Vymítač ďábla III

• slovenský

Vyháňač diabla 3

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $26,098,824Tržby Celosvetovo $39,024,251║ Vrcholová otrasnosť, ktorá nepôsobí ani len dojmom TV produkcie, tak zlé a mdlé obsadenie som asi nezažil. /0%/(4.4.2009)

Oproti zmatené a přespříliš hýřivé dvojce je poslední díl skromnější, za to ale dokáže pořádně vyděsit. Temnou, katolickými motivy přehlcenou atmosféru sem tam prosvětlí záblesky pulpovní filmařiny - viz zabijácká důchodkyně lezoucí po stropě.(19.12.2002)

Režie: William Peter Blatty(14.11.2006)

Velmi zdlouhavý a utahaný příběh o kriminalistovi, který se musí v důsledku vyšetřování několika zvláště brutálních vražd postavit samotnému "satanovi"...(22.6.2012)

• strougy

Po většinu času ucházející mysteriózní detektivka s několika roztomile úchylnými scénami, která navazuje na původní film pouze dějově, nikoliv stylově a ani zdaleka žánrově, se z nějakého mně neznámého důvodu v závěru překlopí v béčkový horor prezentující se kupou laciných triků a ohavně neumětelským finále, nad jehož trapností mi zůstává rozum stát. Slabé 2*.(28.2.2012)

• - Vyháňač diabla 3 bol zapnutý v apartmáne sériového vraha Jeffreyho Dahmera krátko pred útekom jeho poslednej obete menom Tracy Edwards. Edwards je prvou osobou, ktorá prežila jeho útok. Po úteku priviedol do apartmánu políciu, ktorá Dahmera zatkla. (Marceloo)

• - Původně scénárista William Peter Blatty nabízel režii Johnu Carpenterovi, ten ji ale odmítl, tak se Blatty ujal režie sám. (Karlos80)

• - Postavu Satana z filmu uviedol americký masový vrah a kanibal Jeffrey Lionel Dahmer ako vzor pre zohavenie svojich obetí. Navyše sa detektívovi priznal, že počas šiestich mesiacov od kúpy kópie pozeral film 2-3 krát týždenne. (Raccoon.city)