Byl jednou jeden... vynálezce

• Francie Il était une fois… les découvreurs (více)

Epizody(26)

Seriál o záblescích geniality a bláznivých pokusech, které stály na počátku fantastické cesty k objevům a vynálezům důležitým pro celé lidstvo. (Netflix)

Linda.csfd

Tak tohle je můj šálek cappuccina! Jeden vědec vedle druhého. Ne že by uškodilo si přečíst jejich životopisy, díla, skripty a nahlédnout do jejich velkolepých mozků, ale tato forma je přijatelná i pro děti. To bych nebyla já, abych nevypíchla díl 15. Darwin a evoluce (nevím proč je v obsahu dvakrát za sebou "a" zrovna u něj, snad to nebude nějaká konspirace). ()

agathon

Hudba Michel Legrand...? Velké překvapení. Ale je to jen třešnička na parádním dortu, byť ne tak zábavném a hlavně ne tak "srdcovém" jako Byl jednou jeden život! ()

Vignette

Jako malá jsem se na tenhle seriál vždycky hrozně těšila- a pouštěli nám ho dokonce i na gymplu při fyzice- prostě moc šikovně (zábavně a stravitelně) zpracovaná historická fakta :-) ()

MarekT

Sérii "Byl jednou jeden..." hodnotím ve všech případech stejně, to proto, že takovýto druh vzdělávání je mi blízký, krom toho mě to jako malého bavilo a hodně jsem se toho dověděl (v živé paměti mám např. čtvrtý díl o měření času). Tento seriál se zaměřuje na zajímavé vynálezy a historické postavy, a dělá to podle mě dobře. Kéž by se takové věci navrátily na televizní obrazovky. ()

WolfR

Bez těchto chlápků by se dneska těžce žilo. O nich by se mělo vědět! Velmi přínosný a zábavný seriál! Jen tak dál, 5 hvězd. ()

mr.kliky

nejlepší možná pomůcka k výuce na základku a střední.. protože tohle jsem hltal i přes to že jsem nesnášel fyziku a chemie mi nešla.. ()

filmmovier

Na tenhle seriál jsme koukali dost často vždycky o fyzice. A mě tenhle seriál strašně bavil. Má nádhernou animaci, skvělého průvodce a celá série je podána velmi zajímavě a srozumitelně tak, aby se líbil i nejmenším. A poskytne vám opravdu maximum informací ze života vynálezce i to, jak na to postupně přišel. Sice jsem viděl asi jen polovinu dílů, ale musím říct, že z těch dílů jsem nezapomněl skoro nic. Prostě krásný seriál. Vtipný, chytrý, zajímavý. Holt Maestro je dobrej.... ()

Lachtaan

Naprostá nostalgie a jeden z nejdůležitějších vzdělávacích pořadů pro děti. Kdysi bylo extrémně těžké celou sérii těchto seriálů sehnat do osobního DVD vlastnictví. ()

anli

V pořadí třetí francouzský animovaný seriál "Byl jednou jeden....",tentokrát na téma vynález.Takže mapuje poučnou a zábavnou formou historii důležitých vynálezů a nutno říct,že se mu to opět skvěle daří,i když už to není tak zábavné,jako jeho starší bratříčci.Tentokrát je větší důraz kladen na naučnou hodnotu a ta je tu vskutku velmi vysoká a zajímavě zpracovaná.Jasná a povinná podívaná pro děti(a spoustu dospělých),aby viděli,jak vynálezci měnili naše životy a jak díky nim dnes žijem.Takže ač jsem nic nevynalezl,zvolávám"Heuréka"a dávám 90%. ()

popkec

Spousta informací podaných zábavnou formou. Pěkná animace a hudba, kvalitní český dabing. Tohle by se mělo povinně poštět každé generaci, škoda že to už v TV dlouho nebylo. PS: Nikdy jsem nepochopil proč je ta černovlasá holka chvíli černá a chvíli bílá, nějáká nová forma anti-rasizmu? :) ()

Zagros

Byl jednou jeden… vynálezce je třetí řada slavné série se stejnými názvy Byl jednou jeden… od Alberta Barillého. Jako ty předcházející i tahle řada je skvělá. Po obecných dějinách a lidském těle se tentokrát ponořila do známých vynálezů naší společnosti. Opět nás vzala na výpravu od dávných časů až po současnost a nahlédla i optimisticky do budoucnosti. Sledovali jsme Vynálezce společně s dětmi a není moc animovaných seriálů, na které bychom se společně těšili a líbil se dospělým i dětem. Jde o zábavnou formu poučení pro děti a osvěžení paměti pro dospělé, kteří se občas mohou také dovědět nějakou tu novou zajímavost. Celé je to jasné, srozumitelné, vhodně animované… zkrátka jde znovu o maximální hodnocení a jen dodám, že nejsem zatížen žádnou nostalgií z mládí. Tuhle řadu jsem viděl až teď. Jako další nás čekají Objevitelé a už teď se těšíme. ()

iXtr3m3

Veľmi poučné, pozeral som to s dcérkou, ďaleko lepšie ako Bol raz jeden objaviteľ. Po Bol raz jeden človek asi najlepšia séria z celkovej multisérie Bol raz jeden... Veľmi úsmevná bola posledná časť a budúcnosť v roku 2020 vs. súčasnosť 2024 :) ()