Pilní zloději
-
City of Industry
Krimi / Thriller
USA, 1997, 97 min
Režie:
John IrvinHudba:
Stephen Endelman- komentáře
- zajímavosti
- ext. recenze
- galerie
- videa
- v bazaru
- ve filmotéce
- diskuze
Komentáře uživatelů k filmu (7)
-
POMO
Drsná krimi gangsterka podľa starej školy. Jednoduchý (a dnes už dosť predvídateľný) príbeh, presne vymedzené pole pre postavy, zručná, skôr remeselnícka réžia. Irvin tu vzdáva hold filmom, ktoré miloval v mladosti. Najlepšie na snímku je herecké obsadenie. Všetci si odvádzajú slušné dramatické výkony, Dorf je výborný bezcharakterný psychopat, Keitel ideálny loajálny tvrďas. Dobrý film, ale údernosť tých najlepších kúskov žánru (najnovšie TRAINING DAY) nedosahuje.(4.7.2004)
-
Douglas
Takové filmy se už dneska netočí, povzdechnul jsem si po velmi pozdní projekci filmu, o němž bych nikdy nepředpokládal, že jej v karlovarských prostorách uvidím. Gangsterka o muži, který má sice už svá léta, ale jeho pomstě nikdo nezabrání, zpracovává nejklasičtější příběh žánru až nevídaně staromódním stylem, kdy se drsní hrdinové nezdržovali sexuálními dobdrodružstvími a se zarputilým výrazem v tváři nelítostně rozkopávali držky padouchům. Sebedestruktivní povaha, buldočí trpělivost, léta praxe a drsné hlášky v koutku úst... Harvey Keitel se chopil role s evidentním potěšením a je radost na něho koukat, když přes všechna zranění a překážky postupuje stále vpřed špínou velkoměsta, ulicemi, které jsou temné více než jen nocí a zpoza každého rohu může kdykoliv vyskočit bastard, co vám vrazí nůž do žeber. Kdyby se ve filmu neobjevovala současná auta a notebooky (výborná scéna!), mohlo klidně Průmyslové město vzniknout v padesátých letech, kdy se noirové gangsterky těšily největšího rozkvětu své slávy. Režisér John Irvin vystřihnul unikátní kousek, který se legendárním vzorům blíží ještě mnohem víc než Helgelandova Odplata...(23.7.2004)
-
Adrian
Vďaka brilantnej audiostope (náhle industriálne vpády do hudby, jazzová trúbka vystihujúca temnotu a skazenosť mesta, podtrhnutá v ruchovej línii často prítomnými sirenámi policajných áut) je samotné mesto popri presných hereckých výkonoch ďalším nezabudnuteľným, i keď vedľajším aktérom deja. City of Industry je priamočiarým, nekompromisným, ale o to úprimnejším pozdravom z konca storočia smerom k old-school noirom z ich "zlatého" obdobia o polstoročie dozadu. Čistý koncentrát, bez postranných prímesí, "malý" film a silný divácky zážitok.(21.2.2006)
-
T2
║Rozpočet $8miliónov║Tržby USA $1,568,258║Tržby Celosvetovo $-║(13.1.2009)
-
Jhershaw
Nebýt toho, že film přišel uvést Harvey Keitel, asi bych na něj nešel - v podstatě to je klasické a průměrné béčko o zlodějích, jednom podrazu a jedné mstě.(3.7.2004)
-
Wolodja
Predevsim vykony Keitla a Dorffa delaji z tohoto akcne kriminalniho filmu nadprumernou zalezitost.(25.9.2004)
-
jednaveta
Nenápadná drsárna, hodně inspirovaná stylem Richarda Starka - ale na rozdíl od Odplaty neodlehčovaná humorem.(23.3.2006)