Tema klonovania je zaujimavym nametom na film, len skoda, ked nie som spokojny so scenarom. Volakedy som dal tomuto filmu 80%, avsak dnes som ho znizil na 60%, kedze mi nepriniesol ten pozitok, aky som ocakaval. Okrem toho sa mi tam zdali byt niektore veci nelogicke a nedostatocne vysvetlene, alebo mi to mozno uniklo, ale mozno aj preto, ze ma ten scenar skor unavoval ako zaujimal. Viem si predstavit, ze ani taky Christopher Nolan by to nenatocil jednoducho, ale on by sa so scenarom aspon poriadne pohral do takych detailov, ze by ten film bol urcite zaujimavy. V kazdom pripade si rad zopakujem niektore starsie filmy, ktore som uz videl, ale na nic si takmer nepamätam a tento film bol jednym z nich. _________ Arnold Schwarzenegger - (Adam Gibson) +++ Michael Rapaport - (Hank Morgan) +++ Tony Goldwyn - (Michael Drucker) +++ Michael Rooker - (Robert Marshall) +++ Sarah Wynter - (Talia Elsworth) +++ Wendy Crewson - (Natalie Gibson) +++ Robert Duvall - (Dr. Griffin Weir) +++ Produkcia: Arnold Schwarzenegger +++(4.9.2011)

Tož mně se to líbilo celkem, šestej den večer sedim u televize, přede mnou celkem slušná scifárna..no proč ne? Děj byl sice málem jako naklonovaný podle jiných filmů... 55%(27.11.2006)

Velmi zajímavý a slušně natočený sci-fi film, ve kterém nahlédneme do nepříliš vzdálené budoucnosti a světa klonování. 6. den je zábavný kousek, který ani chvíli nenudí, má hlubokou myšlenku a překvapivý závěr. Jeden z nejlepších Schwarzeneggerových snímků natočených v novém miléniu.(18.11.2009)

• Hellboy

Tohle vůbec nezačíná špatně...potom jsem měl samozřejmě velký očekávání..No ale nějak se to v půlce zvrtlo nebo co, a na konci už jsem se tomu spíš jen smál:) Ale stejně je tenhle film v jedné věci dokonalej a ten, kdo to vymyslel, by měl dostat nějakou medaili, protože co je lepší než Arnold??? Dva Arnoldové!!! :D(17.6.2006)

• Radko

Mediálne obľúbená téma klonovania v akčnom príbehu o nahrádzaní zaniknutých ľudských identít. Pomerne sľubný začiatok s vykreslením sveta, kde sa bežne vyrábajú náhrady mŕtvych domácich zvierat, ale ľudské štepy sú oficiálne zakázané, ústi do nič nehovoriacej vybuchovačky s dostatočne prkenným Arnoldom v hlavnej úlohe. Fanúšikovia rakúskeho kulturistu si však prídu na svoje. Bez potúženia alkoholom, či inou omamnou látkou sa dá v tomto skvoste vidieť dvojmo.(7.3.2005)

• - Ve filmu Adam Gibson (Arnold Schwarzenegger) pronese větu “I might be back“. Jedná se o odkaz na slavnou frázi "I'll be back" ze snímku Terminátor (1984). (Rominator)

• - Název filmu byl změněn z The Sixth Day na The 6th Day, aby se tvůrci vyvarovali záměnám s filmem The Sixth Sense (Šestý smysl) (1999). (CliffLee)

• - Podle slov Arnolda Schwarzeneggra v bonusu ''The Future Is Coming'' je film situován do roku 2015. (CliffLee)