Čtvrté patro (festivalový název)

• Španělsko

Planta 4ª

Komedie / Drama / Rodinný

Španělsko, 2003, 100 min

Antonio Mercero
  • d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2003 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Najlepšia réžia(4.2.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,017,161(12.7.2010)

Druhý film, který jsem měl možnost vidět v rámci mého studijního pobytu ve Španělsku (děkuji členům místní ESN :)). Svým námětem, žánrem, vtipem a soundtrackem mi to velmi připomínalo francouzské Intouchables. Skvěle namíchaná porce humoru a dramatu. Moc se mi líbily herecké výkony všech tří mladých "Baldies". Intouchables osobně považuji za lepší film, ale tento kousek u mě na pět hvězdiček určitě taky má. Velmi příjemný objev v pro mě zatím neprozkoumaných vodách španělské kinematografie :). 90%(2.10.2012)

75% .... Lepšejšie ako to veľmi podobné, čo som videl naposledy (Kankerlijers). Stále citlivá téma, no veľmi pozitívnym spôsobom spracovaná, respektíve chlapcami vnímaná.(11.12.2015)

Představte si nemocnici, kam Vás jako dítě převezou po nějaké nehodě nebo náhlému zdravotnímu incidentu. Dostanete se mezi kolektiv lidí, vrstevníků. Nemocniční prostory, lékaři, nekončící odebírání krve apod. Brzo se dostanete do toho stavu, kdy Vám nezbývá nic jiného než brát svůj život tak, jaký je a zapojit se do legrácek, vyvádění a prožívat svůj život tak, jako kdyby žádná nemocnice ani nebyla. Když už jste řádný člen kolektivu, tak nastane to, že někdo z nejbližších přátel odejde, přijde nový. Člověk si ve své naivitě uvědomí, že i on má vyměřený jistý čas. V jakém směru (ok nebo ko), to zjistí každý až momentě, když ten moment přijde.(1.6.2011)