Fantom Paříže

Vidocq

Fantóm Paríža

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Francie, 2001, 100 min

Skvělí Pitof !!! A úžasná kamera. Škoda, že takové filmy se už moc netočí :(((5.6.2004)

Na můj vkus trochu moc komiksové, dějově páté přes deváté, ale jinak se mi to vlastně docela líbilo. Nemusím to už vidět, ale nelituju, že jsem to viděl.(6.11.2009)

No, byla to sice děsná ptákovina a závěrečné "šokující" překvapení bylo spíš směšné. Ale zde není rozhodující O ČEM, ale JAK. Samoúčelná kamerová ekvilibristika mně hodně bavila a pokřivená optika a různé efekty dělají z VIDOCQ bizarní podívanou, kterou není marné zkouknout. Ale jednou to stačilo.(22.6.2003)

V tomhle filmu zjistíte docela brzy kdo je vrahem, takže až dokonce filmu je dost málo překvapujících momentů, ale jinak je film velice dobře udělán(5.2.2005)

Digitální kamera je zajímavá, mně ale moc nesedla (na detaily se vůbec nehodila). Příběh nemá cenu rozebírat. Silnou atmosféru mělo jen pár scén.(8.11.2003)

• - Původní verze scénáře také popisovala fantomův původ, který byl přizpůsoben televiznímu seriálu z roku 1967 od Georgea Neveuxe a Marcela Bluwala. Stejně jako v Batman začíná ukazoval, jak se fantom stal policistou. Producenti však nezískali práva tohoto seriálu. (HappySmile)

• - Orchestrální party soundtracku byly nahrávány v pražském Rudolfinu s dirigentem Leošem Svárovským, ještě na digitální vícestopý pás. (Mylouch)

• - Původní návrh scénáře od scénáristy/režiséra Davida Fakrikiana a scénáristy/herce Alexandera Pesla popisoval, jak fantom bojuje pomocí politických intrik. Dále měl film končit scénou odehrávající se 3 dny před revolucí v červenci 1830, kde se tisícovka francouzských občanů vzbouřila proti policii. Producenti to ale považovali za příliš podvratné a vyřadili to. Ponechali jen jména hlavních postav. (HappySmile)