poster

Orel přistál

 • český

  Orel přistává

 • Velká Británie

  Eagle Has Landed, The

 • slovenský

  Orol pristál

Dobrodružný / Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 1976, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • MrCreosote
  ***

  Válku sice prohrajeme, ale aspoň vám uneseme Churchilla. Zajímavě se rozjíždějící mystifikace (?), která ale doplácí na podivně rozklíženou druhou polovinu a práci s postavami. Cainův Steiner je chlap, jak má být, ale ve filmu na překvapivě malém prostoru nemá moc čím zaujmout. Jednooký Duvall je snad ještě větší sympaťák a budí dojem, že nacističtí důstojníci byli vesměs správní chlapi, kteří se jenom ocitli ve špatné armádě. Veškerou pozornost tak sklízí mírně vyšinutý "zaříkávač psů" Donald Sutherland. Ale na rovinu, svěřili byste osud téhle veledůležité akce bláznivému Irovi, který by - pokud by to prospělo jeho zemi - místo Churchilla zastřelil Hitlera i s celým jeho štábem?(5.3.2011)

 • Pohrobek
  *****

  Za prvé: film naprostou fikcí není, Němci se o Churchillovu osobu "zajímali" dost pozorně a vícekrát. Za druhé: zajímavý a dnes - v době deziluzivních antiválečných snímků "všedního dne" - dost odvážný pohled na válku jako extrémní situaci, kdy má člověk nebývalou příležitost realizace, s níž může jenom vyrůst. Pokud je voják inteligentní a oddaný své věci (rozhodně se to nevylučuje), je už vlastně jedno na jaké straně bojuje, při čemž strany nedělím na dobré a špatné, nýbrž na poražené a vítězné, či zda přežije, nebo nikoliv. Naopak taková smrt při plnění úkolu, co může být důstojnější a pro inteligentního člověka vhodnější?(8.5.2005)

 • Shakers
  ****

  Bavilo ma to. Hlavne tak trochu netypický a málo videní vojnový film s takým príbehom. Príbeh s pohľadu nacistického Nemecka, kde Michael Cain vedie skupinu svojich vojakov do Británie prezlečených za Poľsku armádnu jednotku, aby uniesli Winstona Churchilla, je niečo čo som nie len nevidel, ale ani nepočul. Prvá hodinka je taká strategická a manévrová, zato ta druhá je už akčná, správne vypätá a skvelý plukovník Steiner v podaní vynikajúceho Michaela Caina sa už blíži k svojmu cieľu. 80% - 4*(26.11.2015)

 • poz3n
  ****

  Další z řady válečných filmů, které hojně vznikaly v 60ých a 70ých letech. Tentokráte s hvězdným triem Caine, Sutherland, Duvall a dokonce i špetkou romantiky. Na takové Orly, kteří někam nelétají to sice nemá, ale slušná zábava a trocha toho válčení se najde, což je ostatně důvod, proč si jednou za čas rád podobné filmy pustím. 7/10(21.9.2012)

 • Malarkey
  ****

  Každopádně přímočařejší a dramatičtější epizodka války, která možná ani neměla spatřit světlo světa a ehjle stalo se a přiznávám, jak jsem rád, že k tomu nakonec došlo. Zde nejde o válku takovou jako spíše o samotný příběh německých obenstandfuehrerů a podobných zvěrstev, které možná zvláštní sledovat, ale překvapivě to filmu nijak neuškodí. Hezké je jak do herců zde řadí Adolfa Hitlera a Benita Mussolini. Toto není obyčejná válečná epizodka, na tuto se totiž jen tak nezapomíná. Zde nejsou důležité válečné scenérie, ani válečné vřavy a bitvy. Zde je důležitá válečná psychologie a ta je ztvárněna na jedničku. Orel přistává je jeden z mála filmů odehrávajících se o druhé světové, který se pokusil o trochu něco jiného, než by se čekalo a povedlo se. Možná fikce, možná fakta, každopádně proč tomu nevěřit. --- Když krásná žena pohlédne na muže, jen zřídkakdy to skončí orgasmem.(4.12.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace