Čtvrté patro (festivalový název)

• Španělsko

Planta 4ª

Komedie / Drama / Rodinný

Španělsko, 2003, 100 min

Antonio Mercero

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,017,161(12.7.2010)

Film získal v roce 2004 mimo jiné také cenu za nejlepší film pro mládež na Zlínském festivalu. Scénář napsal Albert Espinosa, který v dětství deset let bojoval s rakovinou. Své zkušenosti popsal i v později vydané knize "Žlutý svět". Podle jeho scénáře byl v roce 2010 natočen remake "Nemocniční piráti" - viz http://www.csfd.cz/film/286382-nemocnicni-pirati/.(17.1.2014)

• d-fens

ocenenia : Montréal World Film Festival 2003 - nominácia na Grand Prix des Amériques, Najlepšia réžia(4.2.2010)

Druhý film, který jsem měl možnost vidět v rámci mého studijního pobytu ve Španělsku (děkuji členům místní ESN :)). Svým námětem, žánrem, vtipem a soundtrackem mi to velmi připomínalo francouzské Intouchables. Skvěle namíchaná porce humoru a dramatu. Moc se mi líbily herecké výkony všech tří mladých "Baldies". Intouchables osobně považuji za lepší film, ale tento kousek u mě na pět hvězdiček určitě taky má. Velmi příjemný objev v pro mě zatím neprozkoumaných vodách španělské kinematografie :). 90%(2.10.2012)

Nerozbrečí a to je dobře. Po titulcích bylo v kině ticho. Film, který má našlápnuto k tomu, aby z vás udělal hromádku neštěstí a byli jste zralí na panáka, naštěstí nepřekračuje hranici emocionálního vyděračství. Planta 4a je úžasným snímkem, který se zabývá víc životem než smrtí a to je na něm to nejlepší, jakkoli stojí "plešounci" v nejistotě a neví, kdy přijde poslední hodinka (a doufají, že nepřijde).(23.2.2014)