Barva noci

Color of Night

Farba noci

Mysteriózní / Romantický / Thriller

USA, 1994, 121 min (Director's cut: 140 min)

• tron

„Ak si vtáka na chvíľu strčíte medzi žralokov, fajn. Ale ak viackrát, prídete o neho.“ Šesť blbcov a jeden Bruce Willis sedia v miestnosti, dve hodiny prenášajú bláboly, tvária sa záhadne a má to byť "ako od Hitchcocka"? Ruka v ruke s otrasným scenárom kráča mdlá réžia, úžasne prehajdákané herecké obsadenie (Blades, Henriksen, La Salle z "Pohotovosti", Dourif) a zlyhal i sex; žiadny sympatický škandál a lá rafinovaný ZÁKLADNÝ INŠTINKT sa nekoná (odporúčam len nevystrihnutý penis Brucea Willisa v bazéne).Smutnú korunku tomuto hlúpemu prasiatku nasadí na jeho ružovkasté štetinky tragikomicky kvázi šokujúca záverečná pointa.(20.10.2004)

• Slartibarkfast

Psycholog Bill Capa se po traumatickém zážitku, kdy jeho pacientka spáchá sebevraždu přímo při sezení, rozhodne navštívit svého dávného přítele a kolegu. Záhy však zjistí, že odpočinku od práce a traumatických zážitků se mu rozhodně nedostane. Romantický thriller, který má v sobě celkem slušný potenciál. Bohužel zůstal nevyužit a já věděl prakticky od začátku oč jde. Solidní herecká etuda Willise, který však tentokrát sahá po kratším konci lana. Naopak velmi přesvědčiví pro mne byli Henriksen a Dourif, kteří malinko oživili celkem nudný a táhlý erotický snímek s nádechem parodie. Už první vražda mi připomněla Bláznivou střelu. Smířlivé dvě i za rozkošnou Jane March a její svůdné křivky. 45%(12.3.2014)

Uznavam, ze je to fakt pritiahnute za vlasy, ale bol som na tom v kine a aj napriek tomu, ze som to nepochopil na prvykrat, pacil sa mi tento thriller a teraz po niekolkorocnom zopakovani nemozem povedat, ze by ma to nebavilo, aj ked malicko kleslo moje nadsenie. Proste mam rad tento typ psychacov a aj pekna smutna hudba tu zohrala svoju ulohu. Reziser Richard Rush nema bohatu filmografiu, BARVA NOCI je poslednym filmom, ktory v roku 1994 natocil a uz vtedy mal 65 rokov a poslednym filmom pred Barvou noci bol akcny film V ROLI KASKADERA (1980), ktory mal 3 nominacie na Oscara vratane za reziu... 09.10.2009 ______ Bruce Willis - (Dr. Bill Capa) +++ Jane March - (Rose) +++ Rubén Blades - (Poručík Hector Martinez) +++ Lance Henriksen - (Buck) +++ Lesley Ann Warren - (Sondra Dorio) +++ Scott Bakula - (Dr. Bob Moore) +++ Brad Dourif - (Clark) +++ Kevin J. O´Connor - (Casey Heinz) +++ Andrew Lowery - (Dale Dexter) +++ Produkcia: Andrew G. Vajna +++ Hudba: Dominic Frontiere +++(9.10.2009)

• ScreamJay

Hmmm, hmmm. Koukám že v denním tisku uváděná definice filmu jakožto „erotického“ thrilleru se zase jednou o řádnej kousek sekla. Ono možná kvůli té jedné zde zmiňované scéně to k tomu vybízí, ale jinak se jedná o klasický thriller jenž se tváří téměř po 90% svého děje jako laciná televizní fraška. Bruce Willis v roli jenž předznamenává Šestý smysl, čiliže jako psychiatr vede velmi zvláštní skupinku lidí, kde nikdo není zcela normální. Jak vidmo včetně Bruce samotného. Do té stěžejní automobilové honičky, kterou film začíná pomalinku gradovat je to nuda k uchrápání. Jediný co mě trochu pobavilo byl Lance Henriksen, kterýho jsem vůbec nepoznal. Až právě od té honičky se něco začne dít a z bláta a marastu hutnýho podprůměru se díky absolutnímu závěru dostávám na dejme tomu podprůměr. Jane March je sice holka pěkný, to ne že ne, ale přeci jen k Willisovi mi nesedla, stejně jako celý tenhle film. Máte-li rýmu, tak svůj pečlivě připravenej popcorn utopíte v hlenu, páč zaberete po prvních 20ti minutkách. Na scénu z bazénem si nastavte budíka a pak ještě na ten závěr. Takže vychází celkově asi 30 až 35 minut dobré zábavy. Na dvouhodinovej film je to ale žalostně málo ne? Tudíž dvě hvězdičky a dobrou...(12.10.2004)

• Skip

Erotické scény měly být nejspíš jakýmsi kořením, které přebije plytkou chuť zbytku filmu. No, moc se to nepovedlo. V jednu chvíli to začínalo být zajímavé, ale pak se to zase podělalo, takže prostě dost podprůměrný psychothriller.(25.10.2008)