Pippi dlouhá punčocha (TV seriál)

• německý

Pippi Langstrumpf

• Švédsko

Pippi Långstrump

Pippi Longstocking

Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Švédsko / Západní Německo, 1969, 13x25 min

50% - Když jsem byl malý, bylo to fajn...(18.2.2008)

Rozpočet SEK 3milióny/70%/(24.2.2008)

• MM_Ramone

Nikdy som nemal rád podivné dobrodružstvá, ešte podivnejšej malej, drzej sopľane, ktorú všetci volali "Pipi dlhá punčocha". Celé mi to pripadalo akési odpudivo bizarné. Seriál o deväť ročnom decku, čo žije samo len s opicou a koňom. Jej otec je starý námorník, ktorý sa stal náčelníkom černošského kmeňa a matka dokonca anjel. Fakt, divné... Musím však uznať, že švédske filmové spracovanie je povšimnutiahodné a Inger Nilsson v titulnej úlohe perfektná. **(19.1.2009)

Miluju zrzky s copama, rošťáckým úsměvem a v punčochách. Jsem neskutečně šťastnej, že mě dětstvím provázela zrovna Pippi a ne třeba švorcová Jiřinka.(31.10.2013)

• iamek

Pippinu zná snad každý. Bohužel tohle mě nechytlo. Pár dílu jsem viděl, ale že bych se k tomuhle seriálu musel vracet to vážne ne.(19.4.2008)

• - Inger Nilsson byla vybrána z více než 8 000 hereček, které se o roli ucházely. (Cheeker)

• - Natáčelo se v Røros v Norsku, ve Visby a Vibble na Gotlandu. (Cheeker)

• - Postava slečny Prysselius (Margot Trooger) se v knize Astrid Lindgrenové neobjevila a byla vytvořena speciálně pro seriál. (Cheeker)