poster

Fantom Paříže

 • Francie

  Vidocq

 • Slovensko

  Fantóm Paríža

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Francie, 2001, 100 min

 • Kordus
  ****

  Když to moc nevnímáte, je to celkem sranda :)(15.10.2004)

 • gouryella
  ***

  Mohl to být hodně nadprůměrný thriller - k tomu je ovšem kromě výborných herců (Depardieu) a skvělého technického ztvárnění potřeba hlavně lepší a nápaditější scénář.(4.9.2002)

 • Gemini
  ****

  Jean Christophe Grangé se stává francouzským Thomasem Harrisem (pokud to někdo neví, Harris je autor Mlčení Jehňátek;)). Takhle syrový a "zlý" obraz Paříže roku 1830 jsem ještě neviděl, ale přitom jsou některé scény neskutečně působivé a svým způsobem i krásné. A ta Alchymistova maska...skvělé. A totéž platí o hudební stránce - hudba od Bruna Coulaise skvěle dokresluje atmosféru a zdůrazňovat kvality Apocalypticy (ve Vidocqvi jejich Hope Vol. 2) by bylo nošením dříví do lesa. BTW nevíte někdo kdy asi vzniklo La Savate?:)(30.1.2003)

 • playboxguest
  ***

  Krásně natočený příběh, který už narozdíl od stylizace už tak zajímavý není. Pět za vizuální orgie, dvě za scénář.(12.9.2010)

 • Jeanne
  ****

  Jednoduchostí vlastní zápletky by se dal zařadit do kategorie televizních filmů, ale výtvarnou stránkou překračuje rámec všeho! Sladěním barev, netradičními záběry má něco společného s Amélií z Montmartru, tím rozhodně nemyslím nic špatného. Dvě scény se mi maximálně vryly do paměti: zabití bleskem v rozkvetlé zahradě na pozadí temné oblohy. Nádhera! A potom impresionistický obraz ženských postav v černých šatech před bílým prádelm na zelené louce a nad tím kontrastní modř nebes! Díky těmto scénám jsou okamžiky z "filmu o pátrání po vrahovi" divákovi úžasným zákuskem a vlastně objektem ke kontemplaci – té činnosti, kdy subjekt (divák) pozoruje objekt (dílo) a toto vnímání jej zcela naplňuje! Navíc je tam zmínka o bitvě u Slavkova (aby ne, když se jedná o Paříž, 1830)! Poslední skladbu ze soundtracku proste miluju!(5.11.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace