Vymítač ďábla III

• slovenský

Vyháňač diabla 3

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Toto je jeden z mála filmov, ktoré neviem ohodnotiť, respektíve mám zmiešané pocity, preto to dávam kompromisne nas tri hviezdičky: Ako horor to bolo dosť mizerné (akr taká klasická kriminálka kde je akurát páchateľom temná sila) a dialógy a scény týkajúce sa pátrania po démonovi boli občas nezmyselné, chaotické či mierne nelogické ALE niektoré režisérove nápady a réžia v niektorých scénach je (neviem, či zámerne, nechtiac alebo vďaka prirodezenému talentu) až prekvapivo nekonvenčná na to, že sa jdná o tretie pokračovanie komerčne úspešného horroru, navyše - dialógy medzi kňazom a jeho kamarátom detektívom či niektoré detektívové hlášky sú perly slova hodné možno aj do allenových či coenovských komédií. Naozaj zvláštny úkaz na filmovej scéne(3.1.2006)

Velmi zdlouhavý a utahaný příběh o kriminalistovi, který se musí v důsledku vyšetřování několika zvláště brutálních vražd postavit samotnému "satanovi"...(22.6.2012)

Som unesený. Pre mňa ešte lepšie ako pôvodný Exorcista. Môže za to skvelý scenár plný úžasných dialógov a monológov a brilantná réžia, kde Blatty výborne ovláda hercov i prácu s kamerou. Veľký priestor dáva dlhým záberom, v ktorých pripravuje živnú pôdu pre strach, ktorý útočí na zosilnené vnímanie diváka podporené pochmúrnou ambientnou hudbou. Najlepším príkladom je vražda sestričky, ktorú osobne považujem za jednu z najgeniálnejšie nakrútených hororových scén. Od najmä spisovateľa Williama Petera Blattyho by som to nečakal. Jeho predlohu k prvému Exorcistovi som čítal a bola to nuda.(4.6.2012)

Co si budem namlouvat, zrovna vrchol kinematografie to není, nýbrž je to podruhý louhovanej odvar kultovního filmu. Ale právě jako takovej je mnohem obstojnější, než by se mohlo zdát. Dovedu si představit, že hodnocení mohlo bejt vejš, kdyby se ten film nespojoval s původním Vymítačem. Kladem je určitě zápletka s psychotickým vrahounem, která udrží pozornost, v některých chvílích i dobrá atmosféra čerpající z náboženských motivů a vyskytnou se i solidní hororový okamžiky, který nepostrádají budování napětí, takže to nejsou jen prachsprostý lekačky (jsou to vychytaný lekačky). I ten detektiv nebyl špatně obsazenej, zato jsem uvítala, že Brad Dourif si tentokrát nestřihnul nějakýho okrajovýho šílence, ale rovnou toho hlavního a scény s ním a detektivem patří k tomu nejlepšímu ve filmu. No, čekala jsem strašnou kravinu, takže jsem byla mile překvapená. 60%(28.4.2011)

• strougy

Po většinu času ucházející mysteriózní detektivka s několika roztomile úchylnými scénami, která navazuje na původní film pouze dějově, nikoliv stylově a ani zdaleka žánrově, se z nějakého mně neznámého důvodu v závěru překlopí v béčkový horor prezentující se kupou laciných triků a ohavně neumětelským finále, nad jehož trapností mi zůstává rozum stát. Slabé 2*.(28.2.2012)