Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

• StarsFan

Šílenej film... Ani nějak nechápu, co měl ten konec znamenat. S P O I L E R Takže Rose, se kterou Bruce chodil, byla vlastně Bonnie, nejlepší kamarádka jeho pacientky Sondry, taky milenka dalších dvou pacientů a zároveň Richie sedící s nimi v místnosti, který vlastně byl už dávno mrtvý. A všechny zabil Dale, bratr Richieho, jehož motiv k vraždě jsem doteď jaksi nepochopila... Hmmm... Jedna hvězdička za neuvěřitelně zábavnej a nepochopitelnej scénář, druhá za penis Bruce Willise :-)(30.7.2007)

Mnohými prehnane zatracovaný, pre mňa námetovo pútavý a režijne nadpriemerný film. Jasné, je to ďalší thriler patriaci do triedy neoriginálnych vyvražďovačiek zaváňajúcich nenávideným klišé, no ja som ho jednoducho nebrala prehnane vážne a tá myšlienka s rozdvojenou osobnosťou nebola až taká nehanebná. Navyše, tej živočíšnej rozkoši medzi Brucom a Jane nejde nič vyčítať :-)(26.7.2009)

• Turiec

Mohol by to byť celkom dobrý triler, nebyť prehnaného a zbytočne násilného záveru.(16.8.2004)

Jane March a její odhalené scény jsou na 6*. Asi bych přepsal scénář, vyhodil postavu bratra a skončil odhalením a vinu shodil právě na tuhle postavu. Smažte někdo POMův obsah, který nepřímo vyzrazuje něco, co divák dlouho vědět nemá. Doma jsme na to přišli na základě dabingu, že dvě postavy mluvily stejným hlasem. Konec je zbytečně motaný, stříhal bych, ale celkově skoro spokojenost.(12.3.2016)

• tron

„Ak si vtáka na chvíľu strčíte medzi žralokov, fajn. Ale ak viackrát, prídete o neho.“ Šesť blbcov a jeden Bruce Willis sedia v miestnosti, dve hodiny prenášajú bláboly, tvária sa záhadne a má to byť "ako od Hitchcocka"? Ruka v ruke s otrasným scenárom kráča mdlá réžia, úžasne prehajdákané herecké obsadenie (Blades, Henriksen, La Salle z "Pohotovosti", Dourif) a zlyhal i sex; žiadny sympatický škandál a lá rafinovaný ZÁKLADNÝ INŠTINKT sa nekoná (odporúčam len nevystrihnutý penis Brucea Willisa v bazéne).Smutnú korunku tomuto hlúpemu prasiatku nasadí na jeho ružovkasté štetinky tragikomicky kvázi šokujúca záverečná pointa.(20.10.2004)