poster

Čtvrté patro (festivalový název)

 • Španělsko

  Planta 4ª

Komedie / Drama / Rodinný

Španělsko, 2003, 100 min

Režie:

Antonio Mercero
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B-Boy1
  ****

  75% .... Lepšejšie ako to veľmi podobné, čo som videl naposledy (Kankerlijers). Stále citlivá téma, no veľmi pozitívnym spôsobom spracovaná, respektíve chlapcami vnímaná.(11.12.2015)

 • FIBO
  *****

  Představte si nemocnici, kam Vás jako dítě převezou po nějaké nehodě nebo náhlému zdravotnímu incidentu. Dostanete se mezi kolektiv lidí, vrstevníků. Nemocniční prostory, lékaři, nekončící odebírání krve apod. Brzo se dostanete do toho stavu, kdy Vám nezbývá nic jiného než brát svůj život tak, jaký je a zapojit se do legrácek, vyvádění a prožívat svůj život tak, jako kdyby žádná nemocnice ani nebyla. Když už jste řádný člen kolektivu, tak nastane to, že někdo z nejbližších přátel odejde, přijde nový. Člověk si ve své naivitě uvědomí, že i on má vyměřený jistý čas. V jakém směru (ok nebo ko), to zjistí každý až momentě, když ten moment přijde.(1.6.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,017,161(12.7.2010)

 • juvelinokivi
  ****

  Film získal v roce 2004 mimo jiné také cenu za nejlepší film pro mládež na Zlínském festivalu. Scénář napsal Albert Espinosa, který v dětství deset let bojoval s rakovinou. Své zkušenosti popsal i v později vydané knize "Žlutý svět". Podle jeho scénáře byl v roce 2010 natočen remake "Nemocniční piráti" - viz http://www.csfd.cz/film/286382-nemocnicni-pirati/.(17.1.2014)

 • fredisek
  *****

  Nerozbrečí a to je dobře. Po titulcích bylo v kině ticho. Film, který má našlápnuto k tomu, aby z vás udělal hromádku neštěstí a byli jste zralí na panáka, naštěstí nepřekračuje hranici emocionálního vyděračství. Planta 4a je úžasným snímkem, který se zabývá víc životem než smrtí a to je na něm to nejlepší, jakkoli stojí "plešounci" v nejistotě a neví, kdy přijde poslední hodinka (a doufají, že nepřijde).(23.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace