Muž se železnou maskou

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

• molotov

Slátanina ve které jsou všichni hvězdní herci nějak nevýrazní. Že by práce režiséra?(31.3.2004)

Mám to tak na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami. Po vizuální stránce se mi to opravdu líbilo. Herecké obsazení perfektní, hlavně skoro kdekoliv je Gérard Depardieu jde pro mě osobně film o kousíček nahoru. To je prostě pan herec. Jinak jde o historický film se spoustou super herců, s úžasnými kostýmy i napínavým dějem. A vážně dlouho jsem přemýšlel, jestli 3 nebo 4 až jsem přimhouřil oko a nakonec tomu ty 4 hvězdičky dám. Už i proto, že 55% na csfd mi přijde ztrochu podhodnocené.(18.10.2009)

• monolog

zajímalo by mě, kdy už konečně americký filmaře přestane bavit točit pořád dokolečka remaky filmů, který prostě natočit líp nejdou (viz třeba King Kong, japskej Kruh a ostatní šikmý filmy, Sedm Statečných, Sabrina, Omen atd). to je jako kdyby třeba Soukup nebo Troška od nás se rozhodli natočit znovu Spalovače mrtvol nebo S čerty nejsou žerty nebo Záskok od Cimrmanů. kdyby se o to u nás někdo pokusil, tak by ho všichni považovali za cvoka a idiota a výslednej film za sračku. a už by si pravděpodobně nikdy neškrtl ani o krabičku sušických sirek. ale já vím, proč to dělají. co už jednou fungovalo jako tahák na peněženky, bude fungovat zase a pravděpodobně ještě líp, protože všichni budou zvědaví, jak to vypadá tentokrát. je strašná škoda, že se peníze plýtvají na takovýhle hovadiny a ne na něco užitečnýho.(21.1.2006)

možná hodně lidma kritizovaný film.. ale pro můj skromný vkus mi padl do noty... co po akčním/dobrodružným filmu s dramatem čekám?? aby tam byl nějaký ten souboj mezi dobrem a zlem.. aby měl zápletku a aby něčím šokoval... to vše film splnil... sice DiCapria nějak zvlášt nemusím.. ale v tomhle filmu mě dokonce bavil... plus obsazení mušketýru moje očekávání ještě více předčilo.. bavila jsem se u toho.. byla jsem napjatá.. a konečná scéna byla sice přitažená za uši.. ale na mě udělala veliký dojem... :-)(31.3.2009)

• Galadriel

Tohle je zářivý příklad filmu, kdy s velmi hvězdným hereckým obsazením úpravou velmi povedené knižní předlohy natočí tvůrci velmi nepovedený film (a to je ještě velmi slabý výraz pro to, co nám tady vzniklo). Scénář je strašný a nic s tím neudělají ani někteří snažící se herci. Jediná věc se povedla - tou je hudba Nicka Glennie-Smithe, kterou si tohle dílko snad ani nezaslouží. Mimochodem, ta hudba vysloužila ode mě filmu hvězdičku navíc.(16.4.2004)

• - Filip je po tolika letech krutého žaláře zarostlý, nemytý, ale nehty a zuby má vzorově čisté a upravené. (Aknah)

• - Když dají na konci filmu mušketýři kordy k sobě, tak jsou úplně čisté, i když s nimi před chvílí zabíjeli vojáky. (Aknah)

• - Alexandre Dumas se inspiroval skutečným vězněm Bastily, jehož příběh je ale dodnes neznámý. (Karlos80)