poster

Smrtící bumerang

 • Česko

  Sling Blade

 • USA

  Sling Blade

 • Velká Británie

  Sling Blade

Drama / Thriller

USA, 1996, 135 min (Director's cut: 148 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Superpero
  ****

  Film o retardovanym dobrákovi, kterého prostě musíte mít rádi. Billy Bob Thorton to zahrál úchvatně. Příběh je sice dosti předvídatelný, ale na tom nesejde. Film se soustředí spíše na rozvíjení vztahů a ukázky dobráckosti všech obyvatel kromě toho kokota Doylea.(2.12.2012)

 • tron
  ****

  SMRTIACI BUMERANG je dieťaťom Billyho Boba Thorntona (réžia, scenár, hlavná rola). Bývalý hudobník svojej melancholickej snímke dodáva osobitú atmosféru a natoľko sústredený herecký výkon retardovaného muža (ktorý už asi nikoho nezabije, lebo nemá prečo... naozaj?), že kvôli takým ako on vzniklo slovo „fenomenálny“.(16.2.2006)

 • Gilmour93
  ****

  Ospalý arkansaský venkov, retardovaný vrah s dobrým srdcem a nevyhnutelná cesta k zastavení zla.. Předvídatelnost i hra na city je u filmů podobného ražení hrozně tenký led, ale mám dojem, mmm…, že to od hořčice umaštěný pan Thornton zvládl. Ve správnou chvíli dokázal tu tenzi ve vzduchu odlehčit, opřel se o magickou hudbu Daniela Lanoisa a vše vyšperkoval pár opravdu „must remember“ scénami (Karlova úvodní zpověď novinářce, hádka v jeho nové rodině s Karlem nasávajícím vše jako houbička v popředí na křesle či závěrečný hovor na policejní stanici). V zaujetí soustředěným výkonem Good Retard Boba Billyho by se nemělo zapomínat na slizké klubko hadů ve složení Walsh, Yoakam, Duvall. Český distribuční název z ranku „pojmenuju to za každou cenu“ se nejspíš shoduje s tím, co jeho autora trefilo do hlavy pár vteřin před tou náhlou erupcí invence..(8.7.2015)

 • Djkoma
  ***

  Nepříliš zajímavé a oduševnělé drama prokazující kvality Bylliho Boba Thortona.(24.9.2005)

 • Shit
  *****

  Jako režijní debut Billyho Boba Thorntona je to něco neuvěřitelného. Ani ty nejslavnější režiséři nebyli ve svých začátcích tak úspěšný jako to právě tímhle filmem dokázal Thornton Ale i tak děj neni to,co je na tomhle filmu to nejlepší, scénář je sice na vysoký úrovni a prakticky nic mu nechybí, ale s ničim novým nepříchází a tak se jednoznačně jedničkou tohohle filomu stává sám Thornton a ne jeho scénář nebo režie, je to skoro až neuvěřitelný, že dokázal napsat scénář, celý to zrežírovat a ještě vyseknout prádně hlavní roli. Jeho stvárnění retardovanýho Karla je dotažen k naprosté dokonalosti, zaměřil se opravdu na všechno, takže chůze, ten jeho neustálej přiblbej výraz nebo to jak mluvil dělají tuhle roli ještě uvěřitelnější. Myslim, že by si za to co tady předváděl zasloužil klidně oscara(7.4.2006)

 • - Billy Bob Thorton dostal za tento svůj film, ve kterém si i zahrál hlavní roli, Oskara. (Elisebah)

 • - Hlavnú rolu mal pôvodne stvárniť John Ritter, ktorému nakoniec pripadla postava Vaughana Cunninghama. (shimik77)

 • - Posledné slová postáv Doyle (Dwight Yoakam), Vaughan (John Ritter), Frank (Lucas Black) a Linda (Natalie Canerday) sú vo filme rovnaké: "Karl...?". (classic)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace