Fantom Paříže

Vidocq

Fantóm Paríža

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Francie, 2001, 100 min

Vyborne.Vizualne nadherne,scenar sice nic moc,ale zaver,ktory tu mnohym pripadal smiesny sa mi pacil.Nuz nezapriem svoju lasku k detektivkam s prekvapivym koncom.(6.1.2007)

Scenár nanič. Tak prečo štyri hviezdy? Za vizuálne stvárnenie, ktoré je naprosto úchvatné. Takto natočených by som snáď zniesol aj Teletubbies.(5.11.2004)

Jo tady si někdo vyhrál s kamerou, ale proč krucinál zapoměl na hru s tužkou se kterou se jako píše děj. Dobře, 3 hvězdy za zajímavé záběry a kameru a 0 za originalitu děje.(19.4.2004)

Scénář: Pitof, Jean-Christophe Grangé .. Scénář je sice dosti úsměvný, ale výsledek je velice zajímavá detektivní podívaná s fajnovým vizuálem (aby ne, když je Pitof profík přes obrazové efekty). A pro Paříž mám slabost!(22.3.2005)

Nerozumím zde tak nízkému hodnocení, není moc filmů s takovou dobovou atmosférou, jakým se může po právu pyšnit toto filmařské dílo!(26.12.2005)

• - Původní verze scénáře také popisovala fantomův původ, který byl přizpůsoben televiznímu seriálu z roku 1967 od Georgea Neveuxe a Marcela Bluwala. Stejně jako v Batman začíná ukazoval, jak se fantom stal policistou. Producenti však nezískali práva tohoto seriálu. (HappySmile)

• - Orchestrální party soundtracku byly nahrávány v pražském Rudolfinu s dirigentem Leošem Svárovským, ještě na digitální vícestopý pás. (Mylouch)

• - Do role fantoma byl původně obsazen Daniel Auteuil, nakonec byl ale nucen odejít kvůli problémům s rozvrhem, když bylo natáčení filmu posunuto. (HappySmile)