poster

Propast

 • anglický

  The Abyss

 • slovenský

  Priepasť

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 139 min (SE: 171 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Chupacabre
  *****

  Nezapomenutelný-perfektně natočený film ve všech směrech-vynikající efekty a herecké výkony. James Cameron je skvělý. Úžasná je prodloužená verze ... která úplně mění tu původní.(18.11.2007)

 • gudaulin
  ***

  V době uvedení do kin mě Propast minula a zhlédl jsem ji až nyní v rámci zaplňování mezer ve světě kinematografie. Nemůže mě tím pádem ovlivnit jakákoli nostalgie a Cameronův slavný snímek můžu bez problémů srovnat se současnou nabídkou v příslušném žánru. Hlavní předností Propasti kdysi nesporně byly špičkové triky, které ale pochopitelně s plynoucími léty ztrácejí svůj lesk, a v plné nahotě se tak může projevit trivialita zápletky a beznadějná průměrnost scénáře. Navíc ono pojetí slaďoučkých mimozemšťánků, kteří vám přátelsky kynou na pozdrav a jsou tak milí, že byste si je z fleku nastěhovali do obýváku, mě opravdu vadí a jsem k němu vstřícný pouze v případě E.T. mimozemšťana. Co zůstává, to je precizní Cameronova režie, za kterou si Propast zaslouží třetí hvězdičku, byť vzhledem k přepálené stopáži není až tak přesvědčivá. V poslední třetině se už film tak vlekl, že jsem si toužebně přál, aby kdysi Cameronovi došly finance a byl nucen svůj kousek rychle utnout... Celkový dojem: 50 %. Nemůžu si pomoct, ale k neslanému nemastnému hodnocení přispívá i absence nějaké hlubší myšlenky. Holt, Vesmírná odyssea 2001 to opravdu není.(2.6.2010)

 • xxmartinxx
  ****

  Na rozdíl od svých pozdějších filmů si tu Cameron tříhodinovou stopáž neobhájil. Je to škoda, protože film je to skvělý a ani moralistické poučení na konci mi nedělalo problém.(12.12.2009)

 • Lavran
  *****

  Evergreen mého zasněného dětství. Velký manivest míru a lásky reflektující konec studené války. Pohled do zrcadla temné propasti, která naši pozornost opětuje. Přelomové efekty (celý snímek je vlastně symbolickým setkáním moderních technologií, tedy morfingu a tradičních postupů výroby filmových efektů na prahu digitální revoluce), dokonalá práce s napětím, výtečná atmosféra, skvěle napsané postavy, maximální řemeslná preciznost. Propast ztělesňuje to nejlepší na vysokorozpočtové hollywoodské produkci, je esencí sofistikovaného blockbusteru, který je stejně opojný pro davy i kritickou obec. P.S. SE verzi doporučuji všemi deseti.(7.4.2007)

 • Lynn
  ****

  Tak díky tomuhle filmu jsem poznala, co je to ponorkový efekt z malých a těsných prostorů. Mimozemšťané jsou nádherní, Ed Harris strhující a už tady je vidět, jak moc má James Cameron rád potápění. Scénář má sice pár drobných logických dírek, ale ty mu s lehkým srdcem odpustíte.(17.11.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace