poster

Terminátor

 • USA

  The Terminator

 • Československo

  Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • BadoXXII
  ****

  Temný akčný sci-fi príbeh Jamesa Camerona je jedným z pilierov svojho žánru a kinematografie ako takej. Prešlo 5 rokov a po Votrelcovi sa objavilo ďalšie geniálne sci-fi, ktoré prinieslo svoju vlastnú ságu. Atmosféra, akcia, myšlienka - jedinečnosť.(13.3.2012)

 • gudaulin
  ****

  Před Terminátorem byl James Cameron neznámým začínajícím režisérem, který neskýtal žádné záruky kasovního úspěchu. Měl za sebou natáčení rutinního béčka Piranha 2, který měl mizerné tržby, a vedle toho se podílel jako asistent režie na několika kouscích, z nichž nejvýznamnější byl Carpenterův Útěk z New Yorku, kde pomáhal vytvářet speciální efekty. Cameron ale snil o velkolepé nekompromisní drsné sci-fi. Jeho scénář zaujal produkci studia Orion, a tak se mohl pustit do natáčení. Vznikla temná akční sci-fi, kde došlo ke zdařilému obsazení kyborga nastupující hvězdou akčních filmů Arnoldem Schwarzeneggerem. Původně produkce předhodila Cameronovi Schwarzeneggera jako představitele vojáka ztvárněného později Michaelem Biehnem, ale Cameron pochopil výhodu buldočí Schwarzeneggerovy tváře bez mimiky, kterému role kyborga bez nervů dokonale sedla. K tomu se přidal dynamický střih Marka Goldblatta. Dále chytrá kamera, která např. některé pohledy snímá očima kyborga, a atmosférická hudba Brada Fiedela. Postava bojového kyborga byla dílem Stana Winstona. Cameron se rozhodl diváky nijak nešetřit a mrtvolami lemuje celý příběh. Všechny tyto ingredience dohromady znamenaly obrovský kasovní úspěch a zrození hitu, který nastartoval Cameronovu hvězdnou kariéru a zároveň potvrzení postavení akční hvězdy Arnolda Schwarzeneggera, pro kterého se Terminátor stal životní rolí. Scénář obsahoval mimo jiné propracovanou časovou smyčku a rozsahem sice nevelké, ale přece jen zajímavé scény z nedaleké temné budoucnosti. Celkový dojem: 75 %.(18.1.2008)

 • Psema
  *****

  Lehce děravý scénář a spousta paradoxů mi nemůže zkazit dokonale hororovo-thrillerovou atmosféru, kterou Cameron tlačí do popředí od prvního záběru na nevlídnou budoucnost, výtečné akční scény a i přes chatrný rozpočet slušné triky. Ty Stanovy loutky jsou pořád zatraceně strašidelné.(10.6.2006)

 • Dever
  *****

  Soundtrack Brad Fiedel: 1. The Terminator Theme [4:25] ,2. Terminator Arrival [2:35] ,3. Tunnel Chase [2:49] ,4. Love Scene [1:16] ,5. Future Remembered [2:29] ,6. Factory Chase [3:53] ,7. You Can't Do That - Tahnee Cain/Tryanglz [3:26] ,8. Burnin' in the Third Degree - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,9. Pictures of You - Jay Ferguson/16mm [3:58] ,10. Photoplay - Tahnee Cain/Tryanglz [3:33] ,11. Intimacy - Linn Van Hek [3:36],(13.5.2011)

 • H34D
  ****

  Terminátor je snad jediný béčkový film, který lze s klidným srdcem zařadit mezi ty áčkové (dává to smysl, že?), tmavé, nízkorozpočtové prostředí, žádný převratný děj, či silnější myšlenky a navrch jedna klasická milostná scéna, díky které akorát obrátíme oči v sloup... Přesto se jedná o legendární akční nářez, se zábavnou režií a snad nejlepším akčním záporákem všech dob. Schwarzenegger jej ztělesnil dokonale a nikdo by to nedokázal líp. Chtělo se totiž po něm jen přesně to, co má - svaly a hrubou sílu bez emocí, či dlouhých rečiček. Přesto nemohu popřít, že ona béčkovost prostředí a scénáře mi brání vzít film vážne a dát mu vysoké hodnocení. I'll be back! 7/10(11.4.2008)

 • - Jedna z nejslavnějších filmových hlášek: "I'll be back," vůbec nemusela existovat. Arniemu se totiž nelíbilo, jak zní a chtěl říkat: "I will be back." Dneska je rád, že Cameron trval na svém. (mmajjkii)

 • - Film vynesl celosvětově nejvyšší hrubý zisk roku 1984. (lekr)

 • - Dodávka, která se valí po střeše se Sarah (Linda Hamilton), je poté najednou nepoškozena. (GreatestFan)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace