poster

A co Bob?

 • USA

  What About Bob?

 • slovenský

  A čo Bob?

Komedie

USA, 1991, 99 min

Režie:

Frank Oz

Scénář:

Tom Schulman

Hudba:

Miles Goodman

Producenti:

Laura Ziskin

Střih:

Anne V. Coates

Kostýmy:

Bernie Pollack
(další profese)
 • blackrain
  ****

  Chudák Bob měl snad všechny možné fóbie, které psychiatrie pojmenovala a určitě měl nějaké, které pojmenovat ještě nestačila. Byl jako velké dítě. Fandila jsem mu, když měl nastoupit do autobusu. Bill Murray byl skvostný.(11.7.2008)

 • triatlet
  ****

  Oddechová komedie, která skutečně některými dialogy a scénami (s rybičkou) rozesměje. Vhodně jsou zvolení herečtí protagonisté, divák jim ty ztřeštěnosti věří. Navíc příběh nastavuje zrcadlo - uhlazeného chování psychiatra a bláznivého počínání jeho pacienta. Závěrečná jízda a pokus o terapii smrtí sice působí šroubovaně, ale má význam vzhledem k samotnému závěru (na svatebním obřadu) - "Táta se vrátil!" - a k následujícímu dovětku v titulcích.(19.6.2010)

 • Šandík
  **

  Nemám rád bláznivé komedie. (Snad s vyjímkou filmů jako je „Černá kočka, bílý kocour“ od Emira Kusturici, což však také zdaleka není jen bláznivý film)(28.12.2006)

 • T2
  ***

  Rozpočet $35miliónovTržby USA $63,707,829Tržby Celosvetovo $-Bill Murray vs Richard Dreyfuss, asi takto by som to v rýchlosti zhodnotil. Neviem či by som to zrovna označil ako komédiu alebo skôr takú drámu s prvkami komédie, lebo to vypätie na tvári Richarda Dreyfussa má bližšie k čistému kolapsu mysle a jeho postava si teda v tomto príbehu fakt užije a to čo prežíva, prežívame aj mi s ním až ho ľutujeme... Skutočne komických scénok na zasmiatie tu moc nie je(asi najviac pobavia susedia a ich nenávisť k Dr.Marvinovi, hlavne keď na záver kričia "Burn! Burn!", keď sa mu chalupa znieti), lebo tento druh filmu má tendenciu takej jemnej nevtieravej komédie, kde sa moc netlačí na pílu ale zas o to príjemnejšie sa to pozerá, po celý čas si to drží svoju úroveň. /65%/(31.1.2009)

 • Goldbeater
  ****

  Hodně příjemná komedie, která mi tak nějak přiblížila skvělého komika Billa Murraye, který zde hraje bravurně. Jeho spojení s Richardem Dreyfussem je zajímavé, ostatně jako samotná Dreyfussova role, která mu padla jako ušitá a dělá z něj takového pomyslného záporáka filmu. Konec mi přišel možná až moc bláznivý, ale nejspíš to byl účel. Rozhodně doporučuji pro výborné pobavení.(10.7.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace