Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Tento film sa u nás premietal ešte keď sa moji rodičia ani len nepoznali, preto som ho mal tú možnosť zhliadnuť až ako desaťročný v roku ´97 a to už bol film prešpikovaný inými sci-fi a tak mi tento Terminátor nič nehovoril a nepáčil sa mi hlavne preto, že som ako 10-ročný nechápal, že Schwarzenegger hrá v zápornej roli a na konci z neho spravia franforce. No po uvedomení si vývinu filmovej tvorby, klobúk dole pred Cameronom a jeho efektami na tú dobu! Skvelá sci-fi séria tisícročia! 80%.(17.5.2006)

Po těch letech jsem si na to nachystal preventivně zdvižené obočí, abych si na něj posléze ani nevzpomněl. Jen synťákový soundtrack Brada Fiedela brutálně zastaral, jinak se Cameronovu kyborgovi stále daří skvěle. I když efekty spíše rozesmívají, Cameronův jedinečný cit pro napětí a působivé postavy se vyjímá jako kovový skelet nad hromadou lidských lebek. Perfektní práce kamery, skvělý střih a hodně dobří herci v čele s Arniem, který působí jako neurvalý nácek na výletě. Scénář nezkouší žádné velké fígle, přesto je příběh o záchraně budoucnosti nesmírně působivý a pohledy do apokalyptického věku mají i po letech naléhavost a pořádně dekadentní náladu. Nenacházím, co bych vytkl, Terminátor každým coulem ztělesňuje poetiku 80. let a dodnes by měl hitmakerům sloužit jako nepřekonatelná učebnice dramatické akční podívané. Jasný zlatý fond, filmařská extratřída bez kompromisů.(7.4.2005)

Kolik znáte filmů, jež dokonale vystihuje hláška „Fuck you, asshole!“? 95% Zajímavé komentáře: Lima, Paldini, flanker.27, arkie, JohnO.O(6.4.2005)

Scénář: James Cameron, Gale Anne Hurd .. „I´ll be back.“ _ Výtečný temný námět, který zpracovalo rodící se režijní eso Cameron. Výsledek je kultovní, drsná akční sci-fi, které dnes ovšem nemohu dát víc než 80%, protože přišel den, Den zúčtování!(1.4.2005)

Temný akčný sci-fi príbeh Jamesa Camerona je jedným z pilierov svojho žánru a kinematografie ako takej. Prešlo 5 rokov a po Votrelcovi sa objavilo ďalšie geniálne sci-fi, ktoré prinieslo svoju vlastnú ságu. Atmosféra, akcia, myšlienka - jedinečnosť.(13.3.2012)