Růžový cadillac

• slovenský

Ružový cadillac

Akční / Komedie / Drama

USA, 1989, 122 min

Naprosto nulová snaha o vybočení z akčního standartu. Van Horn jede rutinně ve své zaběhnuté koleji a je to sakramentsky znát. Tato chyba je bohužel umocněna do nebe volající demencí záporných postav, jejichž inteligence je mnohem nižší, než IQ retardovaného šimpanze. Příběh je v podstatě vývar z vody. Totálně předvídatelný a zdůrazňující, že mozek může být během projekce mimo provoz. Pár úsměvných momentů je zde k nalezení, ovšem nijak zásadních. Spleť akční krimi komedie s žánrem road-movie. Nic víc, nic míň. Jednoznačně nejslabší článek v Eastwoodově filmografii.(19.8.2013)

• Xmilden

Slabý, velmi slabý Clint. Povedené cameo jistého Jamese Carreyho v roli Elvise Presleyho. Nesympatická hlavní hrdinka a člen gangu s tričkem Iron Maiden. Tak asi tolik co mě v tomhle filmu zaujalo. Clint si vybral slabší chvilku. 40%(20.1.2011)

Celkem slušná road movie bez hluchých míst a pro fanoušky Clinta Eastwooda povinnost. Já jsem se dvě hodiny velmi dobře bavil u povedené akční komedie.(17.11.2009)

Hodnotím pouze druhou polovinu filmu - tu první jsem úspěšně prospala, takže nevím detailně kdo, co, proč a jak, nicméně film na mě nepůsobil kdovíjak složitým dojmem. Clint je opět v roli vyrovnaného drsňáka - klaďase, ochránce žen (co se do něj samozřejmě zamilují), dětí a bezbranných vůbec. V opozici stojí banda (jako obvykle) zcela neschopných záporáků. Zápletka se točí kolem hromady peněz, únosu a hnusného růžového cadillacu. A pozor, spoiler:-))), dobro zvítězí a padouši nečekaně ostrouhají mrkvičku. Jednoduše ničím zajímavý průměr z 80. let, předvídatlný, stravitelný, ovšem bez ambicí k druhému shlédnutí. 51%(21.9.2009)

• Javert

Sorry Clinte, ale tohle je fakt úděsné. Zachraňuješ to jedině ty a tvůj knír. A doufám, že to úděsné zlaté sako jsi už dávno vyhodil.(11.8.2007)

• - Ve filmu si lze všimnout malé role tehdy ještě neznámého Jima Carreyho, který zde imituje Elvise Presleyho. (ClintEastwood)

• - Růžový cadillac se natáčel od října 1988 v Nevadě a v severní Kalifornii - v rodném kraji Clinta Eastwooda. (ClintEastwood)

• - Ve Velké Británii vůbec Růžový cadillac nepřišel do kin a byl prodáván rovnou na VHS kazetách. (ClintEastwood)