Smrtící bumerang

• Česko

Sling Blade

Sling Blade

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Přišlo mi, že Billy Bob nám ukazuje, jak by mohl vypadat Forrest Gump, kdyby byl trochu větší magor. A jde mu to perfektně. On je v této roli opravdu famózní, všechna čest a klobouk dolů. Je škoda, že nemůžu dát plný počet, protože některé scény působily dost rušivě (rande s holkou, která byla nejlepším zaměstnancem měsíce v únoru) ale jiné byly až magické (hlavně rozhovory mezi samotným Bobem a Lucasem Blackem). Nicméně milovníkům "pomalých" filmů musím tohle dílko doporučit. 80 %.(1.11.2011)

Skvělý Billy Bob Thornton, který si napsal, zrežíroval a zahrál - všechno mimořádně - co chtěl povědět.(6.4.2015)

Komorní příběh o jednom retardovaném dobrákovi s vražednými sklony (výborný B.B. Thornton) a jeho prapodivném přátelství s chlapcem z nefunkční rodiny (rovněž skvělý L. Black). Karla zrovna propustili ze cvokhauzu a má se zařadit do normální společnosti, malý Frank a jeho matka jsou terorizováni věčně opilým matčiným přítelem. Snad každému musí být jasné, jak tenhle film skončí... a snad nikdo by si nepřál jiný konec:-). Z mého hlediska velmi dobré drama, kde nevzdory pomalému tempu stále vnímáme napětí pod povrchem, to očekávání blížícího se násilí. Ráda si "Sling Blade" někdy zopakuju. 80%(9.10.2009)

B.B.Thorton natočí film s retardovaným individuem, malým klukem a od první minuty ve vzduchu visícím průserem. Je v tom srdce, dobrá vůle i snaha vyrobit film s velkým F, ale cítím v tom F jako faleš - k divákovi - dojmi se, jinak jsi necita. Navíc Karl jako vrah, přesto dobrák od kosti se "správným" viděním světa, které všem ostatním okolo chybí...... pěkné klišé.(12.7.2004)

Thornton to zahrál bravurně.(31.5.2008)

• - Hlavnú rolu mal pôvodne stvárniť John Ritter, ktorému nakoniec pripadla postava Vaughana Cunninghama. (shimik77)

• - Prodavače hranolků hraje Jim Jarmusch. (Witta)

• - Billy Bob Thorton dostal za tento svůj film, ve kterém si i zahrál hlavní roli, Oskara. (Elisebah)