Kellyho hrdinové

Kelly's Heroes

Válečný / Akční / Komedie

USA / Jugoslávie, 1970, 144 min

• WANDRWALL

Takhle tedy vidí své hrdiny Kelly.(16.8.2010)

Takoví starší Tři králové s příchutí Tarantina, Leoneho (i hudba je podobná té Morriconeho) a M.A.S.H.(2.12.2011)

Toto mi dlho unikalo a fakt som nečakal tak dobrý film. O nejakom zlate som nemal potuchy, čakal som skôr klasický vojnový film, ktoré v tých rokoch vyrábali ako na bežiacom páse. Prekvapil ma nielen film, ale i miera humoru, ktorá v ňom je a navyše mi sadol. Podarený je D. Sutherland ako pošahaný tankista Shermanu. Strašne nerád počúva vysielanie negatívnych vĺn...Postáv je tu dosť, preto ani Eastwood nedostáva toľko priestoru, ako som si myslel. Taká hromada zlata by mala byť asi lepšie strážená, ale vojnová komédia v štýle westernu, ako trefne píše užívateľ Thomassi, si to môže dovoliť. Vyslovene komédia to síce nie je, ale bavil som sa výborne a navyše ako vážny film by s takýmto príbehom neobstál. K záveru je dosť ťažké spočítať medzi koľkých sa to zlato bude deliť, pribudol dokonca i jeden Nemec!, ale 14 000 tehličiek nie je 14, takže spokojný bude určite každý. Ja s filmom tiež. 80%.(31.5.2013)

Clint Eastwood, Telly Savalas a Donald Sutherland nebojují pro čest nebo pro vlast, ale pro 16 miliónů ve zlatých cihlách, což dodává filmu velmi lidský rozměr. Klidně se spojí i s německým velitelem tanku, místy dosahuje film až úrovně parodie na válečné filmy, ale má to šarm i šmrnc, co chtít víc.(17.11.2003)

70% - Pěkný válečný film s charizmatickým Clintem Eastwoodem a zábavným Donaldem Sutherlandem v hlavních rolích...(17.6.2007)