Dva muži ve městě

• Francie

Deux hommes dans la ville

• Itálie

Due contro la città

Dvaja muži v meste

Two Men in Town

Krimi / Drama

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Hekticky (alespoň pro mě) rozehrané drama, které se však po necelé půlhodině zklidňuje, aby nám nabídlo nepříjemné sledování policejním inspektorem, který nezná hranice..(20.8.2013)

[imdb: 7.2/10] | me: Nadčasový film pojednávajúci o živote trestaného človeka, o snahe opäť sa začleniť do spoločnosti, o snahe zabudnúť a ísť ďalej a ... zároveň o tom všetkom čo takýmto snahám pomáha a stojí v ceste. Je to komplexný film, ktorý je plný deja a výborného herectva. Je to film, ktorý sa človeka dotkne a tak výborne spĺňa svoju úlohu. ... every time when I thought about that young man who tried his best to correct his mistakes but experienced a lot of unfortunate (4.2.2013)

Brilantní, pravdivý a neuvěřitelně smutný příběh o muži, který kdysi udělal hloupost, za kterou si odpykal svůj trest a i když se chtěl zařadit zpět do společnosti, vinou kreaturního policejního inspektora mu to nebylo dovoleno. Alain Delon podává jeden ze svých nejlepších životních výkonů a vše mu do puntíku věříte. Další francouzská legenda Jean Gabin, představitel vychovatele Cazaneuva a zároveň člověka, který jako jeden z mála ví, že Gino (Delon) se doopravdy změnil, hraje také na výbornou. Konec je opravdu hodně nespravedlivý a být na jeho místě, myslím, že by jste jednali ve všech okamžicích naprosto stejně. Jedna z nejlepších francouzských kriminálek a že Francouzi umí výtečné!.....Vychovatel Cazaneuva na policejního komisaře:"Nezapomeňte, že zločince lze i vyrobit."....až po skončení filmu jsem si plně uvědomil, jak je to jednoduché!!(12.8.2008)

Vynikajúca kriminálna dráma. Podľa mňa najlepší Delonov film a herecký výkon. A maestro Gabin ? Klobúk dolu. Skvelé !(16.2.2007)

80%(22.12.2011)

• - Autor scénáře, José Giovanni, byl sám těsně po válce odsouzen k trestu smrti. Jen o vlásek unikl díky prezidentské milosti. V prosinci 1956 byl z vězení propuštěn a o třicet let později v novém soudním procesu zcela rehabilitován. Celý život bojoval proti trestu smrti. (Snorlax)

• - Stejně jako při natáčení Melodie podzemí (1963) Alain Delon oslovoval Jeana Gabina „šéfe“. Choval k němu obrovský respekt a doufal, že se jednou stane jeho jediným nástupcem. (theSaint)

• - V 70-tych rokoch 20-teho storočia bola vo Francúzsku na trest smrti skutočne používaná gilotína. Posledná poprava sa uskutočnila 10.9.1977. Francúzsko zrušilo trest smrti v roku 1981. (milhouse86)