poster

Smrtící bumerang

 • Česko

  Sling Blade

 • USA

  Sling Blade

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Aky
  *****

  Skvělý Billy Bob Thornton, který si napsal, zrežíroval a zahrál - všechno mimořádně - co chtěl povědět.(6.4.2015)

 • Slarque
  ****

  Těžko říci, zda se Billy Bob Thornton ukázal lépe jako scénárista, režisér či herec. Silný, citlivý, dojemný a nádherně pomalu odvyprávěný příběh. Ale co se týče odchodu z blázince, zcela souhlasím s Tomislavem.(12.7.2004)

 • Gilmour93
  ****

  Ospalý arkansaský venkov, retardovaný vrah s dobrým srdcem a nevyhnutelná cesta k zastavení zla.. Předvídatelnost i hra na city je u filmů podobného ražení hrozně tenký led, ale mám dojem, mmm…, že to od hořčice umaštěný pan Thornton zvládl. Ve správnou chvíli dokázal tu tenzi ve vzduchu odlehčit, opřel se o magickou hudbu Daniela Lanoisa a vše vyšperkoval pár opravdu „must remember“ scénami (Karlova úvodní zpověď novinářce, hádka v jeho nové rodině s Karlem nasávajícím vše jako houbička v popředí na křesle či závěrečný hovor na policejní stanici). V zaujetí soustředěným výkonem Good Retard Boba Billyho by se nemělo zapomínat na slizké klubko hadů ve složení Walsh, Yoakam, Duvall. Český distribuční název z ranku „pojmenuju to za každou cenu“ se nejspíš shoduje s tím, co jeho autora trefilo do hlavy pár vteřin před tou náhlou erupcí invence..(8.7.2015)

 • Houdini
  ****

  Oscar 1 : Scénář - A + 1 nominace: Herec HR - Billy Bob Thornton(23.3.2004)

 • POMO
  *****

  Rovnako zásadný a výrazný indie počin, ako Tarantinovi GAUNERI alebo to najlepšie od Jarmuscha. Typ filmu, aký si vážim zo všetkých najviac – osobný a ľudský, napísaný, zrežírovaný a bravúrne zahraný jedným človekom, navyše bez šance na komerčný úspech. Piata hviezda za roztomilé Jarmuschove a unikátne Duvallove cameo.(15.1.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace