poster

Terminátor

 • USA

  The Terminator

 • Československo

  Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Djkoma
  *****

  Svět bez Terminátora?????To je svět bez sci-fi !!! Tenhle film je dílo jenž změnilo co mohlo a dokázalo, že hora svalů Arnold je opravdu Železný muž :o)) Tohle je bomba a pokračování je.... :)(5.6.2004)

 • AngelAngie
  *****

  T je klasika, Arnold mu vtiskl nesmazatelnou tvář.(3.6.2008)

 • Flipnic
  *****

  Tento film stářím zraje jako víno. Úžasná akčně horrorová nakládačka 80. let. Perfektní atmosféra, perfektní Arnold, perfektní Biehn ... Film jsem jako dítě moc nechápal, dnes je tomu naopak. Jeho kvality se ukazují právě s jeho přibývajícím stářím.(15.1.2008)

 • pan Hnědý
  ****

  Akční Cameron s nejakčnějším Schwarzeneggerem v nejakčnějším obalu co může divák vidět. Sci-fi klasika může začít!(22.4.2012)

 • gudaulin
  ****

  Před Terminátorem byl James Cameron neznámým začínajícím režisérem, který neskýtal žádné záruky kasovního úspěchu. Měl za sebou natáčení rutinního béčka Piranha 2, který měl mizerné tržby, a vedle toho se podílel jako asistent režie na několika kouscích, z nichž nejvýznamnější byl Carpenterův Útěk z New Yorku, kde pomáhal vytvářet speciální efekty. Cameron ale snil o velkolepé nekompromisní drsné sci-fi. Jeho scénář zaujal produkci studia Orion, a tak se mohl pustit do natáčení. Vznikla temná akční sci-fi, kde došlo ke zdařilému obsazení kyborga nastupující hvězdou akčních filmů Arnoldem Schwarzeneggerem. Původně produkce předhodila Cameronovi Schwarzeneggera jako představitele vojáka ztvárněného později Michaelem Biehnem, ale Cameron pochopil výhodu buldočí Schwarzeneggerovy tváře bez mimiky, kterému role kyborga bez nervů dokonale sedla. K tomu se přidal dynamický střih Marka Goldblatta. Dále chytrá kamera, která např. některé pohledy snímá očima kyborga, a atmosférická hudba Brada Fiedela. Postava bojového kyborga byla dílem Stana Winstona. Cameron se rozhodl diváky nijak nešetřit a mrtvolami lemuje celý příběh. Všechny tyto ingredience dohromady znamenaly obrovský kasovní úspěch a zrození hitu, který nastartoval Cameronovu hvězdnou kariéru a zároveň potvrzení postavení akční hvězdy Arnolda Schwarzeneggera, pro kterého se Terminátor stal životní rolí. Scénář obsahoval mimo jiné propracovanou časovou smyčku a rozsahem sice nevelké, ale přece jen zajímavé scény z nedaleké temné budoucnosti. Celkový dojem: 75 %.(18.1.2008)

 • - Terminátor (Arnold Schwarzenegger) má nejdříve obočí, poté jej při honičce v autech nemá a pak zase po zbytek filmu má. (GreatestFan)

 • - V jedné ze scén, kdy terminátor (Arnold Schwarzenegger) zastaví svůj vůz před domem Sarrah Connorové (Linda Hamilton), přejede model kamionu, který někdo nechal na silnici. Naprosto totožný kamion, ale ve skutečném měřítku, se objevuje i v pokračování Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (ClintEastwood)

 • - Arnold Schwarzenegger (Terminátor) trénoval rozoberanie a skladanie zbraní so zaviazanými očami. Trávil celé hodiny na strelnici a pri strieľaní sa snažil, aby nemihol okom. (gogo76)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace