poster

Orel přistál

 • český

  Orel přistává

 • anglický

  The Eagle Has Landed

 • slovenský

  Orol pristál

Dobrodružný / Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 1976, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • DaViD´82
  ****

  Škoda odbitého kutí piklů mezi názorovými a mocenskými německými frakcemi, ale jinak jde o sice poněkud otrockou a na výpravě přiškrcenou, ale i tak solidní adaptaci (především díky obsazení) vynikající oddechové předlohy.(8.6.2016)

 • Šakal
  ****

  Kdoví, jak by dopadla 2. sv. válka, kdyby se akce povedla ...:o) Je nesmírným zážitkem a potěšením ( alespoň v mém případě tomu tak bylo ) sledovat takové herecké velikány jako M. Caine, R. Duvall, D. Pleasence, či " posledního světového dobrodruha " :o) D. Sutherlanda ve svých rolích a vidět, jak si to náramně užívají. Po celou dobu snímku jsem měl ten blažený úsměv na rtech, doslova visel pohledem na obrazovce a vychutnával si každičký okamžik. Napomohl tomu ( vyjma hereckých výkonů ) bezesporu kvalitní scénář, vše pod precizním vedením " statečného "Johna Sturgese, vše navíc umocněno silným hudebním doprovodem L. Schifrina. Nebýt lehkého zvolnění v prostřední části, šel bych " do plných". Přesto silných 90% p.s. mrknutí krásné dívky na večírku zřídkakdy vede k jejímu klínu, ale člověk by byl blázen, kdyby se tou cestou nevydal. JÁ DĚKUJI Johnu Sturgesovi za to, že se vydal cestou k uskutečnění ( natočení ) tohoto snímku. ZÁVĚREM mi dovolte jedno krátké ale velké povzdechnutí....ŠKODA, že takovéto snímky se již netočí a točit nebudou a světlo světa jak na běžícím pásu spatřují sladkobolné kýče typu Pearl Harbor aj......(2.10.2010)

 • Paldini
  *****

  Chtěl bych vědět, co na film říkají samotní Britové, protože film je svým způsobem zvrácený. Jako hlavní hrdinové charismatičtí fašističtí vojáci (Caine, Duvall) a irský 'terorista' (Sutherland), zmínka o britských koncentračních vyhlazovacích táborech v JAR, irská otázka. No a film dělá z Američanů blbce v postavě amerického velitele v podání Larryho Hagmana ("Řeknu to na ně tatínkovi"). Ze začátku jsem se výborně bavil u Duvallových hlášek ("Když krásná žena mrkne na muže, zřídkakdy to končí orgasmem") a v druhé půli při Sutherlandových eskapádách a Cainově akci. A jako třešnička na dortu je zde Donald Pleasence v roli Himmlera.(20.3.2005)

 • hrona
  *****

  Charismatický Michael Caine, velmi vtipný Donald Sutherland, ostříhaný Treat Williams, němečtí důstojníci Donald Pleasence s Robertem Duvallem a Larry Hagman, jako totálně vyšinutý amík. Skvělé herecké výkony, a nemusí to být velkorozpočtový film, ve kterém bychom měli fandit těm hodným, skvělý zážitek.(25.3.2009)

 • sheen
  ****

  Caine, Sutherland a Duvall mě strhli až tak, že jsem jim fandil aby jim to vyšlo. Pěkné zfilmování jedné akce ze zoufalství.(30.3.2012)

 • - Kvůli přípravě na roli strávil herec Treat Williams týden s americkou jednotkou Rangers. (Vlk17)

 • - Natočené podľa knihy Jacka Higginsa, ktorý pri vydaní knihy tvrdil, že 50 percent z deja filmu je historická pravda a 50 percent jeho fantázia. Príbeh bol inšpirovaný odtajnenými dokumentami z novembra 1943, o plánovanom únose britského premiéra Winstona Churchilla, z vidieckej vily v Severnom Noffolku. (andykovac)

 • - Roli Liama Devlina (Donald Sutherland) měl původně hrát Richard Harris. (Vlk17)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace