Kellyho hrdinové

Kelly's Heroes

Válečný / Akční / Komedie

USA / Jugoslávie, 1970, 144 min

Mám podobné pocity jako z Tuctu špinavců, je to podobná atmosféra, byť dějově o něčem jiném. "Pár" vojáků se domákne o německém zlatu a vydá se pro něj na vlastní triko, třeba za nepřátelskou linii. Savalas a komický Sutherland (jen tak mimochodem mi připomíná Ukrajince Olega v 2 Broke Girls) dokonalí. Plný počet je možná nadsazený, ale já jsem spokojen. # příběh 8 | hudba 6 | vtip 2 | akce 6 | napětí 3 | pustil bych si znovu 8(12.12.2011)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,200,000Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)

Jeden ze 100 nejlepších válečných filmů (z doby po r. 1900) - 100 Greatest Post 1900 War Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Zlatá horečka v podání netradiční jednotky US Army, se skvělým hereckým obsazením - Clint Eastwood, Telly Savalas, Donald Sutherland... Trailer: http://www.tcm.com/mediaroom/index.jsp?cid=2522(10.7.2010)

Zpočátku jsem se nudil, zábava přišla později...Nenadchne a neurazí.(12.12.2010)

Trochu pokulhává právě příběh, ale jinak perfektní válečný snímek s velkými osobnostmi filmu: Eastwoodem, Savalasem, Sutherlandem, Otto-Albertym ap..(10.12.2006)

• - Film postrádá jakoukoliv ženskou roli. Ženy se v něm objevují pouze jako kompars. (Dzin01)

• - Co se týká příslušnosti hrdinů filmu, Kelly (Clint Eastwood) a jeho muži jsou z 35. pěší divize, Pošuk (Donald Sutherland) a jeho muží patří k 6. tankové divizi a Němci, hlídající banku se zlatem, jsou z 1. tankové divize SS. (Dzin01)

• - Německých tanků Tiger se po válce moc nedochovalo. Ve filmu použité stroje jsou ve skutečnosti ruské tanky T-34, překonvertované tak, aby se co nejvíce podobaly pravým Tigerům. (Foxhound#1)