Detektiv Martin Tomsa (TV seriál)

Krimi

Česko, 1994, 18x70 min

Předloha:

Ivan Kříž (kniha)

Ivan Kříž

Marek Vašut, Michal Dlouhý, David Matásek, Petra Jungmanová, Jan Zvoník, Martin Havelka, Erik Pardus, Kateřina Brožová, Jiří Pomeje, Jiří Schwarz, Sabina Laurinová, Svatopluk Skopal, Luděk Munzar, Jaroslav Satoranský, Veronika Žilková, Ladislav Lakomý, Igor Bareš, Zdena Studenková, Josef Karlík, Milena Dvorská, Dana Syslová, Otakar Brousek ml., Šárka Marková-Brázdová, Jan Potměšil, Petr Štěpán, Jaroslav Dufek, Pavel Zatloukal, František Řehák, Jana Musilová, Jiří Datel Novotný, Jiří Pecha, Lada Jelínková, Jaroslav Rava, Markéta Hrubešová, Michaela Kuklová, Tomáš Hanák, Pavel Soukup, Veronika Jeníková, Petr Pospíchal, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Maryška, Zuzana Slavíková, Petr Halberstadt, Martina Preissová, Roman Slovák, Eva Tauchenová, Nikola Syslová, Jiří Kodeš, Ludmila Vlášková, Lenka Jelínková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Lenka Filipová-Kudelová, Miroslava Kolářová, Luboš Ondráček, František Derfler, Jan Kučera, Josef Bouček, Lubomíra Sonková, Tomáš Sagher, Aleš Zbořil, Josef Polášek, Jan Bidlas, Hynek Kubasta, Monika Maláčová, Ivan Urbánek, Jitka Sedláčková, Eva Matalová, Hana Houbová, Aleš Jarý, Karel Adam, Drahomíra Hofmanová, Eva Jelínková, Danuše Klichová, Karel Mišurec, Jiří Štancl, Monika Kobrová, Ladislav Suchánek, František Švihlík, Jan Novotný, Milena Šajdková, Miroslav Kopečný, Jindřich Khain, Karel Pospíšil, Václav Helšus, Karel Hoffman, Stanislav Fišer, Jana Ebertová, Taťána Schottnerová, Petr Jančařík, Pavel Leicman, Eva Vidlařová, Tomáš Mann, Stanislav Tříska, Kamil Halbich, Petr Pelzer, Anna Javorková, Alois Liškutín, Viktor Skála, Zdena Haláková, Daniel Dítě, Ondřej Mikulášek, Ivana Valešová, Marek Daniel, Milena Marcilisová, Vladimír Hauser, Václav Svoboda, Natálie Drabiščáková, Libuše Billová, Jiří Jurka, Ladislava Dujsíková, Jana Janěková, Ladislav Cigánek, Josef Jurásek, Simona Peková, Stano Slovák, Irena Žáčková, Jana Hrušková, Nela Boudová, Vlasta Fialová, Jiří Balcárek

Většinou mne bavilo spíš kouzlo nechtěného, ale ono i to neumětelství tvůrců seriálu dovede diváka přitáhnout k obrazovce, aby zjistil, zda další epizoda bude stejně slabá jako ta minulá. A některé díly (třeba "Veronika" - to je ten s "Éos" a její matkou, coby obětmi zločinných přátel) jsou doslova k popukání. Mimo to - Marek Vašut je přece jenom sympaťák a tak mi z toho vychází čistý průměr. Nesmrtelná hláška: "TO BYLO KECŮ VO NĚMCÍCH A JAK JSME DOPADLI? TEĎ TADY MÁME KRETÉNA ZASRANÝHO BARVAMA!"(11.8.2007)

• Krysa SPK

Kromě dílu s Dlouhým a Matáskem šedý průměr, který Marek Vašut tvářící se jako ten největší drsňák a lá Chuck Norris nezachrání - ba naopak.(31.5.2007)

• dobytek

Marek Vašut jezdí ve Fávu po Brně a vyšetřuje nejrůznější (obvykle dost nezajímavý) případy. Jinak celej seriál je jako na houpačce. Některý díly jsou celkem dobrý, jiný jsou úplně o ničem, Vašut někdy překvapí a jeho role se mu dá dokonce věřit, ale v další scéně působí jak zhulenej, ve vedlejších rolích se střídaj celkem schopný herci a naprostý amatéři, atd... Dneska je to akorát takový zajímavý připomenutí dob nedávno minulých.(4.1.2007)

Některé příběhy (ty, které byly velmi vážné) byly také výrazně nadprůměrné, ke konci seriálu to už docela nudilo a rádoby skandální scény, jako třeba "lesbická" scéna s Kateřinou Brožovou působily docela trapně, takže jako celek poctivé tři hvězdičky...(1.7.2003)

• Danny F.

Nepovedený krimi seriál. 30%(27.12.2010)

• - Během tří let se natočilo celkem 18 epizod, Česká televize však vybrala k odvysílání jen 9 z nich. (BoredSeal)

• - Poslední režijní počin pro Václava Matějku. (M.B)