Kámoš

Kamoši

Komedie / Drama / Romantický

Norsko, 2003, 100 min

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.5.2007)

• troufalka

Kýč.(29.5.2015)

Skvělá a hrozně milá komedie s trochu sentimentálním závěrem, ale proč ne. Rozhodně stojí za to vidět.(23.11.2003)

Niečo ako SINGLES, ale pre Európana ešte skutočnejšie a trefnejšie. Film o strastiach a radostiach mladosti. Pre divákov do 20 rokov o ničom, pre tých nad 30 príjemne nostalgické. A pre mňa (25) číré potešenie, ktoré mi bez jedinej sentimentálnej scény vtlačilo do očí úprimné slzy. ****1/2(11.7.2003)

Nenápadný filmík přinášející veliké překvapení. Neznámí herci excelují v ne zrovna lehkých rolích v komediálním dramatu v pravém smyslu toho slova. Od počátečních fórků až po závěrečné dojetí si příběh udržuje příjemné napětí, posouvá se jako by sám od sebe, přirozeně, aniž by na to autoři měli zdálnivě nějaký vliv. Oslava přátelství a nepatetické upřímnosti, jako by člověka po celou dobu hladila po srsti.(19.11.2011)