Vydržet se ženou

Tatt av kvinnen

Gone with the Woman

Komedie / Romantický / Drama

Norsko, 2007, 87 min

Trond nikoho nemá. Měl by si někoho najít. Potká Marianne. Je krásná, plná energie, sladká. Trond si řekne: Proč ne? A už to jede... Po boku impulzivní dívky se mu život obrátí vzhůru nohama... Marianne je všude. A stále vysmátá. Trond je v jejich vztahu od počátku spíše pasivní, všechno přijímá a ničemu se nebrání. Takovou dívku ještě nepotkal a zcela ji podlehne. Je tou ženou prostě uchvácen... Vynikající komedie o vztahu dominantní, umanuté ženy a láskou zaslepeného, naivního muže se mi líbila. Filmek je to pestrý, jak barevně, tak emotivně... Ti dva se doplňují jako voda a oheň. Trond je tichý, uzavřený a Marianne je všude plno. Když už je toho na Tronda moc, skočí se zchladit do bazénu, kde veškeré své pochybnosti probere se svým kamarádem Glennem. A když se s "čistou hlavou" vrací domů, už tam na něj čeká "řídící páka" jeho života s věčným úsměvem na rtech a s novým plánem. Po snímku Elling druhý film režiséra Pettera Næssa, který jsem měla možnost zhlédnout, a opět jsem nadšená.(15.12.2008)

Uchvácen ženou naprosto vystihuje podstatu filmu, který pojednává o životě jednoho průměrného zoufalce, který se většinou nechá vláčet okolnostmi, ale občas se i odhodlá k nějakému zoufalému činu. Do "profláknuté" romantické komedie má tato skutečně hodně daleko. Ani to není moc komedie, ani romantika, ale kam jinam to zařadit...Film z reálného života podaný neobvyklou formou plnou skvělých imaginací.Originální film.(30.8.2008)

Klasická festivalová/klubová záležitost, uchopená typickým skandinávským způsobem - trochu šílená, zvláštně vtipná a mající specifické kouzlo, které se dá těžko pojmenovat. Domnívám se, že každý si ve filmu může najít svoje, ať už sledovat paralely na vlastní vztah, nebo se jen bavit (poměrně rozvětveným) dějem. Ani komedie, ani romantická, přesto kompaktní a fungující. 70% [přehlídka Filmový Erlend Loe, Evald, 2015](19.6.2015)

• nascendi

Zasa som premrhal poldruha hodiny. Pripomínalo mi to absolventský film netalentovaného režiséra. Hlavný hrdina ma zaujal iba tým, že vyzeral ako snímaný rybím okom. Najviac ma však pobavilo, že film je označený ako komédia a romantický.(26.9.2009)

• Jossie

Možná není někdy snadné vydržet se ženou, ale vydržet s tímhle filmem, to byla opravdu muka. Hlavní hrdina to asi neměl v hlavě úplně v pořádku a proč tak hrozně visel zrovna na té úděsné Marianne, to mi není jasné. jestli jsem se u toho měla smát, bavit nebo ho litovat, tak to opravdu nešlo.(16.9.2009)