Soukromý detektiv se rozhodne vypátrat vandaly, kteří poškodili hrob rodiny jeho přítelkyně. Přitom ale narazí na pěkně potrhlé podezřelé a taky odhalí záhadnou vraždu. (Netflix)

rivah

Sympatický detektiv i jeho partnerka a dohromady řada potrhlých situací, které (někdy) vyloudí úsměv.(max.50%) ()

charles3

Neobvykle vyprávěná kriminálka, kterou jsem včera viděl na Netflixu, je téměř mysteriózním noirem s občasnými komediálními prvky. Už od prvního okamžiku zaujme brutální kombinace hudby a střihu. Hlavní hrdina je zasmušilý a málomluvný drsňák, vyjadřující se jen v nejnutnějších případech, stručně a jasně. Jeho hereckou partnerkou je šikovná a pohledná kočka, zatímco dalšími kolegy a pomocníky jsou různé ztracené existence. Zcela absentují klasičtí kriminalisté a policisté, v postavách oněch pomocníků i protivníků je po většinu děje mírný zmatek. Herecky vyčnívají oba hlavní představitelé - J.P.Darroussina jsem už spolehlivě zaznamenal ve vedlejších rolích pozdějších filmů 22 výstřelů a Le Havre, sympatickou C.Courau, která se v řadě scén prezentuje neoblečená, jsem viděl poprvé. ()