poster

Hoši z Brazílie

 • český

  Kluci z Brazílie

 • anglický

  The Boys from Brazil

 • slovenský

  Chlapci z Brazílie

Thriller / Drama / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1978, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco
  ****

  vyborna vecicka na ktoru som natrafil len nahodou a lutujem, ze som sa k nej nedostal ovela skor. fascinuju ma veci s tematikou druhej svetovej vojny a je mi jedno ci ide o fiktivny alebo realny pribeh, mengele a jeho skúrená nacisticka banda je pre moje oči (ss)kutocnou lahodkou. dobry pribeh s vybornymi hercami.(2.10.2007)

 • JohnnyD
  ***

  Levinova kniha neoplýva nijako geniálnym dejom (zápletka zaujímavá určite je!), no je tak zručne napísaná a vygradovaná, že som ju zožral za cca jeden deň. Film je jej vernou kópiou - no bez umu rozprávať príbeh. Vo filme je jediná scéna, kde je ako taká invenčnosť (Mengeleho spomienky na laboratórium), zvyšok je otrockým kostrbatým prepisovaním knihy. Vrcholom samým o sebe je najstrašidelnejší moment v knihe (zjavenie druhého chlapca), ktorý je vo filme prevedený bez akéhokoľvek dôrazu či zaujatia, ako by sa ani o nič nedialo. Nepomáha tomu ani hudba, ktorá poväčšine ani nie je a ak je, tak je rutinnou. Za zmienku stojí Gregory Peck, ktorý je na nepoznanie zamaskovaný a predstaviteľ malého chlapca, ktorý má proste charizmatický čumák, i keď ho nútia až nepríjemne prehrávať. Senilný Laurence Olivier je strašný (nominácia na Oscara wtf?).(13.2.2011)

 • cheyene
  ***

  Kdyby se ve filmu vyskytoval nějaký fiktivní doktor a ne konkrétně Josef Mengele, dal bych i 4*, protože by šlo o příjemné sci-fi drama a thriller. Takto je pro mě snímek pouhé sci-fi a nějaká alternativní historie, což mě v tomto případě moc neoslovilo. Jinak zpracování, herci, hudba, některé scény super, ovšem celkový dojem spíš slabý.(3.4.2013)

 • Rocky62
  ****

  Úchvatný námět zpracovaný takovým způsobem, že jsem po celou dobu projekce neobjevil žádná hluchá místa, žádné nudné pasáže. G. Peck zvládl svou snad jedinou zápornou roli ve své kariéře nepochybně na výbornou. Laurence Olivier - také vynikající. A když je vše podloženo fantastickou hudbou mistra Jerryho Goldsmithe, nelze si na tomto snímku nepochutnat.(21.11.2010)

 • Reiniš
  ****

  Mrazivý námět o klonování nabídl dvě herecké příležitosti legendám světového filmu. Gregory Peck je ve své první záporné roli skvělý a jde z něho strach a Laurence Olivier, coby stárnoucí žid podal také výjimečný výkon. Temný příběh je navíc podbarven hudbou Jerry Goldsmitha a jen přispívá k tomu, že na tyhle ,,hochy" jen tak nezapomenete.(9.11.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace