Terminátor 2: Den zúčtování

• Francie

Terminator 2, le jugement dernier

Terminátor 2: Deň zúčtovania

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Francie, 1991, 137 min (SE: 154 min)

Už jenom za tu nezapomenutelnou honičku na dálnici by si James Cameron zasloužil Oscara ! Tahle scéna patří do akční síně slávy. Vlastně tam patří celý film, který je naprosto bezchybný : Arnold tady skutečně HRAJE, kamera a střih vás nenechají na pět minut vydechnout, o ďábelské režii se nedá pochybovat, scénář je perfektní. 5* bez debat !(5.4.2005)

Film Vám vyrazí dech úplně stejně jako první díl z roku 1984 (u kterého jsem se jako malý bál, stydím se), James Cameron se ve druhém díle zlepšil zkrátka v každém aspektu. Filmu hodně pomáhá přesvědčivý výkon Lindy Hamiltonové. Vyjímka potvrzující pravidlo, že druhé díly jsou prostě horší.(20.9.2005)

Tudu-du-du-du-du-du- ...(1.8.2008)

Od jedničky obrovitánský posun do kladů, mimo jiné se to týká nějakého smysluplnějšího příběhu. Cameron zručně využil předchozího Téčka a natočil věc, která zatím jako jediná z jeho filmografie (kromě Titaniku) má v sobě něco, co nenajdeme jen na povrchu.(7.7.2009)

Někdy se mi vážně zdá, že průměrný věk uživatelů čsfd je asi tak 15 let. Jak jinak si vysvětlit oblibu herce - kulturisty a filmu, který coby následovník prakticky pošlape smysl a význam svého předchůdce jen kvůli tomu, aby byl natočen a vydělal pro studio a své tvůrce ještě více peněz? Terminátor byl původně ten zlý - nyní je třeba obsadit ekonomicky výdělečného a teenagery adorovaného svalovce do kladné role - na scénu přijde tedy nový, zlý terminátor a starý dřívější ,,záporák" je nyní ,,klaďas"... To je kotrmelec! Když pominu logický nesoulad a soustředím se jen na motivaci scénáristy, vylézá mi z toho stále jen čistý ekonomický a pragmatický kalkul... Co přináší tedy tenhle film navíc? Arnold není herec a nehraje, jen s kamennou tváří chodí, ostatní herci také hereckými výkony šetří, patrná je jen má vnitřní vlna nostalgie po starých dobrých hollywoodských 80. letech... Jasně, jsou tu na svou dobu přelomové trikové prvky a tenhle film je akční, tedy i přehršel akce, ale to mi zastřený význam snímku nenahradí...(10.10.2007)

• - Ve scéně, kdy Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vystupuje z výtahu a říka Johnovi (Edward Furlong) a Sarah (Linda Hamilton), že se vrátí, odchází chodbou a policisté po něm pálí, je vlevo v okně možné vidět člena štábu. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kdy T-800 (Arnold Schwarzenegger) skáče na motorce za kamion, je vidět, že se úsek před ním zužuje do špičky. V dalším záběru je ale odrazová zeď obdélníková. (Lucasion)

• - Ve scéně, kdy T-1000 (Robert Patrick) seskakuje s nákladním vozem, je možné v odrazu vozidla spatřit auto s kameramanem a kamerou. (GreatestFan)