Osudová přitažlivost

Osudová príťažlivosť

Drama / Thriller

USA, 1987, 120 min

• tron

Dáte si varenú mačku a Glenn Closeovú (ak by sedela vedľa vodovodného kohútika)? Obávam sa, že nie. Asi vám príliš nebude chutiť ani tento v dobe uvedenia do kín údajne škandalózny (ale zdá sa mi, že pre Američanov je v podstate škandalózne všetko, Európanovi to musí byť miestami až vtipné) erotický triler. S odstupom času to vidím tak, že sexuálne dusno v priemernej a atmosféricky dosť nezáživnej snímke občas síce možno preblesne, ale sexuálna explicita rozhodne nie. Takže žánrové radenie "triler" okej, "dráma" beriem, ale "erotika" určite nie (ja som vás varoval). OSUDOVÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ je spolu so ŠKANDÁLNYM ODHALENÍM najhorší príbeh z Douglasovej "sexuálnej trilógie" (najlepší je samozrejme vynikajúci ZÁKLADNÝ INŠTINKT).(30.10.2004)

• Revanx

Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(21.2.2009)

Glenn Close hrála přesvědčivě, což jí vynahradilo větší sexuální kouzlo, protože part psychopatky je přesně její parketa a předvedla se výborně. Douglas taky dobrej, ostatní vedlejší role solidní. Film pěkně ubíhá, Glenn Close se nádherně mění v magora a Douglas pomalu a jistě chápe, že si těžce zavařil. Konec je hodně zábavnej a trochu směšnej, hlavně scéna, kdy Douglas popíjí u krbu, podívá se na strop, zjistí, že přes strop protíká voda a nevzrušeně odkráčí, zatímco nahoře jde jeho manželce o život, ale co by se nějakou kapající vodou vzrušoval, že... 60%(20.1.2012)

Místy opravdu velmi napínavé!!! Jakoby chtěl scénárista tímto filmem varovat záletné manžely před jejich slabostí.. Od té doby co jsem to viděl, tak pokaždé když uvidím Glenn Closeovou tak mi naskočí husí kůže..(15.1.2006)

• Tommassi3

( POZOR !! OBSAHUJE SPOILERY !! ) "Ježíši Kriste, ta děvka, úplně zešílela !!" Jeden by řekl, že spíš zešílel Adrian Lyne, když si myslel, že mu sežeru neatraktivní, neženskou a doslova asexuální Glenn Close, byť svoji sociopatickou zrůdu zahrála naprosto parádně, v jeho dalším kousku na téma nevěra, sex a jejich vše kolem ničící fatální následky !! To by se jeden, o Michaelu Douglasovi ani nemluvě, musel řádně zlískat, aby se nechal svést od takové androidky, přivedl si ji domů a nakonec jí ještě návdavkem naštěkal do boudy !! ;) Tím se velmi hlasitě nabízí srovnání s Diane Lane v režisérově Nevěrné či Demi Moore v Neslušném návrhu, ale není třeba rozebírat, která z dam by se stala vítězkou soutěže ženské krásy či přitažlivosti !! Michaelu Douglasovi ve vlastní několikáté variaci téhož darebáka, či přinejmenším proutníka samozřejmě není absolutně co vytknout, patří k velmi malé skupině herců, kteří mě doposud žádnou ze svých rolí ani v nejmenším nedokázali zklamat !! Celou dobu sledování Fatal Attraction jsem se snažil nalézt ty slibované prvky neonoiru, byl jsem však zřejmě nesoustředěný, na čemž nese vinu nejen celkově velmi podivná práce castingu, protože díky té herecké lůze Douglas strhává veškerou pozornost na sebe, navíc si nejsem vůbec jist, zda měli Gallagherovi syna či dceru, ale i Jarreho nudný soundtrack či Lyneova režijní sterilita !! A to zmrtvýchvstání ve vaně už si ani nezasluhuje komentář.. Celkově si myslím, že tato Osudová přitažlivost právě tu již několikrát zmiňovanou přitažlivost směrem k divákovi úplně postrádá a řadím ji k nejslabším Lyneovým snímkům, za který jsem doposud bláhově považoval 9 1/2 týdne.(23.7.2013)