poster

Smrtící bumerang

 • Česko

  Sling Blade

 • USA

  Sling Blade

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Scénář:

Billy Bob Thornton

Kamera:

Barry Markowitz

Hudba:

Daniel Lanois

Střih:

Hughes Winborne

Scénografie:

Clark Hunter

Kostýmy:

Doug Hall
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ****

  Komorní příběh o jednom retardovaném dobrákovi s vražednými sklony (výborný B.B. Thornton) a jeho prapodivném přátelství s chlapcem z nefunkční rodiny (rovněž skvělý L. Black). Karla zrovna propustili ze cvokhauzu a má se zařadit do normální společnosti, malý Frank a jeho matka jsou terorizováni věčně opilým matčiným přítelem. Snad každému musí být jasné, jak tenhle film skončí... a snad nikdo by si nepřál jiný konec:-). Z mého hlediska velmi dobré drama, kde nevzdory pomalému tempu stále vnímáme napětí pod povrchem, to očekávání blížícího se násilí. Ráda si "Sling Blade" někdy zopakuju. 80%(9.10.2009)

 • Rominator
  ****

  Billy Bob Thornton (Karl Childers) by si určitě zasloužil za svůj herecký výkon Oscara, postava retardovaného Karla byla velice autenticky zahraná, ale v kategorii hlavní herec si v tomto roce odnesl sošku Geoffrey Rush (David Helfgott) zasvoji roli ve filmu Záře.(21.5.2011)

 • Slarque
  ****

  Těžko říci, zda se Billy Bob Thornton ukázal lépe jako scénárista, režisér či herec. Silný, citlivý, dojemný a nádherně pomalu odvyprávěný příběh. Ale co se týče odchodu z blázince, zcela souhlasím s Tomislavem.(12.7.2004)

 • Fr
  ***

  ,,…a tak jsem zvedl srpák, někdo tomu říká srp, já říkám srpák…“ Retardovaný Karl je na tom špatně. Ale už nemá ty sklony. Proto ho pustí na svobodu. A sledujeme, jak se pomalu asimiluje do normálního života. Taková idilka. A já čekám, kdo ji naruší. Dlouho nic nepřichází - ta střední pasáž je zbytečně dlouhá. Ne úplně nudná, ale jen obyčejná. Je to vážný film o vážných věcech. O člověku prostého rozumu a dobrého srdce. Jen ta aktuálnost chybí. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(15.9.2009)

 • Rimsy
  *****

  Úžasně atmosférický film, který na celé 2 hodiny zcela pohltil. Člověku se Karl prostě nemůže nelíbit a nakonec je to právě on, jediný, kdo je schopen vzít věci do svých rukou. Nebudu ale prozrazovat konec, i když to k němu nenásilně celou dobu vpodstatě spěje. Toto je prostě a jednoduše film BB Thorntona. Všichni další mu jen sekundují, a tak je jeho výkon ještě o to více viditelnější. Já jsem mu to prostě věřil. Takže jasných pět a půl praček Whirlpool - značka šampionů:-).(27.6.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace