Loupežnická pohádka (TV film)

Pohádka / Komedie

Scénografie:

Miroslav Pelc

Kostýmy:

Božena Lesáková

Není to špatné, ale ani Menšík nějak nezachrání v podstatě nudné provedení a přepálenou stopáž.(3.1.2015)

Tak to je mi velice lito drahy pane, ale to vas budu muset zprovodit ze sveta. Prejete si byt uskrcen, zastrelen ci . . . (at jsem poslouchal jak jsem poslouchal tak jsem tam porad slysel zabit coz neni zrovna nejchytrejsi treti alternativa :-D )(12.6.2009)

Čapkova roztomilá pohádka, pnaplněná moudrostí.(20.5.2014)

"Budeš přepadávat lidi, ale ve vší počestnosti." (24.11.2013)

Těžká studiovka v tom nejtěžším možném kalibru. Kulisy jsou opravdu příšerné. Na druhou stranu půl pohádky v hlavní roli Vladimír Menšík - a to je také těžký kalibr. Ale jakmile zmizí z obrazovky, jde to s pohádkou pěkně z kopce. Naštěstí ale rychle - konec je totiž zcela jiný než známe ze Svěrákova podání. A bohužel je smutnější a daleko reálnější. Ani sám autor ani Josef Vinklář určitě netušili, jak i dnes budou jejich slova o pýše mocipánů aktuální. Průměrná pohádka, která se tak vysoké celkové hodnocení rozhodně nezaslouží.(7.8.2012)