Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Výborná hodně depresivní a hodně temná vize budoucnosti, bohužel Linda Hamilton mi prostě nesedí. Takže 4,5*(22.4.2005)

John Cameron po svém debutu Piraňa 2, kde byl spíše loutkou v rukou italského producenta, se v Terminátorovi našel a navzdory nízkému rozpočtu nabídl technicky zdatnou akční pecku, která je dokonalým obrazem vkusu 80.let, s dobovým "hard-bodies" kultem, typickým syntetizátorovým soundem a násilím, které se již v dnešní impotentní době nenosí.(18.9.2015)

Scénář: James Cameron, Gale Anne Hurd .. „I´ll be back.“ _ Výtečný temný námět, který zpracovalo rodící se režijní eso Cameron. Výsledek je kultovní, drsná akční sci-fi, které dnes ovšem nemohu dát víc než 80%, protože přišel den, Den zúčtování!(1.4.2005)

Terminátor, vytvořen po jednom snu Jamese Camerona (stejně jako Propast) je pravým příkladem nefalšovaného sci-fi. Jak jednou Schwarzenegger povídá svému kamarádovi: "Voni chcou, abych hrál nějakýho robota z budoucnosti v takovým jednom divným sci-fi." a jeho kámoš na to odpověděl: "Vem to." Schwarzenegger je jako Terminátor dokonalý - nemilosrdný, nebojácný, bezcitný, bez slitování, bez lítosti. Nikdo jiný by nemohl být lepší Terminátor, než on sám. Dokonce jeho oči neprojevily žádné emoce při konání toho nejhrůznějšího zla. Michael Biehn je pravý opak. Mož poslán z budoucnosti s úkolem Terminátora zastavit. Hraje svou roli stejně tak dokonale, jako Schwarzenegger. Dokonalé obsazení charakterů pro všechny postavy! Spousta akce, perfektní scénář, vzájemné ovlivňování charakterů, nádherný příběh a malý románek. To vše najdete v Terminátorovi, který objevil tři herecké hvězdy (Schwarzenegger, Biehn, Hamilton).(24.9.2005)

Špičková role pro Michaela Biehna, málokdo zahraje mariňáka takhle dobře:) A Arnoldova slavná záporná role, to je přece klasika, kterou musíte vidět...nejlepší na tom je, že je to teprve začátek jedné z nejslavnějších temných vizí budoucnosti, proti které hrdinové neustále bojují...(27.3.2003)

• - The Terminator (Arnold Schwarzenegger) byl v roce 2003 Americkým filmovým institutem AFI zařazen v žebříčku nejzápornějších postav v dějinách amerického filmu na 22. příčku. (TheDude)

• - Při policejním výslechu u sebe má policista pistoli, u výslechu by ji však mít neměl. (GreatestFan)

• - Z filmu bola vystrihnutá scéna, kde Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vytiahol z vrecka tyčinku Milky Way a zjedol ju aj s obalom na dve sústa. (Raccoon.city)