Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Cameron tadi težil z minima. Vyhnul se nadsazené akci typické pro 80. léta a dobře využil Arnoldovi nulové mimiky a jemu vlastní robotické motoriky. Já mám, ale pořád radši dvojku, hlavně pro její silnou atmoféru: to je totální doom.(24.5.2002)

Tento film stářím zraje jako víno. Úžasná akčně horrorová nakládačka 80. let. Perfektní atmosféra, perfektní Arnold, perfektní Biehn ... Film jsem jako dítě moc nechápal, dnes je tomu naopak. Jeho kvality se ukazují právě s jeho přibývajícím stářím.(15.1.2008)

Vyborna sci-fi, ktera ukazala, ze Arnolda muze mit clovek rad i kdyz hrat vubec neumi a jeste k tomu ma zapornou roli.(27.7.2002)

Výborná hodně depresivní a hodně temná vize budoucnosti, bohužel Linda Hamilton mi prostě nesedí. Takže 4,5*(22.4.2005)

Ultimátní night runaway romance. Nástup v Adamově rouše, úsečné hlášky, divákovo postupné zjišťování, že ten urostlý chlápek je jaksi silnější a neprůstřelnější, než je běžné, operace ruky a oka, vystřílení policejní stanice, závěrečné vynoření z ohně a rozmašírování v lisu - Cameron fakt věděl, jak působivě představit své neprůstřelné filmové monstrum se sexy designem Stana Winstona (porovnej s krabicovitými roboty v Crichtonově VZPOUŘE ROBOTů z téhož roku!) a přitom si i přes klihovitě hustou apokalyptickou atmosféru noční můry zachovat nadhled (cyničtí policajti, název klubu Tech Noir nebo Sářina hláška "ASPOŇ BUDU VĚDĚT, JAK HO POJMENOVAT.") a vpravit tam dojemnou romantiku. A ta hudba! "ŘÍKÁ, ŽE SE BLÍŽÍ BOUŘE." - "JÁ VÍM."(6.9.2010)