Růžový cadillac

• slovenský

Ružový cadillac

Akční / Komedie / Drama

USA, 1989, 122 min

Hodnotím pouze druhou polovinu filmu - tu první jsem úspěšně prospala, takže nevím detailně kdo, co, proč a jak, nicméně film na mě nepůsobil kdovíjak složitým dojmem. Clint je opět v roli vyrovnaného drsňáka - klaďase, ochránce žen (co se do něj samozřejmě zamilují), dětí a bezbranných vůbec. V opozici stojí banda (jako obvykle) zcela neschopných záporáků. Zápletka se točí kolem hromady peněz, únosu a hnusného růžového cadillacu. A pozor, spoiler:-))), dobro zvítězí a padouši nečekaně ostrouhají mrkvičku. Jednoduše ničím zajímavý průměr z 80. let, předvídatlný, stravitelný, ovšem bez ambicí k druhému shlédnutí. 51%(21.9.2009)

Priznavam, i kdyz mam Clinta hodne rad, film jsem si pustil kuli Carreymu, kterej tu je ale bohuzel jen tak v pozadi ani ne pul minuty, nicmene jeho imitace Elvise je paradni. Jinak mi prislo, ze se Horn nejak nemoh rozhodnout, co ze to vlastne toci, je to totiz jak komedie, kde Clint pouziva ruzny prevleky, aby chytil zlocince a sem tam hodi nejakou hlasku, ale zaroven to je i kriminalka o bande buranu hrajici si na nejaky velky spasitele, ktery se ale bohuzel vetsinu filmu vali v lese, strilej do tercu a melou hubou. No a jako komedie to neni zas takova sranda a jako kriminalka to ma prilis jednoduchej a deravej scenar. Coz ovsem neznamena, ze by to nebyla zabava, i kdyz precejen dve hodiny jsou uz dost prehnany. Ocekavane celej film tahne paradni Clint, kterej tentokrat nehazi pouze drsnacky xichty, ale diky prevlikani za nekolik postav se herecky docela vyradil. No a hodne me taky pobavil vystrasenej Cromwell, u nej jsem vetsinou zvyklej na nejaky dulezity nebo zaporacky postavy. No a dalsi frajer je Lewis, jehoz padelatel vypadajici jak zfetovanej hipik nema chybu. Celkove sice nicim vyjimecny, ale ja se proste dobre bavil a ty dve hodky slusne utekly.(4.11.2009)

Silne priemerná akčárna, ovšem musím uznať, že Klinto v scénach bez trička ešte vyzerá celkom nabušený. A to prosím vo svojich bezmála 60 rokoch.(16.3.2010)

Celkem slušná road movie bez hluchých míst a pro fanoušky Clinta Eastwooda povinnost. Já jsem se dvě hodiny velmi dobře bavil u povedené akční komedie.(17.11.2009)

• Xmilden

Slabý, velmi slabý Clint. Povedené cameo jistého Jamese Carreyho v roli Elvise Presleyho. Nesympatická hlavní hrdinka a člen gangu s tričkem Iron Maiden. Tak asi tolik co mě v tomhle filmu zaujalo. Clint si vybral slabší chvilku. 40%(20.1.2011)

• - Růžový cadillac se natáčel od října 1988 v Nevadě a v severní Kalifornii - v rodném kraji Clinta Eastwooda. (ClintEastwood)

• - Ve Velké Británii vůbec Růžový cadillac nepřišel do kin a byl prodáván rovnou na VHS kazetách. (ClintEastwood)

• - Ve filmu si lze všimnout malé role tehdy ještě neznámého Jima Carreyho, který zde imituje Elvise Presleyho. (ClintEastwood)