Propast

The Abyss

• slovenský

Priepasť

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 139 min (SE: 171 min)

Nádhera od začátku až do konce. Tedy, konce...zajímalo by mě co je pravdy na tom, že ten o dvacet minut delší director's cut úplně změní celý film. Až ho uvidím, dám pětihvězdu, takhle jenom 4* :)(16.2.2003)

Hranaté a barevné, jak se na osmdesátky sluší a patří.(8.2.2009)

RETRO Operace SALVOR. Věc národní bezpečnosti…. Dřív než se J.Cameron rozhodl potopit TITANIC, provedl zkoušku na americké ponorce. Podmořský svět, napínavý boj o přežití s poselstvím a varováním. Mám dojem, že je to trochu zapomenutý film, který je - hlavně v režisérské verzi, ÚŽASNÝ! I když by se právě ona mohla zdát zdlouhavá, za ten pohled do ,,emzácké“ duše rozhodně stojí! MĚLI BY S NÁMI NĚCO UDĚLAT!(30.10.2008)

Hodnotím SE verzi (2 hodiny 43 minut). Film, který se podobně jako legendární Ponorka z roku 1981 odehrává valnou většinu pod vodou. Nemáme sice o potapěče takový strach, ovšem to nebrání tomu, abychom zažili neobyčejný filmový zážitek. Cameron prostě umí a triky jsou na tehdejší dobu dokonalé. Vidím v Propasti i některé věci z o 20 let mladšího Avataru (např. Bublina).(13.6.2010)

Osobně mám raději strašidelné sci-fi, horrorové sci-fi nebo třeba válečné sci-fi, ale toto romantické taky ujde:-)(5.12.2010)

• - Film byl natočen na motivy knihy "Propast" od Orsona Scotta Carda. (Mimesis)

• - Postava Michaela Biehna byla pokousána do paže jinou postavou. Tento scénář je v Cameronových filmech častý, viz. The Terminator a Aliens. (Chatterer)

• - Potkan, ktorý si nakoniec z piatich vybraných zahral vo filme, zomrel (nie kvôli fluorkarbonu) krátko pred premiérou. (POMO)