"Král Karel s Vyškem z Bulhartic..." Mladá soudružka učitelka Šebková to nemá v letech zahnívajícího reálného socialismu jednoduché ať už se svými žáky, kolegyněmi, členy domovního výboru, nebo bizarními figurami "nápadníků" (vede školník), pěknou podpásovku jí uštědří i sousedka ("S doopravdy pěknou holkou mi vlastně nikdy nezahnul."). A ten konec je fajn, takové láskyplné objetí se "svatým" řemeslníkem Hartlem (jeden z mála režijních nápadů) by působilo lacině.(22.6.2014)

Vypečení malíři nefachčenka, liduprázdnej Karlův most, disco & bigbeat rytmy, mejdány, romáles, a sympatická minda Jindra Bartošová. To se jen tak nevidí:-) ps; Lásku na inzerát nebrat! Celkem milé překvapení, tenhle méně známý snímek, podle prvního scénáře Haliny Pawlovské.(2.1.2011)

Tehdy mi jméno Haliny Pawlovské v titulkách absolutně nic neříkalo a ani jsem pořádně nevěděla, kdo to je. To jsem se samozřejmě dozvěděla o mnoho let později. Ale už tady ukázala, že má cit pro psaní scénářů k příběhům ze života. Tak ať u nich radši zůstane a necpe se do přiblblých televizních reklam. Souhlasím s Tosimem, jednu chvíli jsem si myslela, že koukám na mladou Halinu Pawlovskou. Jindra Bartošová mi ji silně připomínala. Halina určitě do postavy učitelky Šebkové vložila kousek sebe.(17.5.2010)

Manželka režiséra Milana Vošmika netočila špatné filmy. V osmdesátých letech se točily horší slátaniny. Řekl bych že kvalita filmu nestojí na režii, ale spíš na dobrém scénáři Pawlowské. Žádný herec nezaujal ani nezklamal. Představitelka hlavní role Jindra Bartošová byla celkem dobrá.(18.1.2004)

Takovy obycejny film o mlade zene, ktera ma smulu na muze. Film ma ale dostatek vtipnych situaci a hlasek. Trojice tapetaru nema chybu:-). Dobre napsane postavy.(21.9.2013)