Kellyho hrdinové

Kelly's Heroes

Válečný / Akční / Komedie

USA / Jugoslávie, 1970, 144 min

Originální námět, spousta akce - takové té typicky akčně-válečné, když Němci padají po desítkách a ani je nenapadne použít granát nebo bazuku, dokonce pár dojemných scén a především velmi prestižní herecké osazenstvo. Clint je tak sympatický, až nechápeme, proč dělá, co dělá. I Savalas zanechá silný dojem, kraluje ovšem postava poněkud praštěného tankového velitele Donalda Sutherlanda. Minimum logiky, ale spousta nadsázky - závěrečná westernová scéna nemůže nevyloudit úsměv na rtech. Verneuilovi Mrchožrouti jsou o kapánek cyničtější, a také proto je hodnotím trochu lépe.(23.7.2006)

Clint Eastwood, Telly Savalas a Donald Sutherland - to jsou hlavní tahouni Kellyho hrdinů. Výborná válečná komedie o mužích, kteří šli ukrást zlato a málem při tom vyhráli válku. Zlaté pruty, které jsou v sázce, jsou obrovským lákadlem pro skupinu amerických vojáků, kteří se neváhají dostat až za nepřátelskou linii. Kvalitní zábava a Eastwood jako chladný a inteligentní Kelly nemá nejmenší chybu.(17.11.2009)

Jeden z mých oblíbených filmů. Zábava od začátku do konce, skvělí Eastwood, Savalas a Sutherland, a v té době originální (od té doby často kopírovaný) příběh, i když dost nadsazený. Skvělá hudba Lalo Schifrina.(10.6.2008)

• Gilmour93

Tradiční obraz chlapců s Lucky Strikeou za uchem, žvejkou v puse a samopalem Thompson v ruce, co mají, ztotožňujíc se s Hurvínkovými představami, všechno totálně na háku a při přestřelkách plní funkci Vinnetoua, zatímco Wehrmacht je kosen po desítkách jak Santerova banda. Ne, tentokrát mi ta nadsázka nesedla a na čupřinu Tellyho Savalase přísahám, že Belmondovi Mrchožrouti toto všechno zvládli méně zdlouhavě a hlavně cílevědoměji.(19.10.2011)

Stačilo zasadit klasický western do druhé světové války, Eastwoodovi dát místo koltů samopal, přihodit svérázného pošuka s tankem a na světě byla skvělá dobrodružná válečná komedie. Pohodová, zábavná, ulítlá. Navíc byla před dývnými časy prvním filmem, který jsem kdy viděl z videokazety.(9.7.2010)