Terminátor 2: Den zúčtování

• Francie

Terminator 2, le jugement dernier

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie, 1991, 137 min (SE: 154 min)

tady uz je arnold hodnej a v jeste lepsi forme nz byl v jednicce(30.1.2005)

Film Vám vyrazí dech úplně stejně jako první díl z roku 1984 (u kterého jsem se jako malý bál, stydím se), James Cameron se ve druhém díle zlepšil zkrátka v každém aspektu. Filmu hodně pomáhá přesvědčivý výkon Lindy Hamiltonové. Vyjímka potvrzující pravidlo, že druhé díly jsou prostě horší.(20.9.2005)

• Mr.Apache

Příšerné, politicky korektní a totálně vykalkulované pokračování skvělého a napínavého sci-fi. Schwarzenneger prostě musel být v devadesátých letech hodný robot, o chlapečka, kterého ve filmu chrání, se nikdo nebojí (hollywoodské pravidlo č.1: Dětem se nesmí nic stát!), lepší momenty jsou povinně (a špatně) vykradeny z původního filmu, slabší děj se snaží schovávat za bombastické speciální efekty... Důvod zdejší obliby T2 je ale pochopitelný: Pro většinu jeho fanoušků totiž představuje krásný divácký zážitek jejich dětství.(11.6.2006)

Tudu-du-du-du-du-du- ...(1.8.2008)

Co říct víc než samou chválu. Hned při prvním zhlédnutí jsem se setkal s rozšířenou verzí a těch 154 minut je napoprvé naprosto neopakovatelných. Nikdy jsem neměl Arnolda rád tak jako tady a Cameronovo vybuchující já přijímám bez debat. Strhující akce, úžasné triky, jeden z nejlepších záporáků, co jsem kdy viděl a Terminátor nabíjející brokovnici jednou rukou.(24.5.2006)

• - Herečka Linda Hamilton (Sarah) při střelbě ve výtahu neměla chrániče sluchu a jako vzpomínku na natáčení si odnesla trvalé poškození sluchu. (Epistemolog)

• - Když T-1000 (Robert Patrick) dře kamiónem o stěnu, objevují se jiskry ještě před tím, než se kamion stěny dotkne. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy Terminátor (Arnold Schwarzenegger) střelil do kolena strážneho u nemocnice, se na stěně objevila díra, která však v dalším záběru zmizí. (GreatestFan)