Byl jednou jeden... život (TV seriál)

• Francie

Il Était une fois... la vie

• slovenský

Bol raz jeden život

Once Upon a Time... Life

Animovaný / Rodinný

Francie, 1986, 26x25 min

Albert Barillé

Albert Barillé

Geniální nápad, jak udělat školu hrou. Seriál má vysokou naučnou hodnotu, přitom je ale velmi zábavný. Měl by se ve školách promítat, místo nudných a nezajímavých vyučovacích hodin.(19.2.2008)

Naučný seriál pro děti, jak má být. Nějak se ty naše děcka musí naučit, co je zdravé pro srdce, pro ledviny apod., takže velká pochvala do Francie nejen této bio-medicínské sérii.(13.3.2010)

Geniální "škola hrou". U plného hodnocení jsem ovšem chvíli váhala, neb doteď nemohu autorům zapomenout, že viry a bakterie, kterým jsem usilovně fandila, snad nikdy nevyhrály.(21.8.2006)

TV-seriál. Seriálová animovaná učebnice (nejen) pro nejmenší o tom jak vlastně lidské tělo funguje. Mnoho informací ohledně biologie člověka jsem čerpal právě z tohoto seriálu. Rád vzpomínám na chvíle na základní škole a hodiny biologie s následným promítáním tohoto poučného "seriálu", ach kde jsou ty časy. | Průměr všech 26. epizod: 80% (4*) |(21.11.2012)

Dokonalá a funkční Schola ludus v praxi a ze série "Byl jednou jeden..." jednoznačně to nejlepší. Nepamatuji si jediný orgán, co by mě nudil.(18.9.2005)