Manželka režiséra Milana Vošmika netočila špatné filmy. V osmdesátých letech se točily horší slátaniny. Řekl bych že kvalita filmu nestojí na režii, ale spíš na dobrém scénáři Pawlowské. Žádný herec nezaujal ani nezklamal. Představitelka hlavní role Jindra Bartošová byla celkem dobrá.(18.1.2004)

Tehdy mi jméno Haliny Pawlovské v titulkách absolutně nic neříkalo a ani jsem pořádně nevěděla, kdo to je. To jsem se samozřejmě dozvěděla o mnoho let později. Ale už tady ukázala, že má cit pro psaní scénářů k příběhům ze života. Tak ať u nich radši zůstane a necpe se do přiblblých televizních reklam. Souhlasím s Tosimem, jednu chvíli jsem si myslela, že koukám na mladou Halinu Pawlovskou. Jindra Bartošová mi ji silně připomínala. Halina určitě do postavy učitelky Šebkové vložila kousek sebe.(17.5.2010)

Silný ženský film. Pawlowská se vkusně vypsala z životních karambolů, poukázala na to, že tyhlety Kratiny člověk nepotřebuje ani co by se za nehet vešlo, stejně jako, že nejlepší je si rodiče moc nepřipouštět k tělu a pak už to celkem jde. Sladký Hartl na závěr dává naději a Iva Hüttnerová naštěstí přispěla jen svým výtvarnem.(30.8.2016)

Nesocialistická komedie ze socialismu s typickým humorem H. Pawlovské, která napsala scénář v době, kdy o ní nikdo nevěděl. Příjemné překvapení a neprávem opomíjený snímek na rozhraní 3* -4*, takže se kloním k vyššímu hodnocení. Je to hořkosladké, jako by to napsal život...(1.1.2012)

Vypečení malíři nefachčenka, liduprázdnej Karlův most, disco & bigbeat rytmy, mejdány, romáles, a sympatická minda Jindra Bartošová. To se jen tak nevidí:-) ps; Lásku na inzerát nebrat! Celkem milé překvapení, tenhle méně známý snímek, podle prvního scénáře Haliny Pawlovské.(2.1.2011)