Smrtící bumerang

• Česko

Sling Blade

Sling Blade

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Billy Bob Thornton

Barry Markowitz

Daniel Lanois

Hughes Winborne

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Doug Hall

Billy Bob je prostě dobrej. Dokázal mě naprosto věrohodně ztvárnit, aniž by měl více indicií, než mé pět let staré neprané spodní prádlo, fotku plyšového psíka, po kterém jsem v sedmi letech uklouzl a audiovizuální nahrávku kašle mojí matky z období šestinedělí. Bomber. Jasně ukázal, jak se motám světem, plným oné dospělácké ,,pravdy", ve kterém se na čestnost pohlíží jako na prokletí a na slušnost jako na slabost. Morální kodex zde musí být plastický, jinak je na obtíž a neplní své poslání - dokázat přežít sám se sebou a svým svědomím. Ano, v ústavu mi je lépe, huhl. Ale slibuji, já zase vylezu na exkurzi, těšte se a připravte vhodný tupý nástroj.(30.5.2012)

Billy Bob před necelými 20 lety ukázal, že je nejen dobrý herec ale i zkušený režisér a scénárista a vše zúročil v tomto nenápadném, komorním příběhu muže s krvavým tajemstvím a dobrým srdcem. Je to dlouhý a pomalý film ale atmosféra a herecké výkony, (nejen pana režiséra ale prakticky všech zúčastněných) donutí diváka se do filmu ponořit a vychutnat si celou jeho více než dvouhodinovou délku.(12.10.2011)

Jak už název napovídá, bylo jasné jakým směrem se bude příběh ubírat, nicméně i tak je to výborné komorní drama (i když kratší stopáž by neuškodila). Skvělý výkon Billyho Boba.(22.4.2009)

Bohužel nesdílím všeobecné nadšení, B.B.Thortona si moc vážím, postavičku vytvořil skvělou a uvěřitelnou, v jejím výrazu mi tentokrát ale něco nesedělo, jinak jde o dost fádní příběh s VELMI předvídatelným koncem. Určitě ale stojí za shlédnutí, už jen díky výbornému hereckému výkonu hlavního dětského hrdiny... Spokojenost, ne nadšení. 7/10 PS: lépe to shrnula uživatelka kleopatra(21.8.2010)

Prosociálny film so zapamätateľným Billy Bob Thorthonom, kde ako hlavný hrdina síce vyniká, na druhej strane ako režisér veľa kvalít neukáže. Jednoduché, zahrané so srdcom, avšak na "one man show" dosť jednotvárne.(13.1.2011)