Kámoš

Buddy

Kamoši

Komedie / Drama / Romantický

Norsko, 2003, 100 min

Nenápadný filmík přinášející veliké překvapení. Neznámí herci excelují v ne zrovna lehkých rolích v komediálním dramatu v pravém smyslu toho slova. Od počátečních fórků až po závěrečné dojetí si příběh udržuje příjemné napětí, posouvá se jako by sám od sebe, přirozeně, aniž by na to autoři měli zdálnivě nějaký vliv. Oslava přátelství a nepatetické upřímnosti, jako by člověka po celou dobu hladila po srsti.(19.11.2011)

Oslo, tak jsk jsem ho poznal ;-).(28.11.2011)

Na můj vkus až příliš mnoho postav a trpká lovestory, kterou už jsme mohli vidět mnohokrát v jiných filmech. Film hodně čerpá z jiných snímků jako např: Jackass, EdTv, Truman Show.... a přitom jim nesahá ani po paty. I přesto všechno jsem se bavil na příjemných 60%(22.12.2004)

Filmů s tímto názvem tu máme několik. Krom tohoto je ještě výborný německý z roku 2006. Tady nahlédneme pod pokličku na první pohled zdánlivě bezstarostného života 3 kamarádů, kteří spolu bydlí v jednom bytě. Nakonec se ukáže, že každý z nich má kupu svých problémů, které jsou pro něj jako jednotlivce prakticky neřešitelné, ale kolektivně vše zvládnou a my diváci dostaneme přídavkem i romantický happy end.(23.11.2008)

Pri sledovaní tohoto filmu,sa mi od začiatku v hlave formovala recenzia s tým,že to zas až tak extra nie je a čo do originality je to ešte horšie,pretože o niečom podobnom už predsa rozprávalo veľa filmov a minimálne Stillerova Bolestná realita aj dosť doslovne.Potom sa ale postavy stále viac vyvíjali,aby sa nakoniec dopracovali k záverečnej pol hodine,ktorá je proste úžasná a aj keď mi tentokrát do oka nič nespadlo,dojatý som rozhodne bol a aj keď si možno Buddy ako celok 100% nezaslúžia,tie emócie a herecké výkony pre mňa takmer neznámych nórskych hercov a tých pár naozaj krásnych scén a Stieg Inge a ja neviem čo ešte,si ich zaslúžia vrchovate.Veľmi príjemný film,ktorý (ako verím) bude fungovať aj na viac použití(6.8.2012)