Vydržet se ženou

Tatt av kvinnen

Gone with the Woman

Komedie / Romantický / Drama

Norsko, 2007, 87 min

Čistá přesná, úhledná práce, která ve výsledku nepostrádá opravdovost. Život je opravdu už takový, že se chlap někdy drží takové podivné fúrie a neví, proč se jí ne a ne zbavit. Moc pěkné dialogy jsou nenásilně a vtipně doplňovány vnitřním monolgem, který při všem humoru filmu dodává hloubku. Půvabné, imteligentní dílko.(26.9.2009)

• Jossie

Možná není někdy snadné vydržet se ženou, ale vydržet s tímhle filmem, to byla opravdu muka. Hlavní hrdina to asi neměl v hlavě úplně v pořádku a proč tak hrozně visel zrovna na té úděsné Marianne, to mi není jasné. jestli jsem se u toho měla smát, bavit nebo ho litovat, tak to opravdu nešlo.(16.9.2009)

Spojenie severskej originality so života skúseným autorom predlohy a scenár/IST/om, ktorí sa neboja ísť proti zavedenému klišé. A ak sa k tomu pridá režisér, vizionár, vznikne malý filmový ZÁZRAK, ktorý je zároveň tou najtradičnejšou LOVE story i typickým dôkazom toho, ako LOVE hurts (nech parafrázujem hudobnú klasiku použitú vo filme). JEDINEČNÝ FILM, ktorého časti (prvá permanentková scéna v bazéne, ultrazvuk či komoda v závere) si zapíšem do učebnice autorskej originality. To som celý ja, snažím sa chytiť niečo podobne veľké niečím takto malým.(5.10.2009)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $2,414,318(10.9.2010)

• mat.ilda

Seveřané obecně se tak nějak dobře pozorují, jako pokusná morčata, proto také závěry mých laboratorních prací jindy nešetří chválou na způsob jejich života, tentokrát se však autor nechtě inspiroval epizodou s obrazem, která ve filmu proběhla, a stejně jako postava na něm vyvedená, i on se pokusil chytit něco velkého něčím malým... Snímek se snaží o patrně vtipnou ukázku případu, kdy žena vpadne muži do života jen proto, aby ho z něj postupně vystrkala, ale činí tak, až na celkem povedenou kameru a příjemnou hudbu, vysoce otravným způsobem, kterému neuleví ani pohled na úděsnou Marianne a tumpachového Tronda, naopak... normálně jsem si musela brát oddechový čas, abych se dobrala konce :-((10.7.2014)