Vydržet se ženou

Tatt av kvinnen

Gone with the Woman

Komedie / Romantický / Drama

Norsko, 2007, 87 min

Uchvácen ženou naprosto vystihuje podstatu filmu, který pojednává o životě jednoho průměrného zoufalce, který se většinou nechá vláčet okolnostmi, ale občas se i odhodlá k nějakému zoufalému činu. Do "profláknuté" romantické komedie má tato skutečně hodně daleko. Ani to není moc komedie, ani romantika, ale kam jinam to zařadit...Film z reálného života podaný neobvyklou formou plnou skvělých imaginací.Originální film.(30.8.2008)

Moc netušim, co dělá v NORSKÝ komedii Peter Stormare, ale když už ho tam naverbovali, tak si rozhodně zasloužil mít trošku víc času ve filmu a ne jen, že si tam asi tak 5x pokecá s hlavní postavou a má přitom plavky a občas si zaplave v bázenu, nicméně teda horší než to že Peter nedostal moc prostoru pro mě bylo, že mě to ze začátku moc nebavilo, sice se ten styl jakým je to vyprávěný a jakým způsobem se odvíjí vztah dvou hlavních postav zdál zprvu dělanej docela vtipnou formu, ale opak byl bohužel pravdou a já se zas tak moc nebavil, naštěstí se to ale zhruba od poloviny zlepšuje a vyvrcholení na ultrazvuku už nemělo chybu. 3,5(25.1.2009)

• nascendi

Zasa som premrhal poldruha hodiny. Pripomínalo mi to absolventský film netalentovaného režiséra. Hlavný hrdina ma zaujal iba tým, že vyzeral ako snímaný rybím okom. Najviac ma však pobavilo, že film je označený ako komédia a romantický.(26.9.2009)

• Jossie

Možná není někdy snadné vydržet se ženou, ale vydržet s tímhle filmem, to byla opravdu muka. Hlavní hrdina to asi neměl v hlavě úplně v pořádku a proč tak hrozně visel zrovna na té úděsné Marianne, to mi není jasné. jestli jsem se u toho měla smát, bavit nebo ho litovat, tak to opravdu nešlo.(16.9.2009)

Čistá přesná, úhledná práce, která ve výsledku nepostrádá opravdovost. Život je opravdu už takový, že se chlap někdy drží takové podivné fúrie a neví, proč se jí ne a ne zbavit. Moc pěkné dialogy jsou nenásilně a vtipně doplňovány vnitřním monolgem, který při všem humoru filmu dodává hloubku. Půvabné, imteligentní dílko.(26.9.2009)