Pippi dlouhá punčocha (TV seriál)

• německý

Pippi Langstrumpf

• Švédsko

Pippi Långstrump

Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko / Západní Německo, 1969, 13x25 min

Jako dítě jsem jsem tuto roztomilou rusovlásku s dvěma culíky neuvěřitelně žral, také jsem chtěl dělat různé skotačinky tak jako ona, nechodit do školy, mít pro sebe jen tak celou vilu Vilekulu, penízky po otci pirátovi mořském vlku, a především tu úžasnou medvědí sílu a bláznivé nápady. Švédská spisovatelka Astrid Lindgrenová opravdu uměla pohladit na duši ,především dětské diváky, s kouzelnou fantazií napsal neuvěřitelně silnou knížku, která vyšla již v roce 1949 a prodává se dodnes. Filmové příběhy se jí myslím alespoň v tom zásadním na míru vyrovnají jsou přirozené a to je hlavní. Nevím jestli to zrovna bylo v tomto prvním celovečerním filmu o Pippi. Ale nejvíce se mě právě líbil ten díl s piráty, ale ten byl tuším buď samostatný a nebo právě v tomto seriálu. Jak říkám příběhy s Pippi byly poté zfilmovány ještě mnohokrát, ať už v úspěšnějších a nebov méně úspěšnějších pokračováních. Vždy ale se starými známými, a sice s Pipilotou Citónií Cimprlíny Mucholapky Punčochatý ( jak znělo officiálně její celé právé jméno), s opičkou panem Nilsonem (typicky švédské jméno), puntíkovaným koněm, s přáteli Tomem a Anikou a hlavně se slečnou Rosenblomovou která vždy tak trpěla rozpustilými ale jinak moc zábavnými kousky zlobivé Pippi. Slečna Ambersonová by totiž Pippi nejraději viděla v dětském domově a to hned od začátku!Ale to by nebylo ono že..? Takže nakonec abych to konečně už nějak uzavřel no dávám určitě za 4* je to přeci jenom kus mého dětství. Ať si každý říká co chce, a to neznámkuji s odstupem času.Nehledně nato že každé dítě přeci jednou mělo chuť vždy alespoň na okamžik jen tak někam utéct být sám na svobodě, prostě být samostatný.(15.10.2006)

Miluju zrzky s copama, rošťáckým úsměvem a v punčochách. Jsem neskutečně šťastnej, že mě dětstvím provázela zrovna Pippi a ne třeba švorcová Jiřinka.(31.10.2013)

Milé poukázání na to jak se svět dospělých liší od světa dětí, a vyprávění o tom jaká dobrodružství můžete jako dítě zažít, zvlášť když se vedle vás nastěhuje dcera pirátského kapitána, kterou nesvazuje žádná škola a podobné formalizující zbytečnosti. Ale mezi námi - už jako dítěti mi Pippi svými "moudry" pěkně lezla na nervy:)(20.1.2005)

• sta

jedna z největších dětských nenávistí(8.3.2008)

Kdo by Dlouhou punčochu neznal? Já jí byla uchvácena!(28.5.2008)