Pippi dlouhá punčocha (TV seriál)

• německý

Pippi Langstrumpf

• Švédsko

Pippi Långstrump

Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko / Západní Německo, 1969, 13x25 min

50% - Když jsem byl malý, bylo to fajn...(18.2.2008)

Milé poukázání na to jak se svět dospělých liší od světa dětí, a vyprávění o tom jaká dobrodružství můžete jako dítě zažít, zvlášť když se vedle vás nastěhuje dcera pirátského kapitána, kterou nesvazuje žádná škola a podobné formalizující zbytečnosti. Ale mezi námi - už jako dítěti mi Pippi svými "moudry" pěkně lezla na nervy:)(20.1.2005)

Z pohledu dítěte mi ta vychytralá potvůrka, a juniorská mistryně světa ve zvedání koňů, připadala naprosto senzační. Nyní v ní vidím nevychovanou zrzku, která vede mé děti velmi nebezpečným směrem. Jelikož však Pippi nebyla stvořená pro upjaté dospěláky bez fantazie, ale pro potěr s nekonečnou fantazií, tak dávám tři hvězdy a odcházím sundat děti ze střechy.(12.1.2015)

Miluju zrzky s copama, rošťáckým úsměvem a v punčochách. Jsem neskutečně šťastnej, že mě dětstvím provázela zrovna Pippi a ne třeba švorcová Jiřinka.(31.10.2013)

Krásné dětské příběhy s nádechem fantasy.. :-)(6.2.2011)

• - Přestože byl film natočen barevně, byl původně vydán jako černobílý, dokud se ve Švédsku nerozšířily barevné televize. (Cheeker)

• - Opičku, která hrála ve filmu, neměl ze štábu nikdo rád, protože rozkousala elektrické vedení a čůrala na Inger Nilsson, představitelku Pippi. (Cheeker)

• - Herečka Margot Trooper nebyla při natáčení vždy zcela střízlivá. (Cheeker)