Pippi se připravuje na Vánoce

Olle Hellbom

Předloha:

Astrid Lindgren (kniha)

Astrid Lindgren

Stále nádherné příběhy copaté divošky Pipi jsou dnes krásnou připomínkou našeho dětství a doby kdy filmy a seriály pro děti byly něčím příjemným a krásným ve srovnání s dnešními agresivními uchylárnami pro děti.(25.12.2011)

Ako malú ma pri prvom pozretí veľmi sklamal fakt, že hoci v názve sa sľubovali Vianoce, tým bolo venovaných možno desať posledných minút. A i to veľmi smutné v úvode (Pipi ich trávi sama, v tmavej Vile Vilôčke,a klame mamičke, ktorá je v nebi, a s ktorou sa malá Pipi zavše rozpráva, aká je šťastná, len aby nemusela priznať, ako ju samota v tieto dni zraňuje) a veľmi naivné v závere (všetky deti sa hneď po večeri vyberú od rodín, pretože tráviť Vianoce s Pipi je predsa len zaujímavejšie, ako prežiť ich normálne ... no isto). Jednoducho, nebyť štandardných šibalstiev a výmyslov vo väčšej časti filmu, zrejme som z takých "Vianoc" rozčarovaná ...(29.5.2012)

Fantazijní svět Astrid Lindgrenové se filmařům podařilo převést i na filmové plátno.(26.12.2011)

Ale jo proč ne. Pamatuju si to ze svého dětství, kdy jsem to zbožňovala a ruku na srdce, kdo tenkrát nechtěl bejt aspoň na chvíli na místě Pipi. Je to o hodně starší film než jsem já, ale kupodivu ani dneska mi to nepřijde tak infantilní jak se zdá. Je to prostě dětský svět se vším všudy a když vidím jak i dnes sedí děcka jako přikovaný na gauči a ani nedutají, s chutí si sednu a koukám taky.(10.3.2013)

• Paity

Kdo neví, jak vypadají Vánoce u Pippi dlouhé punčochy, tak se bude asi hodně divit. Tohle je tedy rozhodně zíážitek...(26.11.2012)

• - Natáčení probíhalo v Røros v Norsku a ve Visby na švédském ostrově Gotland. (Cheeker)