poster

Propast

 • anglický

  The Abyss

 • slovenský

  Priepasť

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Thriller

USA, 1989, 139 min (SE: 171 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kulmon
  ****

  Hodnotím SE verzi (2 hodiny 43 minut). Film, který se podobně jako legendární Ponorka z roku 1981 odehrává valnou většinu pod vodou. Nemáme sice o potapěče takový strach, ovšem to nebrání tomu, abychom zažili neobyčejný filmový zážitek. Cameron prostě umí a triky jsou na tehdejší dobu dokonalé. Vidím v Propasti i některé věci z o 20 let mladšího Avataru (např. Bublina).(13.6.2010)

 • flanker.27
  **

  Trikově dobré, ale jinak je to takový hodně naivní pokus o podmořskou variaci na 2001. A to s mírovým poselstvím v podobě, kterou z duše nesnáším. V Terminátorech to Cameron dokázal dost lépe a přesvědčivěji, aniž by si musel na plac přitáhnout nějakou tu vyšší inteligenci zastupující boha, génie zodiakálu nebo osmapadesátou vyšší inteligenci, co kárá a hrozí "haló, vy lidé, odteď budete sluníčkařit, nebo vás ve jménu míru vy(c)hladíme". Zkrátka přístup "vždyť příroda/bůh přece stvořila tak krásné věci, jako květiny, loštomilé tuleně a motýly." To jo. A taky parazity, komáry a druhou nejhorší věc, který se bojim. Rovnováha v přírodě je nekonečný boj, nikoli nehybná harmonie. Průměrný sluníčkář by nepřežil pět minut bez nějakého toho bojovníka, který by mu nevyválčil půdu, dřevo a antibiotika za cenu milionů zavražděných bakterií.(14.12.2006)

 • Gemini
  ****

  Nádhera od začátku až do konce. Tedy, konce...zajímalo by mě co je pravdy na tom, že ten o dvacet minut delší director's cut úplně změní celý film. Až ho uvidím, dám pětihvězdu, takhle jenom 4* :)(16.2.2003)

 • Marius
  ****

  Na svoju dobu revolučné triky v atmosférickom neotrelom sci fi spod morskej hladiny. Film, ktorý Cameron natočil keď sa ešte držal remesla, ktoré mu išlo a netočil nudné lodičky potápajúce sa hodinu a pol.(27.12.2004)

 • RHK
  ****

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Technicky dokonalá a divácky strhující podmořská sci-fi od režiséra Titanicu. Tak jako má Spielberg svá Blízká setkání třetího druhu, tak Cameron odpověděl hlumokomořskou variací téhož - thrillerem Propast. Zatímco ve Spielbergovi mají mimozemšťané především nadpozemskou hudbu, Cameron jim přidal v pekelně hluboké mořské propasti andělská těla s křídly. Obě díla jsou antimilitaristická, u obou filmů hlavní hrdinové touží po kontaktu s jinou civilizací, u obou se jim ho určitým způsobem dostane. Největším kladem je, že naprostá většina filmu se odehrává pod mořskou hladinou. Je vidět, že Cameron si s podmořskou technikou opravdu vyhrál a že je mu blízká. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1244-propast-abyss-the/videa/(2.1.2009)

 • - Hlavná postava Bud v podaní Eda Harrisa nosí hodinky značky Seiko 6309-7049. (dyfur)

 • - První film, kde byl využit grafický software Adobe Photoshop. (Karlos80)

 • - Při scéně s potopením myši do fluorkarbonu bylo použito 5 myší - všechny přežily. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace