Kdo je Cletis Tout?

Who Is Cletis Tout?

Kto je Cletis Tout?

Komedie / Krimi

USA / Kanada, 2001, 92 min

Váhal jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale právě pro onu atmosféru jsem nakonec dal za 4, i když s odřenýma ušima. Námět a scénář jsou sice dost zajímavé, ale upřímně řečeno, některé scény se ani příliš nesnaží, kulantně řečeno, "zastírat inspiraci jinými snímky". Už samotná hlavní dějová linie - jeden se vyptává, druhý odpovídá a od jejich dialogu odbíháme v retrospektivě do "víru událostí." To už tady přece bylo. Ale nebudu jen kritizovat, musím i pochválit. A hlavně herci si pochvalu zaslouží. I když s jejich charakterizací si tvůrci nijak zvlášť hlavu nelámali, hlavně Tim Allen, ale vlastně i Christian Slater se zhostili svých úloh dobře. Výborný je ale i Billy Connolly, byť nemá ve filmu moc prostoru. Každopádně jde o celkem pohodový filmeček, v němž sice divák asi nenajde žádné velké překvapení a bude muset překousnout i pár hollywoodských klišé, ale jinak se asi bude bavit docela dobře.(13.7.2003)

• Jordan

Možno je to moja chyba, že som tento film, na ktorý som mal tie najlepšie názory a odporúčania a celkom dosť som od neho očakával, pozeral neskoro v noci dosť unavený (a po návrate z kina) a teda som ani zďaleka nedostal to, čo som chcel. Film tváriaci sa na viac ako by mal, nezaujímavý a podľa mňa nedotiahnutý, ale upozorňujem, že moje zmysly vďaka neskorej nočnej hodine, nešli na 100%. Dve ** dávam za Billa Connollyho, lebo scény s doktorom boli vcelku fajn a za Tima Allena v roli zabijáka, čo bola veľmi príjemná postava. Inak - sklamanie(4.9.2005)

rozpočet : ? tržby celosvetovo : $252,706(8.4.2007)

Kdo je Cletis Tout? se dá v podstatě rozdělit na dvě různé části. V té první máme spletitý příběh, který se pozvolna rozplétá a ukazuje náhodná setkání, o kterých jsme neměli tušení. Ta druhá polovina je herecký koncert zůčastněných, kteří své snažení opírají o scénář. A ač je scénář v některých momentech slabší a ač nelze toto dílo srovnávat s Pulp Fiction, je Kdo je Cletis Tout? slušným přírůstem do tarantinovského žánru. Nenabízí sice nikterak genilání situace, ale má uvolněnou atmosféru, výtečné herce (lahůdkový je Allen, i když je fakt silně nevhodně nadabován - Soukup) a slušně promyšlený scénář. V kinech by to žebříčky nikdy netrhalo, ale divácký zájem si bezesporu zaslouží.(4.5.2003)

Výborná pocta starému a (čiastočne i) novému Hollywoodu v posttarantinovskom štýle. Do budúcnosti si už želám iba kvalitnejší český dabing (Postránecký = Allen, Vetchý = Slater, DeRossi = Milbachová), nakoľko české znenie od Bontonu je na povracanie. (4.9.2012)(4.9.2012)