Bullittův případ

• slovenský

Bullittov prípad

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1968, 113 min

Odschoolová kriminálka, která toho sice nemá po scénáristické stránce moc co nabídnout, ale díky charismatickému McQueenovi a legendární automobilové honičce dvou amerických klasik - Mustanga a Chargera stojí za to vidět. 70%(10.9.2011)

Príbeh nič moc. Vyvažuje ho zvláštna atmosféra zakladajúca sa na obraze a úsporných dialógoch. Z detstva si pamätám autá plieskajúce o zem v strmých uliciach San Franciska, upretý pohľad nekompromisného detektíva, idúceho buldočou vytrvalosťou za spravodlivosťou. Dnes sa k tomu pridal obdiv nad nechutne povýšeneckým Robertom Vaughnom v úlohe ctižiadostivého, podľa osobnej potreby konajúceho politika.(11.3.2005)

Vyslechl jsem na tenhle film mnoho chvály, ale zdál se mi bez invence. A dost nudný. I ta honička je jaksi...nějak umělá :-/(16.8.2002)

V době, kdy jsme Bullittův případ hltali, ještě nikdo neznal škatulku akční, ani krimi, byla to prostě detektivka, na svojí dobu vynikající. Přesto že je to film USA a odehrává se v San Franciscu, nikdy jsem se neubránil jisté podobnosti s francouzskými delonovkami. Hvězdné zastoupení tvoří 2/7 ze Sedmi statečných Steve McQueen a Robert Vaughn, ale nedá se říct, že by film stál jen na jejich výkonech. Stojí na propracovaném scénáři s třešničkou na dortu, která i po letech neztrácí nic ze své dokonalosti. Jistě, je to legendární honička v autech, přestože je sestříhaná (především v městě) dost průhledně a záběry několika kamer na křižovatce jsou použity vícekrát, než je zdrávo. Za velkou, ale opravdu velkou nostalgii dávám čtvrtou hvězdičku!(24.1.2009)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(22.1.2011)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu Roberta L. Fishe. (Hans.)

• - Steve McQueen držel při legendární honičce tvář co nejblíže okénku, aby bylo vidět, že řídí on, a ne kaskadér. (Javert)

• - Robert Vaughn několikrát řekl, že právě v tomto filmu podal nejlepší výkon. (Javert)