poster

Orel přistál

 • český

  Orel přistává

 • Velká Británie

  Eagle Has Landed, The

 • slovenský

  Orol pristál

Dobrodružný / Drama / Thriller / Válečný

Velká Británie, 1976, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • cheyene
  ***

  Hvězdné herecké obsazení v zajímavém snímku kombinujícím válečný, akční a dobrodružný žánr. Nebýt občas trochu nelogických scén, přidal bych i 4*, ovšem mám-li porovnat s podobně laděnými filmy, kde jde o nějakou tajnou misi, např. Kam orli nelétají nebo Děla z Navarrone, musím tomuto počinu ubrat, neboť výše uvedeným se opravdu rovnat nemůže. Přesto však jde o příjemnou podívanou, která je atraktivní nejen svým prostředím, ale také hudbou a herci.(26.10.2014)

 • D.Moore
  ****

  Tak už vím, proč to Němci před pětašedesáti lety projeli. Neměli v armádě sympaťáky typu Michaela Cainea a Roberta Duvalla, nepomáhali jim zrzaví irští grázlové jako Donald Sutherland... A Himmler nebyl Donald Pleasance. Orel přistál je fikce s dobrým nápadem, senzačními herci (a to na obou stranách, včetně Hagmanova bojechitvého rangera), Schifrinovou návykovou hudbou a Sturgesovou precizní režií. Film má všechno - povedený příběh, skvělé dialogy prvotřídní přestřelky i závěrečné zamyšleníhodné "co kdyby" vyústění.__P.S. DVD vydání ze 14.6.2010 je narozdíl od někdejší zprzněniny bezproblémové. Obraz není oříznutý, na disku je původní i český dabing a české i slovenské titulky.(20.6.2010)

 • lebowski
  ****

  O tom jak chtěli němci unést Churchilla a člověk jim při tom fandí...Tedy alespoń já...(16.3.2003)

 • movie
  ****

  70% Poslední film Johna Sturgese, který natočil v 66 letech a pak se až do smrti a na dalších 15 let odmlčel. Na poslední tečku je tohle hodně solidní dílo, naprosto skvěle a velmi moderně natočené. A především skvěle obsazené. Tehdejší top herecký ansábl navlečený v nackovských uniformách se pokouší unést Winstona Churchilla a obzvlášť Caine a Duvall tu předvádí absolutní top výkony a bavili mě každou vteřinu. Po hodně slibném rozjezdu mě pak zklamala poslední půlhodina: s ohledem na starší Sturgesovy filmy bych očekával finále plné drastického napětí a ono je to bohužel děsně vlažné. Asi proto, že celý ten plán byl tak předpotopní, že by bylo bláhové očekávat, že by vůbec vyšel a tedy, proč se vůbec vzrušovat?(29.1.2016)

 • Javert
  ****

  Nejsem nácek ani germanofil, ale Steinerovi se prostě nedalo nefandit...(12.7.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace