Růžový cadillac

• slovenský

Ružový cadillac

Akční / Komedie / Drama

USA, 1989, 122 min

Spolupráce Clinta Eastwooda s režisérem Buddym Van Hornem nebylo moc velké terno. Naštěstí to jsou jen tři filmy. Příjemná komedie, ale nic převratného. 50%.(2.3.2005)

• Javert

Sorry Clinte, ale tohle je fakt úděsné. Zachraňuješ to jedině ty a tvůj knír. A doufám, že to úděsné zlaté sako jsi už dávno vyhodil.(11.8.2007)

Celkem slušná road movie bez hluchých míst a pro fanoušky Clinta Eastwooda povinnost. Já jsem se dvě hodiny velmi dobře bavil u povedené akční komedie.(17.11.2009)

50%(15.1.2010)

Priznavam, i kdyz mam Clinta hodne rad, film jsem si pustil kuli Carreymu, kterej tu je ale bohuzel jen tak v pozadi ani ne pul minuty, nicmene jeho imitace Elvise je paradni. Jinak mi prislo, ze se Horn nejak nemoh rozhodnout, co ze to vlastne toci, je to totiz jak komedie, kde Clint pouziva ruzny prevleky, aby chytil zlocince a sem tam hodi nejakou hlasku, ale zaroven to je i kriminalka o bande buranu hrajici si na nejaky velky spasitele, ktery se ale bohuzel vetsinu filmu vali v lese, strilej do tercu a melou hubou. No a jako komedie to neni zas takova sranda a jako kriminalka to ma prilis jednoduchej a deravej scenar. Coz ovsem neznamena, ze by to nebyla zabava, i kdyz precejen dve hodiny jsou uz dost prehnany. Ocekavane celej film tahne paradni Clint, kterej tentokrat nehazi pouze drsnacky xichty, ale diky prevlikani za nekolik postav se herecky docela vyradil. No a hodne me taky pobavil vystrasenej Cromwell, u nej jsem vetsinou zvyklej na nejaky dulezity nebo zaporacky postavy. No a dalsi frajer je Lewis, jehoz padelatel vypadajici jak zfetovanej hipik nema chybu. Celkove sice nicim vyjimecny, ale ja se proste dobre bavil a ty dve hodky slusne utekly.(4.11.2009)