A co Bob?

Scénografie:

Leslie Dilley

Kostýmy:

Bernie Pollack

Jedna z těch mála komedií, u kterých se až třískám smíchy. Murray je v roli "zvláštního" Boba nezapomenutelný, stejně jako Dreyfuss v roli jeho "trpělivého" doktora...(27.10.2002)

Oddechová komedie, která skutečně některými dialogy a scénami (s rybičkou) rozesměje. Vhodně jsou zvolení herečtí protagonisté, divák jim ty ztřeštěnosti věří. Navíc příběh nastavuje zrcadlo - uhlazeného chování psychiatra a bláznivého počínání jeho pacienta. Závěrečná jízda a pokus o terapii smrtí sice působí šroubovaně, ale má význam vzhledem k samotnému závěru (na svatebním obřadu) - "Táta se vrátil!" - a k následujícímu dovětku v titulcích.(19.6.2010)

Dodnes považujem tento film za vrcholné dielko režiséra Franka Oza, rovnako ako jednu z najlepších komédií z Bill Murrayom. Jeho nenútená vtipnosť, nápaditosť a hlavne skvelé duo Murray a Dreyfuss robia s tejto inak celkom obyčajnej snímky neskutočne originálnu zábavu. Najlepšie na tomto filme je, že ani na sekundu nepoľavuje. Od úvodných tituliek až po tie záverečné sa stále niečo deje a stále je to všetko vysoko pozerateľné. Nedokážem tam nájsť ani jednu chybičku, alebo scénu, ktorá by film dáko spomaľovala, alebo pasáž, ktorá by vyslovene nudila. Je vidno, že všetci do jedného si natáčanie užili a to má za výsledok toto pozoruhodné dielko, ku ktorému sa stále rád vraciam a ktoré ma nikdy neomrzí.(2.11.2009)

• Maq

Nesedlo mi přesmíru klaunské ladění Boba. S neurotiky se dá užít mnohem delikátnější sranda.(12.11.2016)

Dobrá komedie,ale přišo mi, že už jsem někde něco podobnýho viděl, bohužel i když sem se snažil fakt hustě přemýšlet, tak se mi stejně nepodařilo vzpomenout kde, ono je taky možný, že mi to připomělo tuhle komedii, kterou sem už jednou viděl, no radši si budu myslet, že žádná podobná neni a budu tuhle komedii považovat za originální, vtipnou a se skvělým Billem Murrayem a to na 4* bohatě stačí(28.12.2006)

• - Poslední film Rogera Bowena. (HellFire)

• - Leo Marvina měl původně hrát Woody Allen. (Karlos80)

• - Julie Hagerty je jen o deset let starší než její filmová dcera Kathryn Erbe. (Karlos80)