• blackrain
  ***

  Tehdy mi jméno Haliny Pawlovské v titulkách absolutně nic neříkalo a ani jsem pořádně nevěděla, kdo to je. To jsem se samozřejmě dozvěděla o mnoho let později. Ale už tady ukázala, že má cit pro psaní scénářů k příběhům ze života. Tak ať u nich radši zůstane a necpe se do přiblblých televizních reklam. Souhlasím s Tosimem, jednu chvíli jsem si myslela, že koukám na mladou Halinu Pawlovskou. Jindra Bartošová mi ji silně připomínala. Halina určitě do postavy učitelky Šebkové vložila kousek sebe.(17.5.2010)

 • kombajn
  ****

  Nesocialistická komedie ze socialismu s typickým humorem H. Pawlovské, která napsala scénář v době, kdy o ní nikdo nevěděl. Příjemné překvapení a neprávem opomíjený snímek na rozhraní 3* -4*, takže se kloním k vyššímu hodnocení. Je to hořkosladké, jako by to napsal život...(1.1.2012)

 • Bart
  ***

  Manželka režiséra Milana Vošmika netočila špatné filmy. V osmdesátých letech se točily horší slátaniny. Řekl bych že kvalita filmu nestojí na režii, ale spíš na dobrém scénáři Pawlowské. Žádný herec nezaujal ani nezklamal. Představitelka hlavní role Jindra Bartošová byla celkem dobrá.(18.1.2004)

 • vypravěč
  *

  Odpudivá normalizační komedie, představující si ženskou osamocenost jako pouhé tloustnutí, z něhož snadno vyléčí nezištně pracující nezadaný komunální řemeslník. Mělkost emocí a časnost krizí ovšem výmluvně svědčí o existenciální povrchnosti lidí bez vlastností. Plytkost materialisticky orientovaného socialistického života se projevuje i v tomto filmu, mj. krotkostí kritických motivů, toporností hereckých výkonů a bezmyšlenkovitou režií.(22.12.2013)

 • Tosim
  ****

  Když jsem se podíval na Jindru Bartošovou, skoro vším mi připomínala na Halinu Pawlowskou. Hořkosladký humor a školní prostředí jí myslím jde nejlépe. V psaní scénářů.(20.1.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace