Stahující se smyčka

• slovenský

Sťahujúca sa slučka

Thriller / Krimi / Drama / Mysteriózní

USA, 1984, 114 min

Naprosto totalne prumerna kriminalka ve vsech smerech. Mame tu ne moc slozitej, predvidatelnej pribeh, kterej se snazi jakoze drzet divaka na pochybach, ale od zacatku se mu to proste nedari a zaverecny odhaleni vraha je naprosto nezajimavy, protoze to je nekdo uplne cizi. No a krome toho se celej dej silene tahne a vetsinu casu se nic nedeje. Zachranuje to akorat sem tam nejaka drsnejsi scena. Vetsi problem ale je, ze tentokrat je prumernej i Clint, sice pusobi docela prirozene, ale nehlaskuje, nestrili, nerve se a ani se netvari drsne a je to milujici fotrik a zaroven vymetac bordelu, proste divne napsana postava. K tomu tu mame mdlou rezii a vysledek da stezi ty tri hvezdicky.(12.11.2009)

Několik desítek minut jsem se pokoušel zjistit, jestli je Clint rozvedený detektiv, zoofil a nebo sexuální deviant a než jsem se rozkoukal, přišla závěrečná scéna s rukou patřící do Addamsovic rodiny a byl konec.. Tightrope je námětem blízké Pacinovu Cruising, ovšem o jeho naléhavosti a atmosféře zneklidňující jak dech vetřelčí královny na zátylku, si může bez pořádné režie jenom nechat zdát. Zná někdo více klišovitou lekací scénu, než vybafnutí za zavírajícími se dveřmi ledničky? Mít ji v kuchyni postavenou otvíráním ke zdi, budou bubáci a psychopatičtí vrahové navždy bezradní..(6.12.2011)

Clint v zajetí sexuálních perverzí (např. soulož v bahně). No, abych pravdu řekl, nevypadalo to příliš slibně. Konečný výsledek překvapil. Ovšem se scénářem se toho mohlo udělat víc. Hlášky jsou slabé a hlavně to vedení děje - jsou zde pochybnosti, že oním škrtičem je Clint, ale tahle příšerná režie nám od začátku vše vysvětlí. Režírovat to Clint nepochybuji, že některé scény by natáčel více nejasněji. Třeba by to vypadalo na schizofrenii. Takže bychom netušili zda honí on jeho nebo jde o totožného člověka. Pak by to ovšem vypadalo jako v Kaufmanově scénáři (vrah, policajt a oběť je ten stejný člověk)... Ale jeden klasický prvek tu je - odlehčení závěru dosti brutálním fórkem s rukou :-) Osmdesátá léta byla pro Eastwooda slabá. Můžeme jen děkovat bohu, že se pak vrátil se svým comebackem. Přijít o něj by byla obrovská škoda.(4.7.2006)

• Xmilden

Tentokráte budu přísný... Bezradný detektiv Wes Block chodí po nocích za prostitutkama, celou dobu mu ostatní policisté sdělují stopy a vodítka, aby nakonec Clint objevil na stole novinový článek a vítězoslavně křikl, hle máme vraha. To je na mě opravdu moc. Film je ukrutně špatný a jen potvrzuje mou doměnku, že 80. léta byla pro našeho Harryho dobou temna. 30%(14.3.2013)

Clint Eastwood má podobnejch filmů na kontě víc a rozhodně jsou některý z nich i lepší, ale já ho v těch rolích drsnejch detektivů celkem můžu. Má to napětí, má to atmosféru, má to charismatickýho hlavního hrdinu a neschází několik efektních vražd kurev. Bohužel zápletka "Kdo je vlastně vrah?" je trochu nedotažená a ke konci film začíná vypadat jaksi béčkovitě. Ale celkově se mi to líbilo. Navíc tam hraje můj oblíbenej herec různejch vedlejších roliček Dan Hedaya. Pro mě za slabší 4 hvězdy.(2.12.2011)