Vymítač ďábla III

• slovenský

Vyháňač diabla 3

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Scény s Dourifom sú za päť hviezd, rovnako ako záver v cele. Inak ale opäť nechcene smiešne a Scott sa do hororu zúfalo nehodí. Na úrovni druhého dielu(13.9.2013)

Na třetím Vymítači nejvíce potěší, že se dějově výrazně liší od předchozích dvou (od prequelu samozřejmě také). O vymítání jako takové tu takřka vůbec nejde a celý film je spíše jakási hororová detektivka, odehrávající se převážně v psychiatrické léčebně. Oproti ostatním dílům jde o poměrně skromný a nenápadný snímek, prostý extrémní brutality, krve, nechutností a obscénností (žádnou masturbaci s krucifixem tu vážně nečekejte). Temná (či spíše potemnělá) atmosféra nechybí, ale za 105 minut toho ten film příliš nenabídne (a některé docela důležité detaily příběhu jsem ani moc nepochopil). Přesto se jedná o nejlepší pokračování Friedkinova původního filmu. 60 %(10.5.2010)

Režie: William Peter Blatty(14.11.2006)

• strougy

Po většinu času ucházející mysteriózní detektivka s několika roztomile úchylnými scénami, která navazuje na původní film pouze dějově, nikoliv stylově a ani zdaleka žánrově, se z nějakého mně neznámého důvodu v závěru překlopí v béčkový horor prezentující se kupou laciných triků a ohavně neumětelským finále, nad jehož trapností mi zůstává rozum stát. Slabé 2*.(28.2.2012)

Co si budem namlouvat, zrovna vrchol kinematografie to není, nýbrž je to podruhý louhovanej odvar kultovního filmu. Ale právě jako takovej je mnohem obstojnější, než by se mohlo zdát. Dovedu si představit, že hodnocení mohlo bejt vejš, kdyby se ten film nespojoval s původním Vymítačem. Kladem je určitě zápletka s psychotickým vrahounem, která udrží pozornost, v některých chvílích i dobrá atmosféra čerpající z náboženských motivů a vyskytnou se i solidní hororový okamžiky, který nepostrádají budování napětí, takže to nejsou jen prachsprostý lekačky (jsou to vychytaný lekačky). I ten detektiv nebyl špatně obsazenej, zato jsem uvítala, že Brad Dourif si tentokrát nestřihnul nějakýho okrajovýho šílence, ale rovnou toho hlavního a scény s ním a detektivem patří k tomu nejlepšímu ve filmu. No, čekala jsem strašnou kravinu, takže jsem byla mile překvapená. 60%(28.4.2011)

• - Fínska skupina hrajúca melodický death metal „Children of Bodom" využila vo svojej piesni "Taste Of My Scythe" z albumu "Follow The Reaper" (2000) krátky úryvok z filmu. (Kusko.t2)

• - Postavu Satana z filmu uviedol americký masový vrah a kanibal Jeffrey Lionel Dahmer ako vzor pre zohavenie svojich obetí. (Raccoon.city)

• - Původně scénárista William Peter Blatty nabízel režii Johnu Carpenterovi, ten ji ale odmítl, tak se Blatty ujal režie sám. (Karlos80)