poster

Detektiv Martin Tomsa (TV seriál)

Krimi

Česko, 1994, 18x70 min

Předloha:

Ivan Kříž (kniha)

Scénář:

Ivan Kříž

Hrají:

Marek Vašut, Michal Dlouhý, David Matásek, Petra Jungmanová, Jan Zvoník, Martin Havelka, Erik Pardus, Kateřina Brožová, Jiří Pomeje, Jiří Schwarz, Sabina Laurinová, Svatopluk Skopal, Luděk Munzar, Jaroslav Satoranský, Veronika Žilková, Ladislav Lakomý, Igor Bareš, Zdena Studenková, Josef Karlík, Milena Dvorská, Dana Syslová, Otakar Brousek ml., Šárka Marková-Brázdová, Jan Potměšil, Petr Štěpán, Jaroslav Dufek, Pavel Zatloukal, František Řehák, Jana Musilová, Jiří Datel Novotný, Jiří Pecha, Lada Jelínková, Jaroslav Rava, Markéta Hrubešová, Michaela Kuklová, Tomáš Hanák, Pavel Soukup, Veronika Jeníková, Petr Pospíchal, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Maryška, Zuzana Slavíková, Petr Halberstadt, Martina Preissová, Roman Slovák, Eva Tauchenová, Nikola Syslová, Jiří Kodeš, Lída Vlášková, Lenka Jelínková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Lenka Filipová-Kudelová, Miroslava Kolářová, Luboš Ondráček, František Derfler, Jan Kučera, Josef Bouček, Lubomíra Sonková, Tomáš Sagher, Aleš Zbořil, Josef Polášek, Jan Bidlas, Hynek Kubasta, Monika Maláčová, Ivan Urbánek, Jitka Sedláčková, Eva Matalová, Hana Houbová, Aleš Jarý, Karel Adam, Drahomíra Hofmanová, Eva Jelínková, Danuše Klichová, Karel Mišurec, Jiří Štancl, Monika Kobrová, Ladislav Suchánek, František Švihlík, Jan Novotný, Milena Šajdková, Miloslav Kopečný, Jindřich Khain, Karel Pospíšil, Václav Helšus, Karel Hoffman, Stanislav Fišer, Jana Ebertová, Taťána Schottnerová, Petr Jančařík, Pavel Leicman, Eva Vidlařová, Tomáš Mann, Stanislav Tříska, Kamil Halbich, Petr Pelzer, Anna Javorková, Alois Liškutín, Viktor Skála, Zdena Haláková, Daniel Dítě, Ondřej Mikulášek, Ivana Valešová, Marek Daniel, Milena Marcilisová, Vladimír Hauser, Václav Svoboda, Natálie Drabiščáková, Libuše Billová, Jiří Jurka, Ladislava Dujsíková, Jana Janěková, Ladislav Cigánek, Josef Jurásek, Simona Peková, Stano Slovák, Irena Žáčková, Jana Hrušková, Nela Boudová, Vlasta Fialová, Jiří Balcárek
(další profese)
 • BoredSeal
  **

  Seriál jsem bral jako recesistickou parodii na vážnou detektivku s názvem "Detektiv Marek Vašut", abych to přežil. Ona by jinak většinu dílů nešla ani zoufalstvím dokoukat a některé díly svou hrozností už ani nebaví jako recese. Herecké obsazení vedlejších rolí občas pobaví a pomůže přežít, např. dvojka Žilková a vlasatý feťák Bareš se slušnou stíhou, svůdnice Brožová mydlící starou doktorku ve sprše, Pomeje jako rozmazlený podnikatelský synáček nebo Jan Potměšil jako dement na vozíku. :-) Tvůrci ale brali očividně seriál smrtelně vážně, aniž by byli schopni zaregistrovat, že příběh a děj je strašná trapárna, podtržená vrcholně nevhodnou hudbou. Pro pobavení bych doporučoval díly Bílá past a Tabatěrka, trochu temnější (ale přesto stále směšný) je díl Veronika, těmhle dílům dávám za tři, zbytku za dvě. Jinak už záleží na vašem masochismu.(21.9.2012)

 • Niktorius
  **

  Čecháčkovský pokus o akčnější detektivní seriál s tvrďákem v hlavní roli..Achich ach..Trapné až je mi z toho stydno...(6.12.2007)

 • sud
  ***

  Kdys jsem seriál sledoval docela rád a ani po jeho repríze se u mě nic nezměnilo. Samozřejmě že to není nic převratného, ale nezaslouží si ani, aby se na něho házela jen a jen špína. Marek Vašut je poměrně civilní a do role mi seděl. S ostatními herci je to různé, těch tragických bylo rovněž hodně. Co mě ale zaráží, jsou obrovské rozdíly mezi jednotlivými díly. Některé jsou skvělé (díl Bratři je přímo vynikající), jiné zase nestojí za nic. Ale i tak se jedná o jeden z novodobých současných krimiseriálů, který stojí za pozornost, je však, stejně jako třeba "Černí andělé", silně nevyrovnaný. 50%.(3.7.2008)

 • Rhed
  *

  Ve "štatlu" jsem nějakou dobu pobýval, takže trochu škytám nad snahou zasadit nefalšované cajzly do prostředí šalin a hantecu. Důvěryhodnost už tak nedůvěryhodného seriálu je tím pádem otřesena ještě víc.(4.7.2008)

 • sepp
  **

  Na konci devadesatych let se na to jeste dalo koukat a byla to dobra oddechovka, dnes pusobi tento serial smesne a tuctove.(4.9.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace