Bullittův případ

• slovenský

Bullittov prípad

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1968, 113 min

Steve McQueen sám osobně za volantem Fordu Mustang v legendární honičce v San Franciscu. Zbytek je možná řadová detektivka, ale McQueen je McQueen.(18.4.2003)

Kvalitní kriminální drama s dlouhatánskou honičkou v autech, kterou většina lidí vynáší do nebe. Stará škola se vším co k ní patří.(24.9.2005)

průměná krimi. Pouze za S. McQueena, J. Bisset a legendární automobilovou honičku ( na tu dobu ) dávám 3*.(26.1.2009)

„Vy ste sa zbláznil! Pašovať mŕtvoly z nemocnice...“ Slávna automobilová naháňačka v strmých uliciach legendárneho amerického prímorského mesta San Francisco a okamih, v ktorom si dominantné modrooko Steve McQueen (SEDEM STATOČNÝCH) v umývadle umýva ruky od krvi, kým v izbe vedľa pôvabne spí Angličanka Jacqueline Bissetová (paródia CASINO ROYALE/1967), to sú dve scény, ktoré sú v súvislosti s drsnou kriminálkou BULLITOV PRÍPAD citované i po desiatkach rokoch; najmä naháňačku sa snažili s väčšími a menšími úspechmi dostatočne napodobniť tvorcovia takých filmov, ako sú FRANCÚZSKA SPOJKA, SKALA alebo RONIN. Samotná snímka má veľmi jednoduchú zápletku, ale solídny režisér Peter Yates (neskôr zaujal podmorskou HLBOČINOU či sci-fi/fantasy KRULLOM) sa snaží, aby sme si to nevšimli. Napriek tomu film nedokáže so stopercentným úspechom zamaskovať, že keby nemal charizmatického herca v titulnej úlohe (inak, v civile milovníka silných strojov), plus jednu kultovú akčnú scénu... stál by vôbec za pozretie?! Úprimne? 80% za zásluhy.(5.12.2004)

Nedávno som videl VÝKUPNÉ s Connerym a dal som mu štyri hviezdy. Bullit je presne ten istý prípad. Jednoduchý scenár natiahnutý na celý film s pár hlúposťami v sebe. Je tu však sympatický rebelský hrdina, ktorý ťahá film. A je tu vo svojej podstate hlúpa ale legendárna autonaháňačka na akú sa nezabúda (a na ktorú sa odvoláva napr. aj remake ZASTAVTE CARTERA). Záležitosť ťažiaca zo svojej štýlovosti...(3.2.2009)