poster

Hoši z Brazílie

 • český

  Kluci z Brazílie

 • Velká Británie

  Boys from Brazil, The

 • slovenský

  Chlapci z Brazílie

Thriller / Drama / Sci-Fi

Velká Británie / USA, 1978, 123 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • InJo
  *****

  Skvělý thriller s božskou zápletkou, perfektně budovanou atmosférou, napětím a dvěma hereckými legendami v hlavních rolích (Peck je jako psychopatický doktor Mengele geniální!). Mrazivý a originální snímek, který v sobě bezchybně kombinuje dvě stále velmi aktuální témata - nacistickou hrozbu a především klonování. Po Planetě opic, Generálu Pattonovi a Motýlkovi z mé strany další velká poklona pro Franklina J. Schaffnera. 90 %(25.7.2008)

 • gogo76
  ****

  Jeden z filmov, ktorý sa ku mne dostal vďaka vlne kartónových DVD. Zaujal ma príbeh mäsiara Mengeleho v podaní excelentného G.Pecka a jeho mnohopočetný klon Hitlera. Hoci príbeh takmer do polovice drží tajomstvo a hlavne dôvod, pre ktorý má zomrieť 94 mužov v rôznych častiach sveta, film nenudí. Film o klonovaní je dnes stále aktuálny a ešte veľmi dlho bude. Záver je výborný a to si na staršom filme cením dvojnásobne. Filmom sa mihne aj nezabudnuteľný predstaviteľ Hitlera Bruno Ganz, ktorého som našiel až v záverečných titulkoch a spätne si ho vo filme vyhľadal ako nenápadného mladého profesora s dlhými vlasmi. Film 80%.(16.4.2009)

 • liquido26
  ****

  Skvěle obsazený thriller s výborným a originálním námětem.(30.6.2016)

 • J*A*S*M
  *****

  Vynikající sedmdesátkový thriller, v němž si Gregory Pack vystřihnul zápornou roli doktora Josefa Mengele. Je to nepříliš známý film, dostal jsem se k němu v podstatě úplnou náhodou - a o to víc jsem byl příjemně překvapený. Předně to má úplně skvělou zápletku. Když se vyjeví, o čem přesně ten film vlastně je (předem jsem si naštěstí nečetl komentáře, které tu toho hodně vyzrazují), zmocnil se mě velmi nepříjemný, až znepokojivý pocit, srovnatelný třeba s Dotekem Medusy. Jsem nadšen jako už dlouho ne.(22.5.2011)

 • Jossie
  ****

  Dobrý námět, výborní herci a ti klonovaní chlapečkové, šla z nich hrůza. A přesto ta naděje, kdy nakonec výtvor se obrátí proti tvůrci. Fakt dobré. a Navíc v hlavních rolích dva PÁNI herci Gregory Peck a Laurence Olivier.(9.10.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace