Vydržet se ženou

Tatt av kvinnen

Gone with the Woman

Komedie / Romantický / Drama

Norsko, 2007, 87 min

Klasická festivalová/klubová záležitost, uchopená typickým skandinávským způsobem - trochu šílená, zvláštně vtipná a mající specifické kouzlo, které se dá těžko pojmenovat. Domnívám se, že každý si ve filmu může najít svoje, ať už sledovat paralely na vlastní vztah, nebo se jen bavit (poměrně rozvětveným) dějem. Ani komedie, ani romantická, přesto kompaktní a fungující. 70% [přehlídka Filmový Erlend Loe, Evald, 2015](19.6.2015)

Moc netušim, co dělá v NORSKÝ komedii Peter Stormare, ale když už ho tam naverbovali, tak si rozhodně zasloužil mít trošku víc času ve filmu a ne jen, že si tam asi tak 5x pokecá s hlavní postavou a má přitom plavky a občas si zaplave v bázenu, nicméně teda horší než to že Peter nedostal moc prostoru pro mě bylo, že mě to ze začátku moc nebavilo, sice se ten styl jakým je to vyprávěný a jakým způsobem se odvíjí vztah dvou hlavních postav zdál zprvu dělanej docela vtipnou formu, ale opak byl bohužel pravdou a já se zas tak moc nebavil, naštěstí se to ale zhruba od poloviny zlepšuje a vyvrcholení na ultrazvuku už nemělo chybu. 3,5(25.1.2009)

• Jossie

Možná není někdy snadné vydržet se ženou, ale vydržet s tímhle filmem, to byla opravdu muka. Hlavní hrdina to asi neměl v hlavě úplně v pořádku a proč tak hrozně visel zrovna na té úděsné Marianne, to mi není jasné. jestli jsem se u toho měla smát, bavit nebo ho litovat, tak to opravdu nešlo.(16.9.2009)

Trond nikoho nemá. Měl by si někoho najít. Potká Marianne. Je krásná, plná energie, sladká. Trond si řekne: Proč ne? A už to jede... Po boku impulzivní dívky se mu život obrátí vzhůru nohama... Marianne je všude. A stále vysmátá. Trond je v jejich vztahu od počátku spíše pasivní, všechno přijímá a ničemu se nebrání. Takovou dívku ještě nepotkal a zcela ji podlehne. Je tou ženou prostě uchvácen... Vynikající komedie o vztahu dominantní, umanuté ženy a láskou zaslepeného, naivního muže se mi líbila. Filmek je to pestrý, jak barevně, tak emotivně... Ti dva se doplňují jako voda a oheň. Trond je tichý, uzavřený a Marianne je všude plno. Když už je toho na Tronda moc, skočí se zchladit do bazénu, kde veškeré své pochybnosti probere se svým kamarádem Glennem. A když se s "čistou hlavou" vrací domů, už tam na něj čeká "řídící páka" jeho života s věčným úsměvem na rtech a s novým plánem. Po snímku Elling druhý film režiséra Pettera Næssa, který jsem měla možnost zhlédnout, a opět jsem nadšená.(15.12.2008)

• mat.ilda

Seveřané obecně se tak nějak dobře pozorují, jako pokusná morčata, proto také závěry mých laboratorních prací jindy nešetří chválou na způsob jejich života, tentokrát se však autor nechtě inspiroval epizodou s obrazem, která ve filmu proběhla, a stejně jako postava na něm vyvedená, i on se pokusil chytit něco velkého něčím malým... Snímek se snaží o patrně vtipnou ukázku případu, kdy žena vpadne muži do života jen proto, aby ho z něj postupně vystrkala, ale činí tak, až na celkem povedenou kameru a příjemnou hudbu, vysoce otravným způsobem, kterému neuleví ani pohled na úděsnou Marianne a tumpachového Tronda, naopak... normálně jsem si musela brát oddechový čas, abych se dobrala konce :-((10.7.2014)