Bullittův případ

• slovenský

Bullittov prípad

Akční / Krimi / Drama / Thriller

USA, 1968, 113 min

Slušná akční krimi podívaná s charismatickým Steve McQueenem v hlavní roli. Bullittův případ má docela atmosféru, několik dobrých scén s dávkou napětí a hlavně pak výbornou automobilovou honičkou v ulicích San Francisca i okolí města a patrně nezapomenutelný závěr na letišti.(11.1.2012)

Prioritnou motiváciou pre vzhliadnutie Bullitta bola, že vraj (podľa viacerých filmových ankiet) najlepšia automobilová naháňačka všetkých dôb...Hmm, je to vec názoru, mne sa viac páčila napr. naháňačka vo French Connection. Každopádne tieto old-schoolové kriminálky mám veľmi rád, Bullitta považujem za veľmi dobrý priemer s charizmatickým hrdinom...Hlbšie a trvalejšie nadšenie film nezanechá, ale jednoznačne poteší.(22.2.2010)

Buldok Bullitt. S překousaným vodítkem, zarputilý, houževnatý a pokud se jej na něco zeptáte, s největší pravděpodobností se odpovědi nedočkáte. A to přitom není pes.. Poctivost. To slovo s Yatesova filmu přímo sálá a pokud by vám snad začalo lézt na nervy ticho, počkejte si na legendární desetiminutovku burácení motorů Fordu Mustang a jednoho Dodge Charger, co má na kolech 6 poklic. Čtyřikrát zelený Brouk je asi taky moc, ale když máte tolik dobrých záběrů, je třeba je využít..(6.2.2013)

Nedávno som videl VÝKUPNÉ s Connerym a dal som mu štyri hviezdy. Bullit je presne ten istý prípad. Jednoduchý scenár natiahnutý na celý film s pár hlúposťami v sebe. Je tu však sympatický rebelský hrdina, ktorý ťahá film. A je tu vo svojej podstate hlúpa ale legendárna autonaháňačka na akú sa nezabúda (a na ktorú sa odvoláva napr. aj remake ZASTAVTE CARTERA). Záležitosť ťažiaca zo svojej štýlovosti...(3.2.2009)

Skvělá dobrodružná kriminálka s nezapomenutelným Stevem McQueenem v hlavní roli poldy, jemuž zabili údajného klíčového svědka v mafiánském procesu. Samozřejmě, že nic není tak jednoznačné, jak to na první pohled vypadá a Bullit to sám brzy zjistí. Do dějin vstoupila také jeho honička s Fordem Mustangem po ulicích San Francisca, během níž asi 4x minul jistý stále stejně vypadající VW Brouk.(23.7.2002)

• - V zájmu co největší autentičnosti, se scény v nemocnici a architektonickém studiu točily se skutečnými doktory a sestrami / architekty a v opravdové nemocnici a studiu. (Caszidy)

• - Přáním režiséra Yatese bylo, aby se vozidla při automobilových honičkách pohybovala rychlostí 120 až 130 kilometrů za hodinu. Ve výsledku však auta řítila až 170kilometrovou rychlostí. (DruidKarel)

• - Keď Bullitt necháva auto na parkovisku pri benzínke, nemá vonkajšie spätné zrkadlá. Keď sa k nemu po krátkom čase vráti, tak má jedno na strane vodiča. (tiradentes)