Fantom Paříže

Fantóm Paríža

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Francie, 2001, 100 min

• xxmartinxx

No...Mohl být fakt skvělý, ten styl kamery je vážně zajímavý. Ale myslím, že zajímavější by bylo držet se reality. To, že je fantom jakýsi duch, sráží film minimálně o polovinu, kdy vezmeme v potaz, jak "realisticky" se to tváří. Krom toho Gerarda nemusím, takže se do hodnocení promítá i osobní nesympatie. Navíc celková chaotičnost a neucelenost, která na mě působila, taky dělá své.(9.12.2009)

Díky za každou takovou milou, sympaticky nadsazenou a rozmáchlou vyšinutost.(1.12.2002)

Nerozumím zde tak nízkému hodnocení, není moc filmů s takovou dobovou atmosférou, jakým se může po právu pyšnit toto filmařské dílo!(26.12.2005)

Vidět všechny filmy ve kterých hraje Gérard Depradieu, to je koníček na dva životy. Nicméně koníček je to zajímavý, protože člověk naráží na roztodivné kousky, jako třeba tady na Fantoma Paříže. Určitě by filmu prospěla normální, klidná kamera, zvýraznila by ponurost a temnost příběhu mnohem líp. Film staví spíš na vizualitě než na příběhu a to je hlavní kámen úrazu. Chtěl jsem se moc bát, chtěl jsem napětím až do poslední sekundy ani nedýchat, ale víc jsem se bál i o propisovačky v blízkosti Václava Klause než u tohohle filmu. Je to škoda, protože film v sobě potencionál má, jen ho nesmí dělat blázen posedlej vizuálnem, ale blázen posedlej příběhem.(9.1.2012)

Tenhle film je takové franzouské "Z pekla". Narozdíl od svého britského protějšku je ovšem více.. "přeplácaný".. připadalo mi, že většina těch kamerových šíleností a digitálních efektů byla čistě samoúčelná, v tomhle dávám přednost ´chladnějšímu´ "Z pekla". Ani Gerard Depardieu už není, co býval, a většina soubojů mi přišla směšná.. Ale i po odečtení těchto chybek zůstává docela povedená temná detektivka s mystickými prvky. A pokud máte tu přeplácanost rádi, bude to pro vás film roku..(9.9.2002)