Osudová přitažlivost

• slovenský

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Na počet oscarových nomicací a pověst, která film provází, spíš zklamání. Slušný, ale nijak extra výjimečný psychothriller, s dobře budovanou atmosférou a velkým plusem v podobě Glenn Close. Sledovat její Alex je téměř dokonalý lék na něvěru.(13.1.2012)

Fádní erotický thriller s pár silnými momenty (pro mě hlavně podřezané žíly a finále v koupelně - Glenn Close má prý ten nůž pořád ještě schovaný doma), připomínající ZAHRAJTE MI MISTY nebo MYS HRůZY. Filmový rok 1987 byl dost slabý, když tohle bylo jeho druhým nejvýdělečnějším filmem, hned po TŘI MUŽI A NEMLUVNĚ. Postava Glen Close inspirovala hovorový termín bunny boiler označující ženu, která se po rozchodu mstí.(8.5.2007)

Tři a půl, ale za ty čegevarovy převrácené kecy schválně zaokrouhlim nahoru. Takhle má vypadat správný hepyend!(7.4.2011)

Naprosto brilantní psychofilm. GLENN CLOSE.(12.3.2016)

• Jakubisko

Celý film je úplně o ničem a při závěrečnem vyvrcholení jsem dostal záchvat smíchu...ale to asi nebylo záměrem autorů, hm? :)(8.7.2005)