Smrtící bumerang

• Česko

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Film, který vznikl na základě krátkého snímku „Some Call It Sling Blade“ Mentálně zaostalý Karl Childers , který zná z okolního světa pouze kůlnu a léčebnu, z které je po dlouhých letech propuštěn. Karl i svět si budou muset poradit, jak si na sebe zvyknout. Jenže svět „Je příliš velký“.Výborný Billy Bob Thornton.(18.7.2005)

Oscar 1 : Scénář - A + 1 nominace: Herec HR - Billy Bob Thornton(23.3.2004)

ano ano..skoro mi tento film vysumel z hlavy. musim si ho urcite este raz pozriet. teraz si pamatam len na to, ze sa mi to pacilo..(4.2.2007)

For ME 86%(27.12.2009)

Těžko říci, zda se Billy Bob Thornton ukázal lépe jako scénárista, režisér či herec. Silný, citlivý, dojemný a nádherně pomalu odvyprávěný příběh. Ale co se týče odchodu z blázince, zcela souhlasím s Tomislavem.(12.7.2004)

• - Aby Billy Bob Thornton udělal svou chůzi více nemotornou, měl v botách rozdrcené sklo. (venus)

• - Prodavače hranolků hraje Jim Jarmusch. (Witta)

• - Posledné slová postáv Doyle (Dwight Yoakam), Vaughan (John Ritter), Frank (Lucas Black) a Linda (Natalie Canerday) sú vo filme rovnaké: "Karl...?". (classic)