• Galadriel

Hodně nepovedený film kde Arnold hraje ještě hůř než obvykle.(23.11.2004)

• MrHlad

Buď dobrej herec a kvalitní scifi detektivka, nebo Arnold a spousta akce. Obojí dohromady prostě nejde. Proto to vypadá tak, jak to vypadá.(8.10.2002)

• zputnik

Snímky tohoto typu jdou zcela mimo můj filmový záběr. Přesto jsem neodolal a na snímek se koukl. Výsledek? Pokusím se jej ve zkratce shrnout. Klady filmu: zajímavé (a relativně přijatelně podané) zamyšlení nad různými etickými problémy a dilematy: klonování, manipulace, právo na život a smrt etc., děj není infantilně jednoduchý a zároveň není překomplikovaný, snímek obsahuje pár opravdu dobrých vtípků (světe, div se - i já se zasmál). Zápory filmu: špatné herecké výkony béčkového typu (hlavními postavami počínaje a komparsisty konče), ledabyle odvedené akční scény (střílení z bambitek, prostředí kolem akčních scén). Shrnuto a podtrženo: Klady a zápory filmu vidím v poměru 50 na 50, tedy "fifty-fifty". Přesto: nelituji stráveného času.(12.9.2003)

Akční hrdinové by si neměli fušovat do řemesla, a dvojrole v béčkových filmech měl vždycky rád Van Damme. Tadyto je fakt blbost s marnou snahou o vizuální vychytávky, kde všichni furt opakujou slovo "sinkording" a tvářej se přitom důležitě. Arnold se podle mě nemusel takhle ztrapňovat.(26.11.2006)

• Radyo

V porovnání např. s takovým Sylvesterem Stallonem je Arnold Pan herec, přesto i on ve většině filmů, kde hraje, na mě působí nechtěně směšným, někdy (vlastně docela často) až trapným dojmem. 6.den je jeden z oněch filmů, kde se mu to opět povedlo. Arnoldova mimika je přece jen výraznější, než Sylvesterova, ale přesto mi to připadá, že má oproti běžným smrtelníkům ve tváři méně svalů (na "úkor" zbytku těla), než by mít měl, jelikož každý pokus o úsměv vyznívá ohromně křečovitě, asi jako když se pokouší o úsměv nějaký lidoop (ačkoliv ten se přece jen směje věrohodněji). Dále mě fascinuje to, že snad v každém filmu Arnold pronáší geniální, nezřídka i moralistické projevy (nebo alespoň věty), které v jeho provedení vyznívají stejně nepravděpodobně, jako když si ve výtahu, kde kromě vás je jen jeden člověk prdnete a pak se tváříte, že jste to nebyl vy. Podobně jako onen nepřiznaný pšouk mi "smrdí" všechny ty pokusy o výchovu diváka ve filmech, které jsou popcornovější než samotný popcorn, a to tenhle určitě je. Přinucení k zamyšlení nad správností či nesprávností klonování je sice pozitivní, ale tady je spíše nechtěně zparodováno, i díky podprůměrně zpracovanému scénáři. Co k filmu dodat jinak? Snad jen to, že věřím tomu, že Arnold skončil s natáčením filmů definitivně, stejně jako kdysi Ronald Reagan, jenž (při vší úctě k němu) byl asi stejně dobrým hercem, jako pan guvernér. Howgh.(21.11.2004)

• - Název filmu byl změněn z The Sixth Day na The 6th Day, aby se tvůrci vyvarovali záměnám s filmem The Sixth Sense (Šestý smysl) (1999). (CliffLee)

• - Spoiler: Budova, ve které se ve filmu nachází genetické laboratoře a která na konci vyletí do vzduchu, je ve skutečnosti veřejná knihovna ve Vancoveru. (CliffLee)

• - Ve filmu Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I might be back“. Jedná se o odkaz na slavnou frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)