Detektiv Martin Tomsa (TV seriál)

Krimi

Česko, 1994, 18x70 min

Předloha:

Ivan Kříž (kniha)

Ivan Kříž

Marek Vašut, Michal Dlouhý, David Matásek, Petra Jungmanová, Jan Zvoník, Martin Havelka, Erik Pardus, Kateřina Brožová, Jiří Pomeje, Jiří Schwarz, Sabina Laurinová, Svatopluk Skopal, Luděk Munzar, Jaroslav Satoranský, Veronika Žilková, Ladislav Lakomý, Igor Bareš, Zdena Studenková, Josef Karlík, Milena Dvorská, Dana Syslová, Otakar Brousek ml., Šárka Marková-Brázdová, Jan Potměšil, Petr Štěpán, Jaroslav Dufek, Pavel Zatloukal, František Řehák, Jana Musilová, Jiří Datel Novotný, Jiří Pecha, Lada Jelínková, Jaroslav Rava, Markéta Hrubešová, Michaela Kuklová, Tomáš Hanák, Pavel Soukup, Veronika Jeníková, Petr Pospíchal, Jaroslav Kuneš, Zdeněk Maryška, Zuzana Slavíková, Petr Halberstadt, Martina Preissová, Roman Slovák, Eva Tauchenová, Nikola Syslová, Jiří Kodeš, Lída Vlášková, Lenka Jelínková, Kateřina Burianová-Rajmontová, Lenka Filipová-Kudelová, Miroslava Kolářová, Luboš Ondráček, František Derfler, Jan Kučera, Josef Bouček, Lubomíra Sonková, Tomáš Sagher, Aleš Zbořil, Josef Polášek, Jan Bidlas, Hynek Kubasta, Monika Maláčová, Ivan Urbánek, Jitka Sedláčková, Eva Matalová, Hana Houbová, Aleš Jarý, Karel Adam, Drahomíra Hofmanová, Eva Jelínková, Danuše Klichová, Karel Mišurec, Jiří Štancl, Monika Kobrová, Ladislav Suchánek, František Švihlík, Jan Novotný, Milena Šajdková, Miloslav Kopečný, Jindřich Khain, Karel Pospíšil, Václav Helšus, Karel Hoffman, Stanislav Fišer, Jana Ebertová, Taťána Schottnerová, Petr Jančařík, Pavel Leicman, Eva Vidlařová, Tomáš Mann, Stanislav Tříska, Kamil Halbich, Petr Pelzer, Anna Javorková, Alois Liškutín, Viktor Skála, Zdena Haláková, Daniel Dítě, Ondřej Mikulášek, Ivana Valešová, Marek Daniel, Milena Marcilisová, Vladimír Hauser, Václav Svoboda, Natálie Drabiščáková, Libuše Billová, Jiří Jurka, Ladislava Dujsíková, Jana Janěková, Ladislav Cigánek, Josef Jurásek, Simona Peková, Stano Slovák, Irena Žáčková, Jana Hrušková, Nela Boudová, Vlasta Fialová, Jiří Balcárek
  • Djkoma

Slušná podívaná na českou výrobu, ale celkově podprůměrné.(30.7.2005)

• Elisebah

Moc si to nepamatuju, jen vim že to bylo něco jako krimi seriál, ale moc se jim to nepovedlo.(16.9.2008)

• BoredSeal

Seriál jsem bral jako recesistickou parodii na vážnou detektivku s názvem "Detektiv Marek Vašut", abych to přežil. Ona by jinak většinu dílů nešla ani zoufalstvím dokoukat a některé díly svou hrozností už ani nebaví jako recese. Herecké obsazení vedlejších rolí občas pobaví a pomůže přežít, např. dvojka Žilková a vlasatý feťák Bareš se slušnou stíhou, svůdnice Brožová mydlící starou doktorku ve sprše, Pomeje jako rozmazlený podnikatelský synáček nebo Jan Potměšil jako dement na vozíku. :-) Tvůrci ale brali očividně seriál smrtelně vážně, aniž by byli schopni zaregistrovat, že příběh a děj je strašná trapárna, podtržená vrcholně nevhodnou hudbou. Pro pobavení bych doporučoval díly Bílá past a Tabatěrka, trochu temnější (ale přesto stále směšný) je díl Veronika, těmhle dílům dávám za tři, zbytku za dvě. Jinak už záleží na vašem masochismu.(21.9.2012)

• WANDRWALL

Dobrá příležitost, aby si i herci z Brna, Zlína, Uh. Hradiště vydělali nějakou kačku.(6.9.2010)

Většinou mne bavilo spíš kouzlo nechtěného, ale ono i to neumětelství tvůrců seriálu dovede diváka přitáhnout k obrazovce, aby zjistil, zda další epizoda bude stejně slabá jako ta minulá. A některé díly (třeba "Veronika" - to je ten s "Éos" a její matkou, coby obětmi zločinných přátel) jsou doslova k popukání. Mimo to - Marek Vašut je přece jenom sympaťák a tak mi z toho vychází čistý průměr. Nesmrtelná hláška: "TO BYLO KECŮ VO NĚMCÍCH A JAK JSME DOPADLI? TEĎ TADY MÁME KRETÉNA ZASRANÝHO BARVAMA!"(11.8.2007)