Nastala chyba při přehrávání videa.
 • choze
  **

  "TAK ZůSTANE UŽ NĚKDO KONEČNĚ MRTVÝ?" Filmy o klonování netáhnou. Jednak nikdy nepřesáhnou průměr (JAKO VEJCE VEJCI, OSTROV) a pak, klonování nikoho nesere. Arnoldovi nutno přiznat, že ho využil jako originelní způsob, jak osvěžit dvojčatovské filmy akčních hvězd (DRAČÍ DVOJČATA, DVOJITÝ ZÁSAH), což od něj vlastním duplikováním posedlý (DVOJITÝ ZÁSAH, MAXIMÁLNÍ RIZIKO) narcista van Damme bleskurychle okopčil včetně Rookera (REPLIKANT). ŠESTÝ DEN jede podle impotentně zrežírovaného primitivního scénáře a nabízí pestrý cast v čele s vykastrovaně se usmívajícím Arnoldem, mdlé záporáky i akční scény a nezanedbatelné množství vydařených futuristických nápadů a vtípků (zákaz kouření, Microsoft...).(9.1.2003)

 • Shit
  ***

  Nic moc sci-fi. Arnold je tady dost těžkopádnej, akce v podání Arnolda skoro nulová a když už je, tak se moc nepředvede a hlavně hodně mi tady schází spousta hlášek. V jeho filmech jich vždycky bejvávalo hodně a převážně se jednalo o skoro kultovní záležitosti, ale tady se mu buď dost hrubě nedařily a nebo pro jistotu mlčel. A ani nápad celýho filmu se mi moc nezamlouvá nebo teda spíš to zpracování(13.5.2007)

 • monolog
  ****

  Když si odmyslím trošku klasičtější průběh filmu, nemám mu vlastně co vytknout. Mně se líbil. Sice bez střílení a mlácení apod by to podle mě bylo mnohem lepší, ale to by hlavní roli musel mít Robert De Niro a muselo by to být komorní drama a ne akční SF. Kdyby to pojali podobně jako například Tři dny kondora s Robertem Redfordem, byl bych na vrcholu blaha. Teprve v takovýmhle filmu by se naplno dokázala rozvinout ta dickovská atmosféra neustálé paranoie a strachu. Občasný věci se mi tu nelíbily (nezdály), třeba naklonování během pár hodin a nebo snímání paměti mi přišlo taky trochu podivný. Ale pravda je, že to problém klonování nastolilo celkem zajímavě (a co si budeme povídat, mnohem lépe, než dřívější Jako vejce vejci s Michaelem Keatonem). I ten dnešní iracionální strach z klonů je tu pěkně ukázanej. Myslím, že až nastane doba, kdy bude možný lidi skutečně klonovat a přenést i jejich paměť, bude to stejná přelomová hranice, jako objev Ameriky nebo slezení ze stromů. A taky si umím představit ty boje za zrovnoprávnění klonů (stejně jako je tomu celou lidskou historii dodnes, kdy se různé skupiny snaží získat stejná práva, jako privilegovanější vrstvy). Ve filmu je spousta zajímavých nápadů (klonování zvířat, letadla atd). No, určitou chybu to má a to je ten strašně předvídatelnej konec přesně v duchu Hollywoodu. Ale co už, předtím nás čeká celých 100 kvalitních minut, takže proč si je neužít a nějakou chvíli po skončení snímku se i nezamyslet nad důsledky klonování?(24.2.2006)

 • castor
  ***

  Jeho doutník kouřil jiný chlap, jeho dort spořádal jiný chlap, na zadek jeho manželky sahal jiný chlap, no, jiný, byl to jeho klon. Fušovat přírodě do řemesla se nemá, navíc, když se kdosi spletl a omylem naklonoval bývalého bojového pilota s vizáží Arnolda Schwarzeneggera, kterého si tak jeho fans užijí hned ve dvojí (ač charakterově/herecky nijak odlišné) verzi. Mně osobně Arnieho neherecké přednosti vždycky bavily, i za deset let (a to bude akční žánr zase někde jinde) nebudu mít problém sáhnout po nějaké jeho kousku (i když to asi nebude 6. den) a dojatě zavzpomínat na jistoty přiznané žánrové pitomosti. Tentokrát vsadil na látku diskutovaného klonování živých organismů, mdle filosofuje, otírá se o genové inženýrství a snaží se bavit. Ne vždy se mu to daří, ač tvůrci sehnali slušný rozpočet (i tak futurovýsledek vypadá jako chudý bráška třeba Spielbergova Minority Report). Škoda, že akce úplně nestrhne, škoda, že je místy samoúčelná (zbytečná počítačová letecká scéna v horách), škoda, že záporáci nejsou víc ujetí a škoda i toho, že tvůrci nenabídli víc momentů, kdy třeba panenka v životní velikosti tak nějak přestane mluvit. Když se nebojí černohumorných scén a nápadité akce, plusové body naskakují. A tady jsou sakra potřeba.(24.11.2015)

 • movie
  ***

  Takový zabavný sci-fi průměr. Ale se Schwarzeneggerem bych do budoucna už moc nepočítal...(24.5.2003)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace