Terminátor 2: Den zúčtování

• Francie

Terminator 2, le jugement dernier

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie, 1991, 137 min (SE: 154 min)

Mám vlastného terminátora!..... Podobná zmena ako v prípade prvého Votrelca a jeho pokračovania. Terminátor 2 pridal na akcii, na efektoch, na celkovej epickosti a presahu diela. Jedná sa tu o jeden z najlepších akčných filmov vôbec a o regulérny milník kinematografie. Akcia je naozaj veľkolepá a obsahuje množstvo nezabudnuteľných scén (úvod je môj oblúbený), efekty úchvatné, poriadne hnusný záporák, hudba...všetko až na malého Johna Connora (jeho machrovanie trochu ide na nervy).(13.3.2012)

Jiný než jednička, z Arnolda už není ten bezcitný stroj na zabíjení, ale v této trošku humorné pozici mi taky sedí docela dobře. Opět jeden z mezníků akčního filmu.(10.11.2003)

Jedno z mala pokracovani, ktere prekonala o tridu prvni dil. Az do Matrixu nejlepsi sci-fi vsech dob.(27.7.2002)

Rozpočet $102miliónovTržby USA $204,843,345Tržby Celosvetovo $519,843,345Tržby za predaj Blu-ray v USA $3,790,726 //počet predaných kusov 228,279Tržby za predaj DVD v USA $977,401 //počet predaných kusov 195,872James Cameron to rozbalil vo veľkom, natočil dych berúci prelomový film začiatku 90.rokov, brilantný príbeh, dokonalé dialógy, vyšperkovaná technická stránka, železná hudba od Brada Fiedela, herecké obsadenie maximálne fungujúce pre dej(kľudne mohli padať Oscary aj na hlavy Schwarzeneggera, Roberta Patricka či Lindy Hamilton). Nadčasový príbeh!!! /100%/(18.5.2005)

9 / 10 Normálne nemám rád pokračovania, ktorá sa snažia zaplátať slabší dej bombastickejšími trikmi a lepšou výpravou, ale druhý diel Terminátora z tohto duelu vychádza ako jednoznačný víťaz - špeciálne efekty, ktoré by ešte ani teraz nemali prečo s hanbou skláňať hlavu, kultové hlášky, jazda na nadupanej motorke s brokovnicou v jednej ruke... mohol by som pokračovať ešte dlho, ale lepšie raz vidieť, ako stokrát čítať.(19.11.2005)

• - Ke konci produkce, když Cameron potřeboval natočit ještě jeden doplňkový záběr, v němž postava Sarah (Linda Hamilton) s Johnem (Edward Furlong) stojí každý na jedné straně auta, neodpovídal poměr jejich výšek pasáži natočené o několik měsíců dřív. Kvůli návaznosti tak štáb musel vyhloubit dolík, do kterého si poté Furlong stoupl. (Pilgrimka)

• - Johnova (Edward Furlong) motorka je Honda XR, která má svisle 4taktní motor. Ve filmu je však zvuk výfuku 2taktního motoru. (Don_Salieri)

• - Poté, co přijde Terminátor (Arnold Schwarzenegger) s Johnem (Edward Furlong) do budovy pro Sarah (Linda Hamilton), zneškodní útočícího Afroameričana zachycením do sítě. Když však muž v síti padá, je vidět běloch. (GreatestFan)