poster

Kellyho hrdinové

 • USA

  Kelly's Heroes

Válečný / Akční / Komedie

USA / Jugoslávie, 1970, 144 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chrustyn
  ***

  Zábavný, ale zbytečně dlouhý válečný snímek ve stylu "Tuctu špinavců" a jiných podobných filmů, které se v 70. letech těšili velké oblibě.(10.10.2013)

 • Pohrobek
  ***

  Originální námět, spousta akce - takové té typicky akčně-válečné, když Němci padají po desítkách a ani je nenapadne použít granát nebo bazuku, dokonce pár dojemných scén a především velmi prestižní herecké osazenstvo. Clint je tak sympatický, až nechápeme, proč dělá, co dělá. I Savalas zanechá silný dojem, kraluje ovšem postava poněkud praštěného tankového velitele Donalda Sutherlanda. Minimum logiky, ale spousta nadsázky - závěrečná westernová scéna nemůže nevyloudit úsměv na rtech. Verneuilovi Mrchožrouti jsou o kapánek cyničtější, a také proto je hodnotím trochu lépe.(23.7.2006)

 • Big Bear
  ****

  U tohohle jsem se vážně bavil a to i přes to, že jsem očekával ryze válečný film. Kelly (Eastwood) se náhodou dozví o německém pokladu v jedné z bank ovšem za hranicí území ovládaném spojenci. Poklad navíc hídají tanky. Kelly si od kámoše a správce skladu armádního materiálu (samozřejmě za podíl) nafasuje vše potřebné a do akce i zainteresuje tankovou jednotku shermanů, které velí pošuk Sutherland. Kellyho hrdinové vyrazí, ale osud a zejména americká armáda jim klade do cesty neustálé překážky. Nikdo totiž z velení nepředpokládá pohyb amerických jednotek tak hluboko v Němci okupovaném území a tak na jednotku útočí nejen Němci, ale i americká letadla... Už když do tábora přijel konvoj těžkých náklaďáků včetně pontonových mostů (ač o akci nikdo něměl nikomu říkat) musel jsem se smát. Dalším dobrým fórem bylo rozstřílení amerického jeepu americkou stíhačkou či vyhození posledního nezničeného mostu spojeneckým letounem. Dobrý byl i údiv na velitelství, že z fronty přichází zprávy o průlomu německou obranou... Třešničkou na dortu byl pošuk tankán Sutherland :-) perfektně dabovaný Marcelem Vašinkou. Prostě správná kombinace humoru a akce v kulisách druhé světové o zlatém pokladu v jedné bance a touze jej získat před oficiálním zajištěním pokladu americkou armádou.(1.8.2011)

 • T2

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $5,200,000Tržby Celosvetovo $-(24.4.2009)

 • LiVentura
  *****

  Trochu pokulhává právě příběh, ale jinak perfektní válečný snímek s velkými osobnostmi filmu: Eastwoodem, Savalasem, Sutherlandem, Otto-Albertym ap..(10.12.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace