Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Ultimátní night runaway romance. Nástup v Adamově rouše, úsečné hlášky, divákovo postupné zjišťování, že ten urostlý chlápek je jaksi silnější a neprůstřelnější, než je běžné, operace ruky a oka, vystřílení policejní stanice, závěrečné vynoření z ohně a rozmašírování v lisu - Cameron fakt věděl, jak působivě představit své neprůstřelné filmové monstrum se sexy designem Stana Winstona (porovnej s krabicovitými roboty v Crichtonově VZPOUŘE ROBOTů z téhož roku!) a přitom si i přes klihovitě hustou apokalyptickou atmosféru noční můry zachovat nadhled (cyničtí policajti, název klubu Tech Noir nebo Sářina hláška "ASPOŇ BUDU VĚDĚT, JAK HO POJMENOVAT.") a vpravit tam dojemnou romantiku. A ta hudba! "ŘÍKÁ, ŽE SE BLÍŽÍ BOUŘE." - "JÁ VÍM."(6.9.2010)

NFR 2008, .... ..... ...... ... Terminátor = hranice temné strany Měsíce(9.4.2004)

Tento film stářím zraje jako víno. Úžasná akčně horrorová nakládačka 80. let. Perfektní atmosféra, perfektní Arnold, perfektní Biehn ... Film jsem jako dítě moc nechápal, dnes je tomu naopak. Jeho kvality se ukazují právě s jeho přibývajícím stářím.(15.1.2008)

čekal jsem dlouho, než jsem si opět mohl vychutnat tento pro mě kultovní sci-fi snímek. před dvaceti lety mi akční scény z budoucnosti nepřišli k smíchu a také L. Hamilton to slušelo. ovšem díky S.E. na dvd mohu stále zažívat nové věci. protože vážení, ten zvuk tomu tenkrát chyběl!(15.10.2005)

Bol som malý keď som ho videl, bol som malý keď som sa ho bál a v posteli pred spaním som si nacvičoval ako budem hrať mrtvého ak si po mňa príde. Film ktorý ma na niekoľko rokov silno ovplyvnil a stal sa mojou srdcovkou. Film ktorý ešte aj teraz strčí do vačku väčšinu hollywoodských akčnákov.(25.5.2005)

• - Terminátor (Arnold Schwarzenegger) pronese v celém filmu pouze následující věty: "Nice night for a walk.""Nothing clean, right.", "Your clothes, give them to me.", "The 12 gauge auto-loader.",  "The 45 long slide with laser sighting.", "Phase plasma rifle in 40-watt range.",  "The Uzi 9mm.", "All.", "Wrong.",  "Sarah Connor.",  "I'm a friend of Sarah Connor.", "I was told that she's here.", "Can I see her please?", "Where is she?", "I'll be back.",  "Fuck you, asshole.",  "Give me your address there." a "Get out."  (J.e.r.e.c)

• - Když se převalí černý pick-up, je vidět, že nemá motor. (GreatestFan)

• - Roli Terminátora (Arnold Schwarzenegger) mohl ztvárnit i Tom Selleck, ale kvůli se oddanosti seriálu Magnum (od r. 1980) odmítl. Zvažováni byli i Jürgen ProchnowKevin Kline a Michael Douglas. (DEXTER099)