Princové jsou na draka (TV film)

Pohádka / Hudební

Československo, 1980, 60 min

"Milé dvorní dámy, když ty vaše krásné hlavinky měly tak dlouho volno, snad by v nich alespoň teď mohla vzniknout nějaká myšlenka.. Podívejte se do přírody !! I ty makovice alespoň jednou do roka zachřestí.." ;)(24.12.2014)

Opravdu jedna z nejlepších českých pohádek. Zajímavý nápad je černobílý úvod ze současnosti a pak pomocí snu malého Martina vše přenést do říše pohádek. Tato pohádka v sobě skrývá překvapivě hodně moudra ze skutečného života, skvělého Vlastíka Bedrnu a hlavně nádherné písničky!(31.12.2006)

• Mi Nü-Chai

Nenávist přecházející v blití. Dodneška mě nepustila chuť zmlátit Čenského, Andrlovou i toho brýlatého parchanta na jednu hromadu a postříkat je yperitem.(20.11.2010)

To mohla být tak krásná pohádka, kdyby v ní nepřekážel Čenský. Skvělá hudba, výborní herci a Čenský.(5.10.2011)

Mě vždycky vadila ta "televiznost". Na mě příliš moc papundeklové. A dělání je lék?(23.7.2003)