Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Temný akčný sci-fi príbeh Jamesa Camerona je jedným z pilierov svojho žánru a kinematografie ako takej. Prešlo 5 rokov a po Votrelcovi sa objavilo ďalšie geniálne sci-fi, ktoré prinieslo svoju vlastnú ságu. Atmosféra, akcia, myšlienka - jedinečnosť.(13.3.2012)

James Cameron se tímto hitem vyhoupl mezi režisérská esa, což potvrzuje dodnes. Drsný Arnold Schwarzenegger, který je pro takovéhle role jako stvořený. Skvělý první díl, ale dvojka se mi líbila přece jenom více. Navíc v tomhle díle je Arnold ten zlý, kdežto jako klaďas ve dvojce na mne zapůsobil více, ale i tak prostě musím dát pět hvězdiček.(30.10.2007)

Svalnatý stroj bez přirození nekompromisně masakruje lidi s přirozením.(20.7.2009)

Scénář: James Cameron, Gale Anne Hurd .. „I´ll be back.“ _ Výtečný temný námět, který zpracovalo rodící se režijní eso Cameron. Výsledek je kultovní, drsná akční sci-fi, které dnes ovšem nemohu dát víc než 80%, protože přišel den, Den zúčtování!(1.4.2005)

Na to, ze se Cameron teprv zahrival a mel minimum financi, je vysledek uzasnej. Terminator je jeden z mala filmu, kde nevadi, ze ma Arnold jen drsnej vyraz, protoze k zlymu robotovi se to fakt hodi. Michael Biehn a Linda Hamilton jsou taky skvely, ale Arnold je Arnold. Oni zase narozdil od nej hrajou, a dost dobre. Hudba se povedla, skvele se k filmu hodi a main theme je skvely. Kamera je taky slusna a ani triky, na dobu kdy vznikly, nejsou nejhorsi (Snad krome sceny u zrcadla, kdyz si Arnold vyndava oko, to je hodne videt, ze to je trik). Taky je fajn, ze tu je docela dost scen z budoucnosti a jsou spravne temny. Jediny co bych filmu vytknul je logika nekterych scen. Arnold vleze do baraku a ole na stole ma pripraveny veci k operovani a takovych drobnosti je tu vic. Hlavni nelogicnost ale spociva v cestovani v case a s tim spojene vztahy jednotlivych postav (otec, syn ..). Az na tuhle vytku to je vybornej, originalni a zabavnej film, ve kterem je spousta nezapomenutelnych scen, hlavne " I'll be back." a je nejtemnejsi z cely trilogie Terminator.(1.2.2005)