Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

Mnohými prehnane zatracovaný, pre mňa námetovo pútavý a režijne nadpriemerný film. Jasné, je to ďalší thriler patriaci do triedy neoriginálnych vyvražďovačiek zaváňajúcich nenávideným klišé, no ja som ho jednoducho nebrala prehnane vážne a tá myšlienka s rozdvojenou osobnosťou nebola až taká nehanebná. Navyše, tej živočíšnej rozkoši medzi Brucom a Jane nejde nič vyčítať :-)(26.7.2009)

Psychiatři nemají jednoduchou práci a Bruce Willis se do všeho ještě pořádně zamotal. Emociálně vypjatá sezení s jeho pacienty mu na klidu příliš nepřidají, co když i on je sledován vrahem. Lékař by si se svým pacientem neměl začínat. Přinese mu to jen problémy. Jakou barvu má noc, když vás má ve své moci? Myslíte, že černou?(1.7.2009)

• StarsFan

Šílenej film... Ani nějak nechápu, co měl ten konec znamenat. S P O I L E R Takže Rose, se kterou Bruce chodil, byla vlastně Bonnie, nejlepší kamarádka jeho pacientky Sondry, taky milenka dalších dvou pacientů a zároveň Richie sedící s nimi v místnosti, který vlastně byl už dávno mrtvý. A všechny zabil Dale, bratr Richieho, jehož motiv k vraždě jsem doteď jaksi nepochopila... Hmmm... Jedna hvězdička za neuvěřitelně zábavnej a nepochopitelnej scénář, druhá za penis Bruce Willise :-)(30.7.2007)

• Anderton

Farbu noci som videl v autobuse počas školského výletu v sedemnástich, keď nám ju pustil v noci vodič. Asi aby sme rýchlo zaspali. Ja som to vydržal a vtedy ma celkom zaujala. Neskôr som to ešte náhodou videl v televízii a smial sa na pseudopsychológii scenára a celkovej vážnosti ľahko predvídateľného filmu. Willis asi hľadal nejakú novú hereckú polohu, ale zopakujem, že na to by potreboval lepší scenár.(27.10.2012)

Velmi zábavná nechtěná parodie hollywoodských erotických thrillerů, s nimiž se po ZÁKLADNÍM INSTINKTU roztrhl pytel (NĚKDO SE DÍVÁ, SKANDÁLNÍ ODHALENÍ...), která nevynechá žádné stupidní klišé. Hlavním plusem je supersvůdná Jane March, která vypadá jako sestra Jessicy Biel a nevydrží pět minut v kuse oblečená. Obzvlášť erotické pnutí mezi ní a Lesley Ann Warren bylo fajn, zatímco vidět tvarohovej zadek Bruce Willise asi nikdo moc nemusel. Jinak se tu dost brečí, po Bruceovi někdo pořád háže auta a závěrečněj twist je fakt úlet... No, jak říkám, je to prča.(28.12.2008)