační zrychlení na bradu. Nečekal jsem vůbec nic podobného, takže výsledek z filmu je pocitově dokonalý, prostě maže všechny předchozí pochyby. Michel Bouquet je ve své roli doslova exploitační. Velká spokojenost nad tímto kouskem. Doporučuju!(7.7.2014)

Delon a zejména Gabin jsou super. To jako všechna čest. Příběh rozhodně zajímavej, ale ubírám jednu hvězdičku za poněkud nudnější prostřední část filmu, kdy se hlavní postava vzpamatovává ze smrti manželky. Ale jinak jsem byl spokojenej. A z popravy gilotinou mi úplně přeběhnul mráz po zádech. Fuj, to bych se snad radši v tom kriminále zabil sám.(15.3.2011)

Vždycky, když tenhle film vidím, říkám si, že nebudu brečet. Marně...(5.3.2011)