V Laosu je z amerických letadel shazována humanitární pomoc, ale i zbraně. Jedno letadlo dostane zásah a zřítí se. V televizi zatím prezident Nixon vysvětluje přítomnost amerických sil ve Vietnamu, ale nikoliv v Laosu. Tam se totiž snaží Američani tajně zabránit převzetí země komunistickým Vietnamem... Ve Státech je právě z místa pilota vrtulníku vyhozen Billy Covington. Naverbuje ho muž pro společnost zvanou Air America – američtí civilní piloti v Laosu převážejí uprchlíky a zásoby. Billy nastoupí, přijímá ho Rob Diehl a pilot Gene ho vezme na ukázkový let. Přistanou u malé vesnice, kde Gene koupí od domorodců bedny zbraní, které tam nechali Rusové. Večer se v hospodě Billy seznámí s Corine, která pracuje pro humanitární organizaci. Na kontrolu přijíždí senátor USA. Rob s majorem Lemondem varují laoského generála Soonga, aby zavřel laboratoř na heroin, kterou má ve staré továrně, alespoň než odjede senátor. To ale generál odmítá, protože peníze z drog potřebuje na financování války. Gene vyzvedá senátora a má ho odvést na misii. Cestou chce senátor pořád vědět, kde jsou tajné základny, ale Gene předstírá, že žádné nejsou. Na misii Corine řekne senátorovi, že CIA nechá generála Soonga obchodovat s drogami a on jim za to půjčuje své vojáky. Major Lemond senátorovi řekne, že někteří piloti při svých letech pašují opium, ale že on je pochytá. Billy při rozvozu zásilek dostane zásah a Gene ho rádiem navede na starou dráhu. Tam nakonec dokáže přistát a on i kolegové to přežijí. Za nimi přistane generál Soong, přeloží si z vraku letadla část balíků, ve kterých je opium, a zase odletí. Trosečníky tam nechá, ale těm na pomoc přiletí Gene a vyzvedne je. Nepřátelské jednotky však sestřelí i jeho vrtulník a Gene s Billym opět havarují. Ostatní piloti je hned hledají a oni zůstanou přes noc v džungli... (TV Prima)

3DD!3

Dvě herecké hvězdy, krásná příroda Laosu, létající prasata a drogy... Z historického hlediska jde o parádní kousek, kdyby se tihle dva sešli ve filmu dneska šlo by o událost roku. Downey i Gibson hrajou solidně, ale nic extra nepředvádí. Celý film má ale příjemně old-schoolový nádech a titulky osvětlující děj po filmu tentokrát nabízejí něco víc než nudný konec. Klidně by teď mohla vzniknout dvojka mapující situaci kolem výhry Thajské státní loterie. ()

Tommassi3

"Problém je v tom, kámo, že když my dva tu vlastně nejsme, tenhle rozhovor nikdy neproběhl, takže si nemůžu pamatovat, co jsi vlastně neřekl.." ;) Slušná Spottiswoodova akční zábava, která však zaujímá dost zvláštní tvůrčí postoj k americké politice v Laosu, s překvapivě nešíleným Maxem Gibsonem hádajícím se o pastelky a překvapivě ještě nesjetým Downeyem Jr., oba v dost nečekaných úlohách i polohách.. ()

Joe321

Lehce nadprůměrná oddychovka se skvělým soundtrackem a pěknýma záběrama, ale ne nějak užasným Gibsonem a Downeyem. Tempo neni moc záživné, zápletka nijak originální ale díky feelingu devadesátých let je to velmi pohodové. -"Base to Wild Dog. Do you copy?" -"Wild Dog to base. Fuck off." ()

ravenin

Tenhle film mám zkrátka hodně moc rád. Za prvé kvůli Melu Gibsonovi, za druhé kvůli nádherným thajským lokacím a za třetí proto, že je to film od Carolca. Může se to zdát jako neskutečně stupidní argument, ale zkrátka filmy, na jejichž začátku se ze tmy "kroutilo" charakteristické logo pánů Kassara a Vajny, a později jen Kassara, na mne vždycky dýchaly tak nějak jinou atmosférou než filmy od kterýchkoli jiných studií. Nevím v čem to je, snad proto že tihle producenti se do filmů nikdy nebáli narvat prachy, a na výsledku to bylo vždy vidět, kus poctivé práce a lásky k filmařině, těžko říct ale tak to alespoň vnímám já... A zrovna Air America je ten film, který mimo mého oblíbeného herce a nádhérné krajiny kde se odehrává, ve mne evokuje ještě jinou přidanou hodnotu....... zkrátka poctivý film Carolca... ()

Jara.Cimrman.jr

"Základna volá Vlka, vraťte se! - Vlk volá základnu, nasrat!" Z neexistující americké základny v Laosu nevzlétávají několikrát denně americkou vládou nenajatí piloti a nepřevážejí drogy pro největšího distributora heroinu na světě - CIA. To je dobře, protože jinak by to byl skandál. Nikoli to, že se to děje, ale to, že se to ví. Tady zkrátka někdo příběhem o užívajících si pilotech dupnul na kuří oko americké vládě a já jsem za to rád. Nebyl to sice žádný velký zázrak, ale čtvrtou hvězdu za odvahu tomu rozhodně dám. ()

• Dej filmu Air America sa odohráva v šesťdesiatych rokoch počas vietnamskej vojny, niektoré z tajných operácii z Air America boli spomenuté v snímke Lethal Weapon (1987), kde si Mel Gibson zahral bývalého seržanta Martina Rigsa. (Da_reba)
  • Najnebezpečnejšie letecké scény natáčali piloti veteráni s vekom 60 a viac rokov. Niektoré boli ale tak nebezpečné, že ich odmietli natočiť. (Da_reba)