poster

Osudová přitažlivost

 • USA

  Fatal Attraction

 • slovenský

  Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sepp
  ***

  Dosti kontroverzni a roporuplny snimek, z ktereho si kazdy vezme neco jineho.(7.9.2003)

 • selfesteem
  *****

  Tak nádherný a stravující cit jako je láska se skutečně může za některých okolností změnit v posedlost a hlubokou nenávist. Zvlášť, když si jako zadaný muž začnete něco s velmi atraktivní a krásnou ženou, o které ale nevíte vůbec nic. Se ženou, která je schopná se do vás hluboce zamilovat po jediné společně strávené noci, a která pak nebere ohledy ani na vás ani na vaší rodinu. Proč by také měla? Vy přece musíte nést odpovědnost za své činy. A i když jste s ní strávil jen jeden víkend, ona vás bude považovat za svého životního partnera a nenechá vás spát, na každém kroku vás bude pronásledovat a ničit. Na začátku snad každý odsoudí u Dana Gallaghera (Michael Douglas) neschopnost ovládnout své touhy a možná trochu mu bude i přát komplikace z toho vzniklé. Ale čeho je moc, toho je příliš. Zbožňuju vyhrocené situace a těch je v tomhle filmu požehnaně. Nikdo jiný by je nedokázal tak dokonale předvést divákovi, jako můj zbožňovaný Adrian Lyne. Ten na jedné straně dokáže vykreslit divákovi ten nejspokojenější rodinný život, plný hřejivé lásky, společných her a milostných vyznání a na straně druhé vám ukáže velmi nešťastnou a osamělou ženu, která si už neuvědomuje žádné hranice, a která je schopná všeho, aby získala toho, o kom se domnívá, že jej hluboce miluje. A která čím více se snaží o to jej k sobě připoutat, tím více ho ztrácí. Je to však jen o sobectví, šílenství a naprostém zoufalství z její strany. Dokonalé herecké výkony jak Michaela Douglase, který se nejdříve snaží s Alex Forrest (Glenn Close) vycházet po dobrém, dá jí nějaké naděje, aby jí pak nakonec ignoroval (fakt dobrá je scéna pár dní "poté", v jeho kanceláři, kdy se k němu Alex pokouší přiblížit pozváním na operu, tam je úžasnej. Prostě když chlap už nechce, tak s tím nejde nic dělat a tu jiskru už v něm nikdy nezažehnete), a poté se už jen bránil jejím opakovaným výhružkám a pomatenému jednání, tak Glenn Close, která se z usmívající se, atraktivní a velmi pohodově působící ženy pomalu mění v nepříčetnou osobu, plnou nenávisti a zloby." I'm not trying to hurt you Dan, I love you."... "You what?"... "I love you."... "You don't even know me."(26.1.2009)

 • A_FISH
  ****

  Nestává se často, že bych nějakou postavu "nenáviděl" tak, jak se to podařilo Glenn Close. Předvídatelný, přesto velmi napínavý "klasicky osmdesátkový" thriller. (Nejsměšnější komentář tady má "známý feminista" Teté CheGuevara.)(5.10.2009)

 • Shaqualyck
  ****

  Chlap jako oběť? Nenechte se vysmát! Nenadarmo se přeci říká, že kdo seje vítr, sklidí bouři. A Michael Douglas jen po zásluze sklidil, co, ehm, "zasel" během onoho památného divočení na kuchyňské lince... Touha po zakázaném uvolnění bývá přinejmenším nezměrná, stejně tak ale ony nežádoucí následky. [...] Lyne tyhle erotické psychárny prostě umí. Dokonale dokáže pracovat s pochybnými motivy omotanými okolo Freudovy naleštěné busty v bahnitých zakoutích lidské psychiky. Kdyby si na něm Míša býval udělal uzel, udělal by líp :-) Při závěrečných titulcích lze jen stěží myslet na něco jiného. Možná tak ještě na samaritánskou manželku hlavního hrdiny, která, místo aby svého drahého chotě drapla za pytel a vykopala ho ze dveří, je mu naopak oporou a pomáhá mu (a nakonec i sobě) celou tu delikátní záležitost nikoliv jen společensky ustát, ale hlavně přežít.(17.7.2012)

 • CheGuevara
  *

  Technicky brilantně natočená žánrovka, která však ve svém účinku obhajuje mužskou nevěru a v ženské emancipaci vidí pouze šílenství a zlo, se mi jednoduše nemohla líbit. Tenhle boj za rodinná práva si raději strčte za klobouk.(12.11.2007)

 • - S Glenn Close se do role Alex původně nepočítalo, nicméně poté, co se dokázala na konkurzu během necelé půlminuty proměnit z vyrovnané ženy v absolutního šílence, byla bez námitek přijata. (-bad-mad-wolf-)

 • - Glenn Close konzultovala profil svojej postavy trpiacej istou formou obsesie (známej pod označením De Cherambaultov syndróm) s niekoľkými psychiatrami. Po natáčaní musela pomoc psychoanalytikov vyhľadať znova – tentokrát pod tlakom vedomia, že ju americká verejnosť stotožňuje s najnenávidenejšou ženou USA. (marlon)

 • - Hoci snímka získala šesť nominácií na Oscara, nepremenila žiadnu. (ash99)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace