Veterinář Herman Varnick nařídí svým podřízeným, aby mu opatřili další psy na jeho pokusy. Ti vyloupí obchod se zvířaty, ale záhy musí uprchnout před policií. Malé štěňátko bernardýna jim uteče a nepozorovaně se dostane do domku Newtonových. Děti se domnívají, že jejich otec George konečně vyslyšel jejich přání a štěně jim koupil. Ten to uvede na pravou míru, ale je ochoten nechat psa v domě do doby, než se o něj přihlásí jeho majitel. Pes dostane jméno Beethoven a roste jako z vody. Všem působí radost, jen George s ním má problémy. Když se mu pes nastěhuje do manželské postele, zdá se, že pohár hořkosti je naplněn. Veterinář Varnick, který potřebuje další psy, přesvědčí George, že bernardýn může být nebezpečný, což pes "dokázal", když překazil svému pánovi podpis smlouvy s nespolehlivými partnery. Chce se proto psa zbavit. Proti vůli rodiny jej odveze do Varnickovy ordinace na utracení. Děti i manželka otce přesvědčí, aby se pro psa vrátili... (TV Nova)

Radyo

Typická rodinná komedie, která se snaží zalíbit malým i velkým divákům. Tady k tomu zalíbení se má napomoci i "roztomilý" nejlepší přítel člověka, bernardýn Beethoven. Ale jelikož nesnáším přerostlé a věčně slintající psy, a tady je polovina vtipných situací postavena na faktu, že Beethoven poslintá všechno na co přijde, musím tenhle film ohodnotit jen jednou hvězdičkou. ()

DaViD´82

Rutinér Brian Levant a jeho asi nejlepší snímek. Což vzhledem k tomu, že jde o tu nejprůměrnější záležitost jakou si lze představit je dosti tristní. V kruhu rodiny s malými dětmi se to přežít dá, ale jenom díky sympatickému bernardýnovi v hlavní roli, jelikož jeho one-dog show výrazně kazí všichni lidští herci. ()

Dever

Soundtrack Randy Edelman: 1. Opening [4:20] ,2. Discovering the Neighborhood [2:23] ,3. Ciao, Baby [0:40] ,4. Ted and the Bullies [2:36] ,5. Beethoven to the Rescue [2:10] ,6. A Stroll Through Town [1:41] ,7. Puppy Snatchers [3:01] ,8. The Dog Has To Go [2:03] ,9. Table Spin [0:49] ,10. Sparkie's Chase [1:53] ,11. George Gets Turned On [1:29] ,12. Family in Pursuit [1:38] ,13. The Break-In [1:51] ,14. Our Heroes [2:19] ,15. The Dogs Let Loose [1:25] ,16. A Sad Return [2:19] ,17. Ryce's Theme [1:30] ,18. Roll Over Beethoven - Paul Shaffer [4:42], ()

tron

„Všimli ste si na svojom psovi v poslednej dobe niečo zvláštne?“ – „Iba to, že mi zničil život.“ V r. 1989 sa niečo tajuplné stalo so svetom a vinou toho (vďaka tomu?) vznikli dve krimi komédie o psovi a jeho policajnom parťákovi: Turner a Hooch s Hanksom a bordeauxskou dogou a K-9 s Belushim a nemeckým ovčiakom. Posledný menovaný na celom svete zarobil pri skromnom rozpočte 17 miliónov až 78, takže je vlastne prekvapivé, že Beethoven prišiel až 3 roky po ňom a že nenasledovala oveľa mohutnejšia vlna psích filmov. Beethoven rezignoval na policajnú tému a sústredil sa na rodinu (čo bolo ostatne pochopiteľné, keďže v tom období zarobili neskutočné prachy rodinné filmy Sám doma 1 a 2). Od premiéry Cuja ubehlo temer desaťročie, takže producenti vcelku oprávnene  predpokladali, že si diváci nebudú pamätať na to, ako sa slinami a krvou (ľudskou, i svojou) postriekaný besný bernardín dobíja do auta a chce roztrhať nevinného chlapčeka a zožrať jeho zúfalú matku. Diváci naozaj zabudli (prípadne im to bolo fuk) a nenáročná komédia s tomu odpovedajúcim scenárom (proste nič na Oscara) na celom svete zarobila šialených 147 miliónov. To bol pri rozpočte necelých 8 miliónov neskutočný zázrak a dvojka pribehla už o rok neskôr. Hoci tam už sa fakt baviť o kvalite nemalo zmysel, stále to bol úspech: pri rozpočte 15 miliónov dvojka na celom svete trhla temer 120 miliónov. Je šokujúce, že trojka prišla až v r. 2000, kedy už samozrejme absolútne nikoho nezaujímala a šla rovno na video. Jednotka sa môže pochváliť príjemnou atmosférou, síce sa už písali 90. roky, ale ešte stále dochádzala osemdesiatková atmosféra a na filmoch z prvej polovice 90. rokov to bolo sakra poznať. Skvelý je kasting: rodičov si strihol príjemný pár Charles Grodin a Bonnie Hunt, deti sú rozkošné, nájdete medzi nimi hviezdičku Kroku za krokom Christophera Castilea, nechýba Oliver Platt, ani Stanley Tucci, vedľajšiu slizkú rolu si užil expert na paranormálne javy a najmä zvrhlé červené črievičky David Duchovny a mihne sa tu i (vtedy 11-ročný) Joseph Gordon-Levitt. Snímku produkoval vtedajší hitmaker Ivan Reitman (Krotitelia duchov), ktorý zjavne disponoval tajným návodom na výrobu trhákov. Akiste sa na úspechu podieľal obľúbený scenárista Hughes (griswoldovské komédie, Sám doma, Kučeravá Sue). Dodal fajn postavy, jednoduchú, ale chytľavú zápletku a zábavné dialógy („Vy máte deti?“ – „My máme kariéru.“). ()

monolog

velkej pes, koláče s "polevou", a spousta trampot. za tehdy ještě moc neprofláklej nápad a zábavu dávám čytyři. a řekli byste, že tatínkovi, Charlesu Grodinovi je tu 57 let? já tedy ne ()

Shit

typická rodinná komedie, ale super zábavná. Zápletka samozřejmě nic moc, ale pro rodinnou komedii dobrý a ten pes je suprovej ()

Aluska88

Klasická komedie pro celou rodinu. Roztomilý pejsek, roztomilé děti, roztomilý manželský pár a samozřejmě jeden zločinec, který si až příliš pozdě uvědomí, že s Beethovenem si není radno zahrávat. ()

Le_Chuck

Čokel ťahajúci za sebou trojmetrovú slinu, s menom hodobného génia a dušou ... ehm psa. Ale zlatého, huňatého, na ktorého sa dokáže pozerať malý 5-ročný Jojo, tatkovci s kávičkou a aj ja. A je nedeľa poobede, všetci sa bavíme a po titulkoch zborovo tešíme na pokračovanie. ()

sud

Mě ty americké rodinné komedie nějak nejdou pod fousy. V dětství jsem byl odkojen něčím zcela jiným a filmy jako tento mě už asi navždy budou (na čestné výjimky) míjet. ()

Tyler

Jasně, nic světoborného, ale každý z vás, kdo kdy měl doma velkého psa, potvrdí, že to takhle občas skutečně vypadá... "Beethoven" je milá, nenáročná komedie pro celou rodinu a jako takovou ji mám rád...P.S.: Vždy mě neuvěřitelně pobaví výstup frajírka Davida Duchovnyho. ()

castor

Ludwig může být v klidu. Hrdina téhle rodinné podívané o třech dětech, jedné matce a jednom vyčerpaném otci je moudrý bernardýn. Dočkáme se batolivého štěňátka, potrhaného oblečení i rozkousaného nábytku, napravení otce, který kvůli práci zanedbává rodinu, i zlodějů, kteří kradou psy pro pokusy veterináře. Na poli rodinných filmů jedna z těch lepších podívaných. A jedna ze světlejších chvil neumětela Briana Levanta. To byly časy. ()

Trellíno

Když jsem byl menší, tak jsem si na tom docela ulítával a tenkrát to byla pro mě určitě stoprocentní zábava. S posupujícím věkem zábavnost lehce opadla, ale pod tři hvězdičky už se Beethoven určitě nikdy nedostane. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin