poster

Karneval duší

 • USA

  Carnival of Souls

 • slovenský

  Karneval duší

Thriller / Horor

USA, 1962, 78 min (Director's cut: 84 min)

Režie:

Herk Harvey

Scénář:

John Clifford

Kamera:

Maurice Prather

Hudba:

Gene Moore
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mm13
  ****

  No tak ale... bol som unesený! Dokonalá atmosféra, ktorá vo svojej dobe musela byť takmer až neznesiteľná, krajne sympatická hlavná hrdinka s ktorou to celé prežívate o to viac. Hororová poéma o umieraní akú som nevidel. Nemám na to vedomosti, ale veľmi ľahko si dokážem predstaviť, nakoľko až žánrotvorná (z pohľadu viacerých tvorcov, nie len Romera) bude táto záležitosť.(1.2.2009)

 • betelgeuse
  ****

  Nízkorozpočtový a ve Státech poměrně legendární „chiller“, který za málo peněz navodil solidní pocit neklidu, a to bez kapky krve nebo standardních „lekaček“. HNUS SPOILER!!! Bohužel mu škodí fakt, že ho našinec vidí až po ŠESTÉM SMYSLU. KONEC HNUS SPOILERU!!! Za 3 a 1/2.(7.2.2005)

 • Jericho666
  ****

  Čekal jsem od toho trochu něco jiného. Nicméně to co mi Herk Harvey nachystal bylo moc dobré. Atmosférická paráda od prvních minut s Candace Hilligoss v hlavní roli, o jejíž postavě Mary Henry člověk neví co si myslet. Je v pořádku, nebo utrpěla opravdu tak velký šok po nehodě a klame jí představivost? Z pohledu dnešní doby již jsme na podobné scénáře a jejich konce zvyklí a tak není pro nás těžké si domyslet jak to celé bude. Pro lidi v roce 1962 to ale až tak zvyklé nebylo. Vizuálně dostačujicí, dramaticky se stupňující a hlavně opravdu, i z pohledu dnešní doby, dost atmosférický snímek. Hlavně díky ponurému černobílému provedení.(9.4.2013)

 • Tommassi3
  ****

  "Vy si myslíte, že jsem alkoholik ?? Já jen chtěl začít den volna s dobrou náladou.." - "Tak to musíte být v poledne opravdu veselý !!" ;)(8.4.2015)

 • panjosef
  *****

  Normálně bych to hodnotil někde mezi 4 - 4,5 , ale s ohledem na rok vzniku těch pět dát musím, protože je až k neuvěření, jakou atmosféru se tvůrcům v roce 1962 (!!!!!) podařilo v tomto snímku vytvořit.(11.8.2009)

 • - Herk Harvey natočil film, který se sice nestal kasovním trhákem, ale rozhodně je milníkem moderního hororu a uměleckým dílem, které předjímá postupy klíčového snímku George Romera Noc oživlých mrtvol (1968) nebo filmu Země mrtvých (2005).

 • - Natáčení trvalo pouhé tři týdny. (Holina)

 • - Po uvedení byl film kasovní propadák. Agent herečky Candace Hilligoss ji po zhlédnutí filmu dokonce odmítl dále reprezentovat. Svůj fanouškovský základ si získal až později a roku 1989 byl dokonce restaurován a kolorován. (Mr. Filuta)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace