Muž se železnou maskou

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

• Boogeyman

Původně jsem dal tři hvězdičky, ale po druhém shlédnutí jednu ubírám, tentokrát mě totiž nezaujala ani ta hudba! Jak se taková hromada skvělých herců mohla sejít v tak pitomém a naivním filmu je mi záhadou. A jak Randal Wallace mohl napsat scénář k geniálnímu Statečnému srdci je snad ještě větší podivnost!(11.2.2006)

Film jsem viděl v roce 1998 jako jedenáctiletý mladík v kině. Tehdy jsem byl nadšený. Ale časy se mění a jak stárnu, tak si k tomuto filmu získávám určitý odstup. Zatímco tehdy svým dětským zrakem jsem ho považoval za bravurní, dnes musím konstatovat, že je to zcela průměrný film. Ale aspoň že tak. Dá se na to koukat a děj je snadno pochopitelný. Je zde koncentrace dobrých herců (až na DiCapria, kterému tato role příliš nesedla), ale třeba takový Gabriel Byrne v roli D´Artagnana mne velmi příjemně překvapil, a to o to více, že jsem ho do té doby v ničem hrát neviděl. Ale film docela funguje a je to koukatelné, i když pouze na průměrné úrovni. Takže dávám tři hvězdičky s tím, že tenhle film už považuji za jakousi klasiku a rád se na něj kdykoliv v televizi kouknu znovu.(30.12.2007)

• Renton

Scénář: Randall Wallace .. V celku podprůměrný snímek, vzhledem k tomu, jak je obsazený. Takhle si remake tak klasického filmu nepředstavuji.. 45%.(20.3.2005)

• Pohrobek

Smutný příklad průměrné komerce takřka zcela oproštěné od "filmu". Milovnice DiCapriovy tvářičky byly zřejmě uspokojeny, širší spektrum diváctva odešlo z kin s již poněkud rozpačitějšími pocity. Jestli chcete k filmu zaujmout o něco příznivější postoj, doporučuji stejnojmennou americkou verzi ze stejného roku Man in the Iron Mask, The, jež se do našich kin ani videopůjčoven zatím nedostala.(15.11.2005)

Mne sa to páči, podla mňa si to zas také nízke hodnotenie nezaslúži. Herecké obsadenie je skvelé (DiCaprio, Irons, Malkovich, Depardieu, Byrne), kostými vyzerajú perfektné, taktiež výprava, príbeh sa mi tiež dosť páči a je dobré natočený, rovnako tak aj akcie a hudba je tiež perfektná, len by to chcelo trošku lepší scenár, ale inak fajn a za to hodnotenie si ja jednu ešte pridám. Oblúbený soundtrack: Surrounded. 80% - 4*(31.3.2012)