Smrtící bumerang

• Česko

Sling Blade

Sling Blade

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Billy Bob Thornton

Barry Markowitz

Daniel Lanois

Hughes Winborne

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Doug Hall

Úžasně atmosférický film, který na celé 2 hodiny zcela pohltil. Člověku se Karl prostě nemůže nelíbit a nakonec je to právě on, jediný, kdo je schopen vzít věci do svých rukou. Nebudu ale prozrazovat konec, i když to k němu nenásilně celou dobu vpodstatě spěje. Toto je prostě a jednoduše film BB Thorntona. Všichni další mu jen sekundují, a tak je jeho výkon ještě o to více viditelnější. Já jsem mu to prostě věřil. Takže jasných pět a půl praček Whirlpool - značka šampionů:-).(27.6.2006)

Billy Bob před necelými 20 lety ukázal, že je nejen dobrý herec ale i zkušený režisér a scénárista a vše zúročil v tomto nenápadném, komorním příběhu muže s krvavým tajemstvím a dobrým srdcem. Je to dlouhý a pomalý film ale atmosféra a herecké výkony, (nejen pana režiséra ale prakticky všech zúčastněných) donutí diváka se do filmu ponořit a vychutnat si celou jeho více než dvouhodinovou délku.(12.10.2011)

Nabrousit si srp a usekat s ním vlastní matce hlavu vám trochu zpřehází rodinné vazby a udělá z vás podivína, na kterého málokdo upře pohled. Jenže to není případ Karla, který je nejmilejším sériovým vrahem, kterého za vraždu matky politujete, ubytujete ho u sebe v garáži a napečete mu domácí koláčky. Billy Bob Thornton i přes přímočarý scénář se obsadil do naprosto epické postavy. Horší už je to ovšem s ostatními charaktery, které by mohli být propracovanější. Obzvlášť Doyle by mohl být mnohem surovější grázl, který holky topí v umyvadle a trénuje si v rodině praktiky z války ve vietnamu, jako Robert de Niro v Dospívání po americku.(11.9.2014)

Kleopatra má nejspíš pravdu, ale přesto kvůli scénám z léčebny za ****.(25.6.2007)

Billy Bob Thornton - režisér, scénárista i hlavní postava snímku SMRTÍCÍ BUMERANG - natočil vynikající snímek o oběti "normálního" světa. Billy Bob Thornton v roli mentálně retardovaného Karla působí natolik věrohodně, že divák má potíž rozpoznat, zda-li se skutečný herec uměl dokonale vžít do role postiženého nebo zda-li skutečně postižený člověk je schopen zahrát ve filmu. Poznámka: v drobné roli "muže za pultem" se objevil také významný představitel amerického nezávislého filmu - Jim Jarmusch.(4.9.2003)