V jednom malém městě v Nové Anglii zemřelo několik dětí na leukémii, protože místní chemická továrna zamořila spodní vody. Blazeovaný právník Jan Schlichtmann přebírá komplikovaný případ zprvu jen proto, že ho láká tučný honorář. On a jeho kolegové z kanceláře však mají před sebou těžký úkol, neboť oba bohaté koncerny, které firmu provozují, si najímají věhlasné právníky. Zprvu zištný postoj právníka se však v průběhu soudního jednání, kdy dochází ke konfrontaci s dětmi a rodiči, promění v touhu dosáhnout spravedlnosti pro nebohé oběti. (oficiální text distributora)

Pharlap

Přišlo mi to mix mezi Erin Brochovich a Vyvoláčem deště. Docela slušnej nášlap. Ale John Travolta mi v této roli vůbec nesednul a myslím si že po režisérské stránce to vůbec bylo divně zvládnuté. Od poloviny filmy vlastně o ničem, bez spádu, bez gradace, nic. A celé resumé a závěr filmu neuspokojivý. Tím pádem mi to zapadá do průměrné šedi podobných filmů s tématikou soudní síně a nespravedlnosti velkých společností vůči lidem. ()

sarume

Viděli jste už nějaký právnický film o právním systému v Usa ? Pokud ne , pak je pro Vás žaloba dobra volba. Celkem přehledně Vás provede rozlištnostmi od práva jak ho známe zde. Je to dobrý startovní film, aby Vás tento žánr začal zajímat.Bohužel nic vic a nic míň. Ale zas tak moc se třeba od Erin nelyší. Problém těchto filmu, je že jsou podle skutečné události, takže mají poměrně uzké mantinely.Herecké vykony standartní.Mě prostě připadá , že na tak průměrný film se kvalitními herci až plýtvalo:). do kina byc na to asi nešla , ale zadarmo v televizi je škoda , že to davají ve všední den a až v noci:)A zajímavý konec:) ()

*CARNIFEX*

Ci Boha. Tak toto vzhľadom na námet solídne zabolelo. Viac emócie sa človeku dostane aj počas predstieraného orgazmu v lacnom bordely. Nikdy som nebol fanúšikom tanečníka z Pomády, no toto je dosť veľká hrana na úrovni priemeru. Raz a nikdy viac, toto muselo zabolieť aj tých, ktorí si tým naozaj prešli .. ()

Pohrobek

Chápu, že se v oboru právnických filmů již nevyplatí točit podle jednoho ohraného scénáře veni, vidi, vici s řádně naštvaným idealistickým právníkem i že je však v každém takovém filmu nutno trochu toho klišé zachovat. Tady se ale snaha po inteligentním a pravdivém příběhu utopila v moři nevýrazné šedi, z níž vyčnívala akoráť nádherná Duvallova postava - škoda, že se jí nenašlo rovnocenného protihráče. ()

Lacike

Divny pravnicky film, pretoze sa postavam prilis nevenuje. Ci uz pravnikom, ktory vedu spor, tak ani obetiam. Vdaka tomu, tragicke osudy obeti nedojmu a ani samotny proces nieje napinavy. Tak nejak vam je jedno ako sa to skonci. Zaujme to snad len miestami ironicky podanym hlavnym posolstvom, ze vo väcsine sudnych sporov vyhra ten, co ma viac prachov. Asi toto mohla byt cesta ako film mohol fungovat. Keby to bolo podane ovela ironickejsie a vtipnejsie. Namiesto toho sa to snazi byt chvilu vazne, chvilu dojimave, chvilu vtipne a nakoniec nic z toho poriadne nefunguje. Herecke obsadenie je solidne, ale napriek nedomrlemu scenaru dokaze vyniknut len Robert Duvall v komickej ulohe pravnika obzalovanej strany. U hlavneho namysleneho hrdinu som mal cely cas pocit, ze bol Travolta nevhodne obsadeny a namiesto neho by sa do tej ulohy dokonale hodil Tom Cruise. Ale ani to by filmu prilis nepomohlo. Vysledkom je priemerny pravnicky film, ktory sa da raz bez problemov prezit. 5/10. ()