Terminátor

• slovenský

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

V 80.letech klasika nelegálně kopírovaných videokazet. Film, který chtěl vidět tehdy snad každý filmový nadšenec. Nutno říci, že když bych tuto sci-fi hodnotil tehdejšíma očima, tak je to jasně za 5*. Ale dneska už jsem "přecpaný" spoustou filmů a proto u mě Terminátor malinko spadnul na žebříčku. Přesto se stále jedná o jednu z nejlepších scifáren posledních 20 let minulého století. Arnold Schwarzenegger je totálně záporný, což mu podle mě sedí více, než obrácená role ve dvojce. Také další postavy mají své neodmyslitelné místo v ději a skoro všichni herci je hrají výborně. Atmosféra se podařila Jamesi Cameronovi vybudovat skvěle a také po trikové stránce se nedá skoro nic vytknout. Čili pokud si nechcete u filmu zavařit mozek od neustálého přemýšlení "wo co gou", tak lze tento snímek jen a jen doporučit.(9.7.2003)

Akční Cameron s nejakčnějším Schwarzeneggerem v nejakčnějším obalu co může divák vidět. Sci-fi klasika může začít!(22.4.2012)

Cameron tadi težil z minima. Vyhnul se nadsazené akci typické pro 80. léta a dobře využil Arnoldovi nulové mimiky a jemu vlastní robotické motoriky. Já mám, ale pořád radši dvojku, hlavně pro její silnou atmoféru: to je totální doom.(24.5.2002)

• - Ve scéně v budoucnosti, kdy jdou bojovníci do podzemí, je nalevo vidět štáb. (GreatestFan)

• - Ve scéně, kde terminátor (Arnold Schwarzenegger) mluví na služebně s policistou a odchází, za sebou nezavře dveře, ale v další scéně, kdy projíždí autem do služebny, jsou dveře zavřené. (Hem.m)

• - Když Terminátor (Arnold Schwarzenegger) střílí z brokovnice u policejní stanice, jeho brokovnice zní jako útočná puška. (GreatestFan)