poster

Fantom Paříže

 • Francie

  Vidocq

 • Slovensko

  Fantóm Paríža

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Francie, 2001, 100 min

 • Rosomak
  ***

  Skvělý vizuálně nabitý film, kterému se naštěstí nedá upřít i atmosféra, která z filmu přímo tryská. Žádné vyšší moudra film nenabízí, scénář je určitě jedna z těch slabších věcí, ale pořád jde o ojedinělý intenzivní zážitek...(29.4.2008)

 • Shit
  *****

  V tomhle filmu zjistíte docela brzy kdo je vrahem, takže až dokonce filmu je dost málo překvapujících momentů, ale jinak je film velice dobře udělán(5.2.2005)

 • Jhershaw
  ***

  Tenhle film je takové franzouské "Z pekla". Narozdíl od svého britského protějšku je ovšem více.. "přeplácaný".. připadalo mi, že většina těch kamerových šíleností a digitálních efektů byla čistě samoúčelná, v tomhle dávám přednost ´chladnějšímu´ "Z pekla". Ani Gerard Depardieu už není, co býval, a většina soubojů mi přišla směšná.. Ale i po odečtení těchto chybek zůstává docela povedená temná detektivka s mystickými prvky. A pokud máte tu přeplácanost rádi, bude to pro vás film roku..(9.9.2002)

 • flanker.27
  ***

  Na můj vkus trochu moc komiksové, dějově páté přes deváté, ale jinak se mi to vlastně docela líbilo. Nemusím to už vidět, ale nelituju, že jsem to viděl.(6.11.2009)

 • Radyo
  ****

  Abych byl upřímný, je to spíše tak za 3 1/2 hvězdičky, než za čtyři. Pokud se na tenhle snímek díváte jako obdivovatelé tvůrčí obrazotvornosti, musíte uznat, že jde o skoro dechberoucí podívanou. Některé záběry, kdyby se samostatně "vytrhly" z filmu, by mohly být klidně vystaveny v Národní galerii jako umělecká díla. Skutečně, člověk musí vysoce ocenit práci tvůrců na obrazové stránce tohoto filmu. Nicméně hodně dolů sráží úroveň filmu jednoduchý a poměrně snadno čitelný děj. Zdá se mi, jako by Francouzi neuměli pracovat se solidními náměty, respektive jako by se přespříliš soustřeďovali na vizuální formu a obsah pak trošičku zanedbávají. Stejné nebo podobné pocity, jako u Fantoma Paříže jsem měl i při sledování Bratrstva vlků - Hon na bestii, kde se taky tvůrcům nepodařilo dotáhnout relativně slušně rozehraný děj do konce, protože si snad až příliš pohrávali s kamerou a střihem. Nicméně oproti tomuto filmu je Fantom Paříže přece jen ještě vizuálně vytříbenější a proto mu dávám o tu 1 (resp. 1/2) hvězdičku navíc.(3.11.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace