Muž se železnou maskou

The Man in the Iron Mask

Muž so železnou maskou

Akční / Dobrodružný / Drama

Velká Británie / USA, 1998, 132 min

Mne sa to páči, podla mňa si to zas také nízke hodnotenie nezaslúži. Herecké obsadenie je skvelé (DiCaprio, Irons, Malkovich, Depardieu, Byrne), kostými vyzerajú perfektné, taktiež výprava, príbeh sa mi tiež dosť páči a je dobré natočený, rovnako tak aj akcie a hudba je tiež perfektná, len by to chcelo trošku lepší scenár, ale inak fajn a za to hodnotenie si ja jednu ešte pridám. Oblúbený soundtrack: Surrounded. 80% - 4*(31.3.2012)

Tak tohle mě kupodivu dokázalo před lety dost vtáhnout do děje. Postavy jsou sice tak nějak gumové, ale pořád se tu něco děje, a děj se ani na chvíli nezastaví. Další plus si zaslouží zbytečně nenatahovaná stopáž.(10.12.2008)

Bude to bavit všechny co mají rádi vytříbený vizuál, fluidum hereckých hvězd a vysoké rozpočty. Je to Hollywood jak vyšitý. A že se chudak Dumas v hrobě obrací - nedá se nic dělat. Hudebně strhující, dějově kupodivu rychlé, hutné, zábavné. Velmi patetické, ale dá se to zmáknout. Moderně pojatá legenda.(29.1.2014)

Mám to tak na hraně mezi 3 a 4 hvězdičkami. Po vizuální stránce se mi to opravdu líbilo. Herecké obsazení perfektní, hlavně skoro kdekoliv je Gérard Depardieu jde pro mě osobně film o kousíček nahoru. To je prostě pan herec. Jinak jde o historický film se spoustou super herců, s úžasnými kostýmy i napínavým dějem. A vážně dlouho jsem přemýšlel, jestli 3 nebo 4 až jsem přimhouřil oko a nakonec tomu ty 4 hvězdičky dám. Už i proto, že 55% na csfd mi přijde ztrochu podhodnocené.(18.10.2009)

• Galadriel

Tohle je zářivý příklad filmu, kdy s velmi hvězdným hereckým obsazením úpravou velmi povedené knižní předlohy natočí tvůrci velmi nepovedený film (a to je ještě velmi slabý výraz pro to, co nám tady vzniklo). Scénář je strašný a nic s tím neudělají ani někteří snažící se herci. Jediná věc se povedla - tou je hudba Nicka Glennie-Smithe, kterou si tohle dílko snad ani nezaslouží. Mimochodem, ta hudba vysloužila ode mě filmu hvězdičku navíc.(16.4.2004)

• - Ve scéně, kdy Atos (John Malkovich) přijede na zámek zabít krále (Leonardo DiCaprio) poté, co zjistí, že jeho syn padl v boji, dostane se do potyčky s vojáky a jeho kamarádem D'Artagnanem (Gabriel Byrne). Během Atosova pádu na zem je pak možné všimnout si, že meče jsou gumové. (Timak)

• - Když dají na konci filmu mušketýři kordy k sobě, tak jsou úplně čisté, i když s nimi před chvílí zabíjeli vojáky. (Aknah)

• - Historici sa zhodujú na tom, že muž so železnou maskou sa v skutočnosti volal Eustache Dauger. Maska, ktorú nosil, nebola železná, ale zamatová. Bol komorníkom a pokladníkom kardinála Mazarina, ktorý bol prvým ministrom za čias vlády Ľudovíta XIV. Mazarin nazbieral obrovský majetok a komorník tušil, že časť z toho bola ukradnutá. Mazarin ho dal zatknúť a vyhrážal sa mu, že ak prezradí svoju identitu, dá ho zabiť.
    (Raccoon.city)