Osudová přitažlivost

• slovenský

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

...." Jo hochu, chceš nahodilý sex? Ve dřezu i s nádobím? Se špagetama, Madam Butterfly a Chateauneuf-du-Pape? Tak jo, ale tvrdě za to zaplatíš....králíkem, dítětem, kariérou, osobní svobodou......". Psychopatickou intelektuálku hrála Glenn Close tak, že si po shlédnutí tohoto filmu asi hodně zadaných chlapců rozmyslelo......(1.2.2005)

Tak tohle je případ, kdy se rada "zatloukat, zatloukat, zatloukat" příliš nevyplatí. Fakt drsný.(6.1.2015)

• Hejtmy

{773/1001} Nuda a nic víc. Já osobně bych s Glenn Close nic neměl, ani kdyby mi zaplatila, takže v tomhle ohledu na mě film moc nezapůsobil. Atmosféra měla být asi dusná, ale veškeré rádoby překvapivé momenty šlo odhadnout dlouho dopředu a žádné opravdu zajímavé scény jsem se nedočkal. 45 %(4.2.2015)

Dosti kontroverzni a roporuplny snimek, z ktereho si kazdy vezme neco jineho.(7.9.2003)

Na počet oscarových nomicací a pověst, která film provází, spíš zklamání. Slušný, ale nijak extra výjimečný psychothriller, s dobře budovanou atmosférou a velkým plusem v podobě Glenn Close. Sledovat její Alex je téměř dokonalý lék na něvěru.(13.1.2012)

• - Glenn Close byla z natáčení poněkud nervózní. Byla domluvena s rekvizitářem, že jí bude každých 45 minut nosit květiny (konkrétně kopretiny), nicméně ke konci filmování už byla v pořádku. Dokonce řekla, že se nikdy do žádné role tak neponořila. (-bad-mad-wolf-)

• - Kolik je vlastně Gallagerově dcerce let? Matka v jednom záběru tvrdí, že pět, otec zase v jiném, že šest. (StevenW.)

• - Michael Douglas a Glenn Close tvrdili, že měli ke svým postavám velice blízko. Pro roli Alex (Glenn Close) měl velikou slabost rovněž režisér Adrian Lyne. (-bad-mad-wolf-)