poster

Osudová přitažlivost

 • USA

  Fatal Attraction

 • slovenský

  Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • castor
  ****

  Ačkoliv se Lyne čas od času pokusil o ambicióznější projekt (např. Jakubův žebřík), jeho prvoplánová režie vždy rozdrtila veškeré snahy o nějakou změnu!! Vychutnává si erotické sekvence, používá hloupé motivy a kýčovité symboly, snaží se být za každou cenu efektní.. Přesto ale mnohdy velmi trefně obsadí herečku (Diane Lane v Nevěrné či právě Glen Close), která suverénně předčí svého hereckého kolegu a i přes nastavovaný konec se Lyneovi v thrilleru Osudová přitežlivost daří uchovat atmosféru a napětí a se svým oblíbeným tématem nevěry pracuje vcelku důstojně!!(8.12.2005)

 • klerik
  ***

  Adrian Lyne nikdy netočil zložité filmy. Toto je však príliš obyčajný príbeh o nevere. Psycho Glenn Close je fajn, ale nemá to dostatočnú atmosféru,napätie ani hĺbku. Vzhľadom na rok vzniku, prijateľné, ale NEVERNÁ i 9 A 1/2 TÝŽDŇA sú zaujímavejšie...(18.10.2012)

 • sepp
  ***

  Dosti kontroverzni a roporuplny snimek, z ktereho si kazdy vezme neco jineho.(7.9.2003)

 • selfesteem
  *****

  Tak nádherný a stravující cit jako je láska se skutečně může za některých okolností změnit v posedlost a hlubokou nenávist. Zvlášť, když si jako zadaný muž začnete něco s velmi atraktivní a krásnou ženou, o které ale nevíte vůbec nic. Se ženou, která je schopná se do vás hluboce zamilovat po jediné společně strávené noci, a která pak nebere ohledy ani na vás ani na vaší rodinu. Proč by také měla? Vy přece musíte nést odpovědnost za své činy. A i když jste s ní strávil jen jeden víkend, ona vás bude považovat za svého životního partnera a nenechá vás spát, na každém kroku vás bude pronásledovat a ničit. Na začátku snad každý odsoudí u Dana Gallaghera (Michael Douglas) neschopnost ovládnout své touhy a možná trochu mu bude i přát komplikace z toho vzniklé. Ale čeho je moc, toho je příliš. Zbožňuju vyhrocené situace a těch je v tomhle filmu požehnaně. Nikdo jiný by je nedokázal tak dokonale předvést divákovi, jako můj zbožňovaný Adrian Lyne. Ten na jedné straně dokáže vykreslit divákovi ten nejspokojenější rodinný život, plný hřejivé lásky, společných her a milostných vyznání a na straně druhé vám ukáže velmi nešťastnou a osamělou ženu, která si už neuvědomuje žádné hranice, a která je schopná všeho, aby získala toho, o kom se domnívá, že jej hluboce miluje. A která čím více se snaží o to jej k sobě připoutat, tím více ho ztrácí. Je to však jen o sobectví, šílenství a naprostém zoufalství z její strany. Dokonalé herecké výkony jak Michaela Douglase, který se nejdříve snaží s Alex Forrest (Glenn Close) vycházet po dobrém, dá jí nějaké naděje, aby jí pak nakonec ignoroval (fakt dobrá je scéna pár dní "poté", v jeho kanceláři, kdy se k němu Alex pokouší přiblížit pozváním na operu, tam je úžasnej. Prostě když chlap už nechce, tak s tím nejde nic dělat a tu jiskru už v něm nikdy nezažehnete), a poté se už jen bránil jejím opakovaným výhružkám a pomatenému jednání, tak Glenn Close, která se z usmívající se, atraktivní a velmi pohodově působící ženy pomalu mění v nepříčetnou osobu, plnou nenávisti a zloby." I'm not trying to hurt you Dan, I love you."... "You what?"... "I love you."... "You don't even know me."(26.1.2009)

 • SexyAjinka
  ***

  Naordinovala bych ten film všem mužům, kteří mají nevěrné myšlenky. Tohle by je mohlo zaručeně odradit. Ne jen, že je Glenn Close příšerně ale vážně příšerně škaredá, je ke všemu i pomatená stíhačka. Jinak ten snímek je tak špatný., ale 3 hvězdy dávám, protože u mého přítele to na nějakou dobu záletné úmysly zcela odrovnalo.. možná tento film znovu po čase aplikuji. ;D. PS.:Michaela si jako herce vážím, ale toto jsem stěží zvládla dokoukat do konce...(4.4.2011)

 • - Film vyšiel na 13 miliónov amerických dolárov a z toho 1,3 milióna “zhltlo“ natočenie jeho nového konca. V pôvodnej verzii mala totiž Alex (Glenn Close) spáchať samovraždu s nožom, na ktorom budú Danové (Michael Douglas) odtlačky prstov. Predpremiérové pokusné publikum však po premietnutí konca filmu divoko volalo po pomste, pričom nechýbali ani výkriky “Zabite tu štetku“. Pôvodná verzia s “harakiri“ naopak zožala veľký úspech v Japonsku. (marlon)

 • - S Glenn Close se do role Alex původně nepočítalo, nicméně poté, co se dokázala na konkurzu během necelé půlminuty proměnit z vyrovnané ženy v absolutního šílence, byla bez námitek přijata. (-bad-mad-wolf-)

 • - V psychoanalytikmi preplnenom New Yorku sa tvrdilo, že 70% pacientov s manželskými problémami je filmom doslova posadnutých. (marlon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace