poster

Železný obr

 • USA

  The Iron Giant

 • Slovensko

  Železný obor

 • Velká Británie

  The Iron Giant

Animovaný / Rodinný / Sci-Fi / Komedie / Dobrodružný / Krimi / Akční

USA, 1999, 86 min (Director's cut: 90 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  *****

  King Kong, E.T. a Superman dohromady – to celé ručně animované a nadabované Jennifer Aniston nebo Vinem Dieselem. Šílenost? Nikoliv! Železný obr se ve všech možných ohledech liší od "klasické Disneyovky" (tm) a vlastně nemá ani moc společného s celorodinnými 3D hity jako Hledá se Nemo. V první řadě je dobré vědět, že tohle není film pro nejmenší diváky (asi by se nudili a dost věcí nepochopili). Je to film pro dospělé, ve kterých ještě přebývá kousek dětské duše. A docela dobře si Obra dokážu představit coby normální-hraný snímek. Železný obr neoplývá kdovíjakým příběhem, jeho síla tkví v prokreslených postavách (včetně titulního plecháče) a spoustě odkazů na staré komiksy, filmy a studenou válku. Blíž dospělým japonským animákům se američtí filmaři zatím zřejmě nedostali. 90% Zajímavé komentáře: Lima, InJo(18.7.2005)

 • xxmartinxx
  ****

  Pěkná pohádka. Škoda, že jsem na ní nenarazil, když jsem na ní měl věk. Takhle si jí můžu jen užít, tenkrát by to bylo něco!(31.3.2011)

 • berg.12
  ****

  Tady trošku nechápu produkční či režisérův záměr. Proč takové množství úžasných odkazů, detailů a nápadů vtělil do tak prostého dětského příběhu? Či z jiného úhlu: Proč je příběh, který se skvěle hodí pro malého diváka prošpikován tolika věcmi, které on prostě nemůže docenit, navíc v animačním retro stylu 60tých let? Myslím, že tento rozpor (který se třeba v "The Incredibles" podařilo vyvážit dokonale) by mohl být hlavní příčinou neúspěchu tohohle filmu. Ale filmovým fandům by tenhle animák určitě uniknout neměl.(25.7.2005)

 • PROROK14
  ****

  Fajn animák.(25.1.2011)

 • Fr
  *****

  Přiletělo to z vesmíru. Možná vetřelec, možná Sputnik….. Udělat si domácího mazlíčka z obrovského robota co žere železo a kterému by jeho dovednosti mohl ET a podobné mimozemské návštěvy závidět, je snem každého kluka. Film neoslní animací, ale příběhem. Drží se známých a osvědčených pravidel, je vtipný, až se mladej ,,trhá“ smíchy. Pohádka o obrovi co má duši, zahrávající si se studenou válkou, mimozemšťany a hajzlama z tajný služby celkem spolehlivě vybuduje v dětech nenávist vůči americké vládě :-)), a možná i mnozí dospělí při ní uroní ,,kroupu“. P.S: Věnováno památce Železného obra. PŘÍBĚH ***** HUMOR *** AKCE ** NAPĚTÍ **(20.11.2009)

 • - Když Hogarth poprvé ukazuje Robotovi komiksy se Supermanem, v pozadí můžeme slyšet úvodní píseň k Supermanovi Davea Fleischera z roku 1941. (D3VIL)

 • - Americký filmový inštitút nominoval The Iron Giant medzi 10 najlepších animovaných filmov všetkých čias – k 1. januáru 2013 mu v tomto rebríčku patrilo 71. miesto. (marlon)

 • - První kreslený film, jehož hlavní hrdina je generován počítačově. (D3VIL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace