Karneval duší

Carnival of Souls

• slovenský

Karneval duší

Thriller / Horor

USA, 1962, 78 min (Director's cut: 84 min)

Herk Harvey

John Clifford

Maurice Prather

Gene Moore

No tak ale... bol som unesený! Dokonalá atmosféra, ktorá vo svojej dobe musela byť takmer až neznesiteľná, krajne sympatická hlavná hrdinka s ktorou to celé prežívate o to viac. Hororová poéma o umieraní akú som nevidel. Nemám na to vedomosti, ale veľmi ľahko si dokážem predstaviť, nakoľko až žánrotvorná (z pohľadu viacerých tvorcov, nie len Romera) bude táto záležitosť.(1.2.2009)

"Carnival of Souls" patrí medzi tie filmy, ktoré budú mať vždy rezervované miesto v pomyselnej horrorovej sieni slávy. Je to čiernobiely snímok s tajomným príbehom, mrazivou atmosférou, pôsobivými hudobnými doprovodmi, výbornou kamerou a skvelou Candace Hilligoss v hlavnej úlohe. Na svoju dobu veľmi progresívne dielo. ****(21.9.2008)

„Naša varhanica dokáže doslova pohnúť dušou.“ Bola by škoda vpustiť si túto jedinečnú hororovú atmosféru do bytu, ak vám za oknami nepanuje sychravé, zahmleno zasnežené zimné počasie, keď vám od chladu fialovejú prsty na rukách. Disciplinované herecké výkony, impozantná hrôzostrašná atmosféra a šokujúce záverečné vyvrcholenie, ktoré podozrivo pripomína iné šokujúce rozuzlenie, konkrétne z filmu... ale nie, to vám nemôžem urobiť. P.S. Film okrem názvu vďakabohu nemá nič spoločné s rovnomenným neskorším "klauním" krvákom z produkcie Wesa Cravena. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/192399/Karneval-dusi-80.html(18.1.2009)

• Flego

Príliš mnoho technických chýb aj na priemerný film. Čakal som zaujímavejšiu a nápaditejšiu story.(23.3.2013)

Ale celkem v pohodě film, jen škoda té druhé nudnější poloviny, ale konec je výtečnej. Atmosféra šlape jak má herečka taky. Českej dabing naprosto příšernej(neděkujem šitko), a příběh je dost originální. Ale jak jsem říkal škoda druhé poloviny.(27.3.2011)