Smrtící lekce

(TV film)
  • Kanada Fatal Lessons: The Good Teacher (více)

Samantha Stephensová (Patricia Kalember) nemá najmenšie dôvody pochybovať. Ona a jej rodina patria k tým, ktorí s dôverou zaobchádzajú až príliš ľahkovážne. A to je ideálne miesto pre učiteľku Victoriu (Erika Eleniak). Táto na prvý pohľad sympatická a príťažlivá žena však má svoj plán. Prostredníctvom dcéry, ktorú doručuje a záhadným bylinkovým čajom, ktorý tak presadzuje, celkom preberá vládu nad rodinou. Samanthin manžel už takmer Victorii uveril, že jeho žena má vážne psychické problémy, ale práve v tom čase na povrch vyplávajú hrozivé súvislosti. Je to Victoria, ktorá hrá nečistú hru s ťažko predvídateľnými následkami. Zabrániť jej však v diele skazy nebude ľahké... (oficiální text distributora)

Djkoma

Kdyby tam běhala Erika Eleniak jako za mlada v plavkách po pláži byl bych moc rád, ale čas je zabiják krásných těl a ona není výjimkou. Její tvářička a obyčejné herectví opravdu nestačí. ()

Enšpígl

Moje velká láska z Baywatch a playmate měsíce července roku 1989, Erika Eleniak tu hraje takovou svini, že by mohla z fleku vstoupit do libovolný politický strany v naší zemi. Smrtící lekce mohla být i napínavější, ale to by Samantha nesměla mít IQ na úrovni přišláplýho slimáka. ()

RetroMan

Přímočarý, dějově jednoduchý, předvídatelný a lehce napínový thriller kanadské televizní produkce vysílaný v hlavním nedělním čase na TV Barrandov. Pokud se chcete nastartovat na nový pracovní týden, je to neškodné jako teplé mléko před spaním. Na film jsem se podíval hlavně kvůli Erice, která po letech nabrala větší objem, jinak mi jí bylo líto, že zrovna hraje takovou mrchu. Až na několik příběhových lapsů se to dalo zhlédnout až do konce, což u některých podobných filmů vysílaných toutéž stanicí v témže čase nejde. Líbí se mi, když hlavní záporná postava se správně chová jako psychopat, když jí sekunduje prostředí a nahrávají okolní postavy. Volare, oh oh oh, cantare, oh oh oh, voláme, oh oh oh, kurare, oh oh oh, je fatale, oh oh oh. ()

Lacike

Klasický thriller o nejakom psychopatovi, ktorý sa votrie do rodiny, aby ju mohol terorizovať. Tentokrát o žene, ktorá chce zabiť matku od rodiny, aby ju mohla nahradiť, kým sa jej aj rodina nezunuje a nepôjde o dom ďalej. Proste taká variácia na Otčima alebo Mickeyho ale v totálne primitívnom TV prevedení. Režijne to je napínavé jak telenovely. Zakaždým, keď sa o niečom dôležitom kladné postavy rozprávajú, tak to tá mrcha musí náhodou za rohom počuť. Alebo sa matka od rodiny musí ísť so svojím problémom, ktorý jej spôsobila tá mrcha hneď zdôveriť tej mrche. Pri tomto filme som si zanadával nad blbosťou postáv prakticky od začiatku do konca. A ešte aj to trápne finále v ktorom sa spolu bijú mi dvíhalo tlak. Ale zároveň som sa celý čas smial nad tým jakú ďalšiu hovadinu vymyslia. Najväčším kladom a negatívom filmu je obsadenie mrchy. Na Eriku Eleniak v jej 35tich rokoch sa stále veľmi dobre pozerá, ale ako herečka je slabá a tej mrche nevedela dodať nič extra, čo by ju odlíšilo od milióna podobných psychopatických postáv. Jediné s čím sa vytasili scenáristi bolo to, že si všetko zapisovala, aby aj gazdinka, ktorá na 10 minút odbehla vystrieť prádlo, bola stále v obraze, keď sa vrátila a zápisníku jej zopakovali, čo sa stalo pred chvíľou. Výsledkom je "napínavý" thriller. 4/10. ()