Železný obr

The Iron Giant

Železný obor

The Iron Giant

Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie / Dobrodružný / Krimi / Akční

USA, 1999, 86 min (Director's cut: 90 min)

od úžasňákového režiséra nešlo čekat něco jen tak průměrného, nýbrž opět nějaký chutný animovaný ratatouille z milé nevšednosti, kouzelné naivity a pohlazení na duši... brad bird je prostě železným obrem animovaného filmu pro děti i dospělé a tak tleskám osmdesátkrát a těším se na další chuťovku. 80%(31.10.2010)

Už tímhle Brad Bird dokázal, že je velký režisér a ještě lepšími Úžasňáky to pak potrvdil.(11.6.2005)

Cože? Vin Diesel má city? Je to krásné, ale trochu mi tam smrdí mustr. Jen trošku. Navíc do mé osobní ligy nejlepších animáků, kam by se tak moc chtěl každý dostat, se to vecpat nemůže. Tam je přeplníno a každý člen musí mít něco navíc. Nicméně i tak mě to dojalo...sakra, se mnou je to taaaaak jednoduchý.(29.7.2014)

Pěkná pohádka. Škoda, že jsem na ní nenarazil, když jsem na ní měl věk. Takhle si jí můžu jen užít, tenkrát by to bylo něco!(31.3.2011)

Kdo by nechtěl míti za kamaráda obrovského robota, který vždy pomůže. Skoro dokonalý "2D" animák. A to jsem na něj přišel úplnou náhodou. Napadlo mě, že si prohlídnu filmografii herce Vin Diesela a najednou jsem tam uviděl zajímavý název Železný obr. Původně mě napadlo, že to bude asi nějaký horor s přerostlou potvorou. Ale jaké bylo moje překvapení, když jsem kliknul na název a objevil se mi animák s velice vysokým hodnocením. Velice se mi líbil. Jen ta délka 80 min. mohla být delší, protože děj strašně rychle utekl. Ale zase je dobré, že film má rychlý spád a nebudete se nudit ani minutu, což o některých filmech, které mají délku 100 a více minut se říci nedá. Za uplynulý měsíc jsem viděl hodně "3D" animáků a tenhle 2D je pro mě příjemným zpestřením a tak mu dávám lepší 4 hvězdičky.(4.10.2008)