Manželka režiséra Milana Vošmika netočila špatné filmy. V osmdesátých letech se točily horší slátaniny. Řekl bych že kvalita filmu nestojí na režii, ale spíš na dobrém scénáři Pawlowské. Žádný herec nezaujal ani nezklamal. Představitelka hlavní role Jindra Bartošová byla celkem dobrá.(18.1.2004)

• Adam Bernau

To bylo tak. Bylo mi asi sedm let, když jsme se s bratrem vypravili do kina na Lucii postrach ulice. Nadšen tímto hodnotným filmem, špatně jsem pochopil informaci, že příště bude druhý díl, i koupili jsme si lístky na odpolední představení, čímž nám nezbylo na zmrzlinu. Při čtvrthodinovém úvodníku, v němž před nehybnou kamerou hrála nějaká dechovka, jsem fyzicky trpěl (v sedmi letech je i čtvrthodina agresívní nudy nesnesitelně dlouhá), ale při pomyšlení na Lucii jsem věděl, že to stojí za to. Dechovka konečně zmizela a na plátně se místo Lucie objevila jakási Eva, po níž se chce, aby se vdala. Zhlédli jsme ten nečekaný film až do konce, pravdaže lehce konsternováni. Víckrát jsem se s ním nesetkal, ale jeho název mi utkvěl v paměti. Stejně jako jediná momentka, totiž ta, kdy se Eva nachází v posteli s Kratinou. Jako na potvoru je Kratinův ksicht tím jediným, co mi zůstalo v hlavě. Uznáte, že za to hvězdička nebude. Jo a to kino, tak to už nestojí.(2.7.2011)

Vypečení malíři nefachčenka, liduprázdnej Karlův most, disco & bigbeat rytmy, mejdány, romáles, a sympatická minda Jindra Bartošová. To se jen tak nevidí:-) ps; Lásku na inzerát nebrat! Celkem milé překvapení, tenhle méně známý snímek, podle prvního scénáře Haliny Pawlovské.(2.1.2011)

Poměrně příjemný a snadno stravitelný film, ale největší zásluhu na tom má sympatická Jindra Bartošová. Scénář Haliny Pawlovské totiž téměř ničím nepřekvapí a místy je jednoduchý až hanba.(22.6.2014)

Milá komedie.(18.6.2010)