poster

Smrtící bumerang

 • Česko

  Sling Blade

 • USA

  Sling Blade

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kleopatra
  ***

  B.B.Thorton natočí film s retardovaným individuem, malým klukem a od první minuty ve vzduchu visícím průserem. Je v tom srdce, dobrá vůle i snaha vyrobit film s velkým F, ale cítím v tom F jako faleš - k divákovi - dojmi se, jinak jsi necita. Navíc Karl jako vrah, přesto dobrák od kosti se "správným" viděním světa, které všem ostatním okolo chybí...... pěkné klišé.(12.7.2004)

 • Fr
  ***

  ,,…a tak jsem zvedl srpák, někdo tomu říká srp, já říkám srpák…“ Retardovaný Karl je na tom špatně. Ale už nemá ty sklony. Proto ho pustí na svobodu. A sledujeme, jak se pomalu asimiluje do normálního života. Taková idilka. A já čekám, kdo ji naruší. Dlouho nic nepřichází - ta střední pasáž je zbytečně dlouhá. Ne úplně nudná, ale jen obyčejná. Je to vážný film o vážných věcech. O člověku prostého rozumu a dobrého srdce. Jen ta aktuálnost chybí. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(15.9.2009)

 • S.Quentin QUALE
  *****

  Jeden z nejčistších a nejupřímnější filmů vůbec. To stejné by se dalo říct i o postavě hlavního hrdiny, který se svou povahou, charakterem a taky ztvárněním může s přehledem měřit se slavným Forrestem. Začátek filmu je parádně hutný, kdy je divák vtažen nemilosrdně do reality, no pak se taktovky ujímá herecké já Jackylla a Hydea B.B.T., aby se pomalu schylovalo k (díky předvítelnosti trošku bohužel) nevyhnutelnému finále, při kterém bych své pocity popsal jako uspokojivé mrazení. Dlouho, moc dlouho jsem neviděl tak příjemný snímek o čistém přátelství a čisté duši. Zůstane ve mně dlouho, a i přesto, že ke komplexní dokonalosti mu chybí trocha toho drajvu,nemám problém mu vypálit plnou a vřele jej doporučit. I reckon B.B.T made this excellent! PS: U scény v ložnici s kladivem jsem se dokonce parádně zasmál. Jo, a gratuluju distributorovi k dalšímu z naprosto dementních překladů názvu filmu do češtiny, to se jen tak nevidí. 90%(2.6.2014)

 • AngelAngie
  ****

  Thornton to zahrál bravurně.(31.5.2008)

 • xxmartinxx
  ****

  Krom základního nevěrohodného námětu (vezmeme si do rodiny psychopatického podivína, o kterém se dokonce později dozvíme, že je vrah, protože se líbí našemu synovi) funguje vše na maximum. Atmosféra je skutečně hustá, jak jen může být. Sling Blade je takový hardcore Forrest Gump pro lidi, co si neradi nasazují růžové brýle - přitom pointa není zase tak jiná...(30.3.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace