A co Bob?

Anne V. Coates

Kostýmy:

Bernie Pollack
  • bouchy

Většinou se mi líbí tři čtvrtiny věci, které se nelíbí ostatním, ale tenhle film byl pro mě jeden velký trapas. Bob mě ke konci filmu sral už tak neskutečně, že jsem myslel, že to nedokoukám... dost možná za to mohl divný dabing Pavla Trávníčka, ale u mě to na víc není. (edit 13. 8. 2012 - teď jsem si přečetl tenhle svůj starý komentář, vzpomněl jsem si na Murrayho a znovu jsem se tak nasral, že ještě jednu * musím odebrat...)(26.6.2012)

Bill Murray sa v 80. rokoch nemal dobre. Chcel nakrúcať vážne filmy, ale publikum ho bolo schopné rešpektovať iba v "blbej komédii". Toho dôkazom je krach jeho vysnenej drámy NA OSTRIE NOŽA. Rešpektovaným „serióznym“ dramatickým hercom sa mu podarilo až v 21. storočí (STRATENÉ V PREKLADE, ŽIVOT POD VODOU). Dovtedy (hlavne v 80. rokoch) bol, či sa mu to páčilo alebo nepáčilo, komediálnou hviezdou (CADDYSHACK, KROTITELIA DUCHOV 1 - 2). Komédia A ČO BOB? patrí k tomu priemernejšiemu, čo na prelome 80. a 90. rokov stvoril (viď. podobne slabá komédia BESNÝ PES A GLÓRIA s De Nirom). Film sa snaží ťažiť z jednoduchých 80. rokov (nenáročný scenár, buddy dvojka), ale príliš mu to nevychádza (a kombinácia s Dreyfussom je bizarná).(2.9.2007)

Tak tenhle typ humoru, respektive příběhu mě moc nenadchnul.(6.3.2012)

Průměrná a nepříliš vtipná komedie, kterou zachraňuje výborný Bill Murray. Škoda, že se film táhne a vtipných situací je v něm pomálu.(19.10.2008)

Příjemná a inteligentní komedie se skvělou ústřední dvojicí Murray-Dreyfuss. Který z nich je ve skutečnosti blázen? Škoda, že prostředek filmu je trochu nemastný, ale první půlka a samotný závěr to vynahradí.(30.12.2006)