Vymítač ďábla III

• slovenský

Vyháňač diabla 3

Horor / Drama / Thriller

USA, 1990, 105 min

Som unesený. Pre mňa ešte lepšie ako pôvodný Exorcista. Môže za to skvelý scenár plný úžasných dialógov a monológov a brilantná réžia, kde Blatty výborne ovláda hercov i prácu s kamerou. Veľký priestor dáva dlhým záberom, v ktorých pripravuje živnú pôdu pre strach, ktorý útočí na zosilnené vnímanie diváka podporené pochmúrnou ambientnou hudbou. Najlepším príkladom je vražda sestričky, ktorú osobne považujem za jednu z najgeniálnejšie nakrútených hororových scén. Od najmä spisovateľa Williama Petera Blattyho by som to nečakal. Jeho predlohu k prvému Exorcistovi som čítal a bola to nuda.(4.6.2012)

• strougy

Po většinu času ucházející mysteriózní detektivka s několika roztomile úchylnými scénami, která navazuje na původní film pouze dějově, nikoliv stylově a ani zdaleka žánrově, se z nějakého mně neznámého důvodu v závěru překlopí v béčkový horor prezentující se kupou laciných triků a ohavně neumětelským finále, nad jehož trapností mi zůstává rozum stát. Slabé 2*.(28.2.2012)

Poměrně slušné pokračování, které má jednu chybu, a to že je poměrně dlouhé a občas zavání nudou. Nicméně film jako celek se mi moc líbil, sice to není klasický vymítač jak ho známe, ale i tak dokáže zaujmout a skvěle nahodit atmosféru. Hudba je povedená a konečně uslyšíme klasický Theme který ve dvojce zoufale chyběl. Navíc tenhle film se může pochlubit naprosto famózním Bradem Dourifem, kdyby neměl Chuckyho určitě bych si ho nejvíc pamatoval odsud, vážně skvěle zahraná role. Třetí díl se povedl, sice to není nějak extra film, ale koukat se na něj dá v naprostém pořádku.(5.10.2010)

Po nezdařilé dvojce velice příjemné překvapení. Autor Exorcisty W. P. Blatty se po minulém dílu asi pěkně zhrozil, takže si trojku natočil sám, a nutno říct, že se mu povedlo navázat na jedničku tím nejlepším způsobem. Sice už to není čistokrevný horor, spíše taková mysteriózní detektivka, ale tohle vůbec nevadí. Pátrání po brutálním vrahovi, co měl být mrtvý už třicet let, budí hrůzu svým nemocničním prostředí, kde dochází k novým vraždám, a kde se šílené babky prohánějí po stropě. Hlavní detektiv byl sympaťák, Brad Dourif slušně využitý, a krom vymítacího a trochu krvavého finále jsou tu dvě mimořádně povedené lekačky.(26.8.2010)

• Pilda17

Přes dlouhé přemlouvání jsem se pustil do dalšího dílu exorcismu. Po obrovském zklamání a to druhém díle, přišlo menší zlepšení. Velká chyba byla délka a to 105 minut, protože se člověk ze začátku dost nudí. Hodně dlouho trvá než se vše rozjede. Minimálně do závěru nebo spíš kvůli závěru stačí počkat, protože ten stál za pochvalu. Kdyby se vše chytlo daleko dřív mohlo být hodnocení lepší, ale bohužel. Exorcist III je tedy o něco lepší než předchozí druhý díl, ale jedničce nesahá ani po paty.. 4/10 = 45%(23.1.2012)