Vymítač ďábla III

• slovenský

Vyháňač diabla 3

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Som unesený. Pre mňa ešte lepšie ako pôvodný Exorcista. Môže za to skvelý scenár plný úžasných dialógov a monológov a brilantná réžia, kde Blatty výborne ovláda hercov i prácu s kamerou. Veľký priestor dáva dlhým záberom, v ktorých pripravuje živnú pôdu pre strach, ktorý útočí na zosilnené vnímanie diváka podporené pochmúrnou ambientnou hudbou. Najlepším príkladom je vražda sestričky, ktorú osobne považujem za jednu z najgeniálnejšie nakrútených hororových scén. Od najmä spisovateľa Williama Petera Blattyho by som to nečakal. Jeho predlohu k prvému Exorcistovi som čítal a bola to nuda.(4.6.2012)

• Hunter2222

Mne toto príde ešte slabšie ako druhý diel, ten sa mi celkom páčil. Ale toto je akási zlátanina sériového vraha a pôvodného exorcistu. Originál nič neprekoná, to je jasné, ale takto to celé zhovadiť. Mohli skrátiť aspoň dialógy a stopáž, vyšetrovanie sa vlieklo ako mŕtvy slimák. Herecké výkony tiež nič moc... 40%.(8.7.2010)

Oproti zmatené a přespříliš hýřivé dvojce je poslední díl skromnější, za to ale dokáže pořádně vyděsit. Temnou, katolickými motivy přehlcenou atmosféru sem tam prosvětlí záblesky pulpovní filmařiny - viz zabijácká důchodkyně lezoucí po stropě.(19.12.2002)

Scény s Dourifom sú za päť hviezd, rovnako ako záver v cele. Inak ale opäť nechcene smiešne a Scott sa do hororu zúfalo nehodí. Na úrovni druhého dielu(13.9.2013)

Režie: William Peter Blatty(14.11.2006)

• - Postavu Satana z filmu uviedol americký masový vrah a kanibal Jeffrey Lionel Dahmer ako vzor pre zohavenie svojich obetí. (Raccoon.city)

• - Původně scénárista William Peter Blatty nabízel režii Johnu Carpenterovi, ten ji ale odmítl, tak se Blatty ujal režie sám. (Karlos80)

• - Prezident univerzity říká, že jeho oblíbený film je Moucha. Představitel této role, Lee Richardson, hrál ve filmu Moucha 2. (Karlos80)