poster

Stahující se smyčka

 • USA

  Tightrope

 • slovenský

  Sťahujúca sa slučka

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1984, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • B!shop
  ***

  Naprosto totalne prumerna kriminalka ve vsech smerech. Mame tu ne moc slozitej, predvidatelnej pribeh, kterej se snazi jakoze drzet divaka na pochybach, ale od zacatku se mu to proste nedari a zaverecny odhaleni vraha je naprosto nezajimavy, protoze to je nekdo uplne cizi. No a krome toho se celej dej silene tahne a vetsinu casu se nic nedeje. Zachranuje to akorat sem tam nejaka drsnejsi scena. Vetsi problem ale je, ze tentokrat je prumernej i Clint, sice pusobi docela prirozene, ale nehlaskuje, nestrili, nerve se a ani se netvari drsne a je to milujici fotrik a zaroven vymetac bordelu, proste divne napsana postava. K tomu tu mame mdlou rezii a vysledek da stezi ty tri hvezdicky.(12.11.2009)

 • gogo76
  ***

  Režisér to tak určite nezamýšľal, ale je veľkou chybou ak v kriminálnom thrilleri funguje rodinný život hlavného hrdinu lepšie ako vyšetrovanie, vraždy či stret Eastwooda s vrahom. Ide o priemerné dielo po všetkých stránkach, ktoré neurazí, ale nedokáže ani nadchnúť.Z jednotvárnosti na chvíľu film vykoľají krátky záber na mŕtvu opatrovateľku natrepanú v umývačke riadu, ktorá naznačovala, že aspoň záver bude hustý. Nič sa však nezmenilo a ako stereotypne začal tak aj skončil. 60%.(3.12.2011)

 • dobytek
  ****

  Clint Eastwood má podobnejch filmů na kontě víc a rozhodně jsou některý z nich i lepší, ale já ho v těch rolích drsnejch detektivů celkem můžu. Má to napětí, má to atmosféru, má to charismatickýho hlavního hrdinu a neschází několik efektních vražd kurev. Bohužel zápletka "Kdo je vlastně vrah?" je trochu nedotažená a ke konci film začíná vypadat jaksi béčkovitě. Ale celkově se mi to líbilo. Navíc tam hraje můj oblíbenej herec různejch vedlejších roliček Dan Hedaya. Pro mě za slabší 4 hvězdy.(2.12.2011)

 • igi B.
  ***

  Velmi dobrá syrová krimi (a kdeže jsou ty časy oproti dnešním vyumělkovaným thrillerům, přesyceným za ta léta nahromaděnými žánrovými klišé). Někdo vraždí v New Orleans a Wes je poněkud nervózní. Pomalu přichází na to (ač nechce si to přiznat), že všechno to nějak souvisí s ním. Ke všemu bude muset vyřešit i své problémy se sebou a ochránit svou rodinu před útokem pomstychtivého maniaka. Film má správně ponurou atmosféru, pozvolně gradující napětí, velmi civilní herecké výkony uvěřitelných postav - a hlavně (!) si na nic nehraje. Zkrátka Eastwoodovský film, tak jak jej máme rádi :-) Tři a půl hvězdičky - a jak rád bych zaokrouhlil nahoru - leč nelze. Proč to celé musel zkazit ten (zbytečně) poněkud za vlasy přitažený závěr?... - - - P.S. A navíc tedy - co mě fakt štve, protože to je fakt odporný klišák (!) - proč sakra (v téměř každém filmu) vlak který někoho sejme houká, ale pak nezastaví?!...(17.4.2006)

 • Xmilden
  *

  Tentokráte budu přísný... Bezradný detektiv Wes Block chodí po nocích za prostitutkama, celou dobu mu ostatní policisté sdělují stopy a vodítka, aby nakonec Clint objevil na stole novinový článek a vítězoslavně křikl, hle máme vraha. To je na mě opravdu moc. Film je ukrutně špatný a jen potvrzuje mou doměnku, že 80. léta byla pro našeho Harryho dobou temna. 30%(14.3.2013)

 • - Stahující se smyčka se poprvé promítala pro veřejnost 16. srpna 1984 v rámci filmového festivalu v Montrealu, což velmi potěšilo představitelku hlavní ženské role Genevieve Bujold, která v tomto městě vyrůstala. (ClintEastwood)

 • - Richard Tuggle napsal Stahující se smyčku poté, co slyšel o sérii přepadení se sexuálním podtextem spáchaných v Berkeley. (ClintEastwood)

 • - Než se příběh dostal ze stránek scénáře na filmový pás, bylo místo děje přesunuto do New Orleans. (ClintEastwood)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace