• slovenský

Akční / Komedie / Válečný

USA, 1990, 112 min

Očakával som od tohto snímku, že to nebude nič moc. Avšak po chvíli, kedy sa na plátne spoločne stretnú mladý Robert Downey Jr. a Mel Gibson, tak sa rozbieha celkom zábavná komédia. Je to zaujímavá vojnová porcia s dobrým hereckým obsadením a dobrými hláškami. Akčná komédia ako vyšitá. Obaja hrdinovia sa pohybujú v ťažkých aj ľahších okamihoch vo filme s úplnou suverenitou. Najmä Mel Gibson tu podáva podľa mňa jeden zo svojich najlepších výkonov.(3.2.2015)

Oddychovka, které chybí více akce a vtipných momentů. Nemyslím, že je to nejslabší Gibsnův film, ale všichni víme, že natočil mnohem lepší. Duo Gibson - Downey jsou sympatičtí, ale jejich herecké výkony nejsou oslnivé. Air America je klasický případ filmu na jedno zkouknutí, který svým příběh rozhodně neomráčí.......(14.5.2008)

• Gilmour93

Letecká přehlídka, na které toho nikdo moc nepředvede. Doufám, že si alespoň Robert Downey Jr. ulil ty v pytlích s moukou zašité dvě kila matrošu..(10.10.2009)

,,nikdo mi nic neříkal o ustřelených palcích" Downey s Gibsonem jsou super zábavná dvojka, jenže příběh už mě tolik nebavil. Snad jen ta část kdy padají s vrtulníkem a hází si mincí kdo skočí první.(26.1.2017)

Gibson prekvapuje svou pomerne nevyraznou hlavni postavou, ktera navic nema daleko k zapornemu razeni, ale pripada mi v ni takovy nesvuj.(28.7.2002)