Muž se železnou maskou

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

• salahadin

Tomu se říká dort pejska a kočičky, přátelé. Neuvěřitelně stupidní konec korunuje plytký a pseudo historický film, který znesvěcuje jména čtyř mušketýrů (chudák Dumas). Předloha by nebyla špatná, ale filmové zpracování je hrozné. Nick-Glennie Smith naštval, protože těžko říci jestli umí skládat hudbu, nebo jen vykrádat Skálu. Pro mě naprosté zklamání.(29.12.2007)

• LiVentura

Až příliš hvězdami nabité drama dle slavného románu A.Dumase .(10.7.2010)

Pěkná blbost, na to že to má velice slušný herecký zastoupení, tak se žádnýho dobrýho výkonu nedočkáte. Di Carpio je tam spíš trapnej a tu dvojroli vůbec nezvlád, snad jenom depardieu hrál slušně, ale od takových hereckých es jako je John Malkovich nebo Jeremy Irons bych čekal mnohem víc. Co se týče příběhu tak je dost blbej, ale aspoň úplně nenudí, jediný co se dá hodnotit celkem kladně jsou kostýmy, ale to na lepší než slabý 3* stačit nebude(22.5.2005)

• borsalino

Chi chi... včera to dávali v TV, manželka se na to chtěla dívat, nu co, zkusil jsem... obávám se, že si pan Wallace řekl, že si vyzkouší, co divák vydrží a ještě mu bude ochoten za tento zážitek zaplatit. Pokud film opravdu vydělal dle informace uživatele T2 asi 180 miliónů dolarů, pak pan Wallace a producent vsadili na dobrou kartu. Pompézně vystavěný film se slabomyslným scénářem sice dohromady stojí za starou bačkoru, ale co, hlavně když se dolárky sypou. Už se těším na další pokus...(8.9.2013)

Otrepaný príbeh troch mušketierov, dodržujúci všetky pravidlá žánru...(13.10.2005)

• - Historici sa zhodujú na tom, že muž so železnou maskou sa v skutočnosti volal Eustache Dauger. Maska, ktorú nosil, nebola železná, ale zamatová. Bol komorníkom a pokladníkom kardinála Mazarina, ktorý bol prvým ministrom za čias vlády Ľudovíta XIV. Mazarin nazbieral obrovský majetok a komorník tušil, že časť z toho bola ukradnutá. Mazarin ho dal zatknúť a vyhrážal sa mu, že ak prezradí svoju identitu, dá ho zabiť.
    (Raccoon.city)

• - Film je natočen podle posledního dílu trilogie Alexandra Dumase, obsahující Tři mušketýry, Tři mušketýry po třiceti letech a právě Muže se železnou maskou. (Karlos80)

• - Alexandre Dumas se inspiroval skutečným vězněm Bastily, jehož příběh je ale dodnes neznámý. (Karlos80)