Vypečení malíři nefachčenka, liduprázdnej Karlův most, disco & bigbeat rytmy, mejdány, romáles, a sympatická minda Jindra Bartošová. To se jen tak nevidí:-) ps; Lásku na inzerát nebrat! Celkem milé překvapení, tenhle méně známý snímek, podle prvního scénáře Haliny Pawlovské.(2.1.2011)

"Král Karel s Vyškem z Bulhartic..." Mladá soudružka učitelka Šebková to nemá v letech zahnívajícího reálného socialismu jednoduché ať už se svými žáky, kolegyněmi, členy domovního výboru, nebo bizarními figurami "nápadníků" (vede školník), pěknou podpásovku jí uštědří i sousedka ("S doopravdy pěknou holkou mi vlastně nikdy nezahnul."). A ten konec je fajn, takové láskyplné objetí se "svatým" řemeslníkem Hartlem (jeden z mála režijních nápadů) by působilo lacině.(22.6.2014)

Poměrně příjemný a snadno stravitelný film, ale největší zásluhu na tom má sympatická Jindra Bartošová. Scénář Haliny Pawlovské totiž téměř ničím nepřekvapí a místy je jednoduchý až hanba.(22.6.2014)

Jo, Jindra Bartošová byla tehdy holka krev a mlíko a byl na ni moc hezký pohled. Jistý komediální talent jí lze také těžko upřít a ani ostatní zůčastnění herci si v tomhle filmu nepočínali zrovna špatně. Příjemný, vtipný snímek.(13.11.2007)

Nesocialistická komedie ze socialismu s typickým humorem H. Pawlovské, která napsala scénář v době, kdy o ní nikdo nevěděl. Příjemné překvapení a neprávem opomíjený snímek na rozhraní 3* -4*, takže se kloním k vyššímu hodnocení. Je to hořkosladké, jako by to napsal život...(1.1.2012)