Terminátor

• Československo

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Tento film sa u nás premietal ešte keď sa moji rodičia ani len nepoznali, preto som ho mal tú možnosť zhliadnuť až ako desaťročný v roku ´97 a to už bol film prešpikovaný inými sci-fi a tak mi tento Terminátor nič nehovoril a nepáčil sa mi hlavne preto, že som ako 10-ročný nechápal, že Schwarzenegger hrá v zápornej roli a na konci z neho spravia franforce. No po uvedomení si vývinu filmovej tvorby, klobúk dole pred Cameronom a jeho efektami na tú dobu! Skvelá sci-fi séria tisícročia! 80%.(17.5.2006)

Ultimátní night runaway romance. Nástup v Adamově rouše, úsečné hlášky, divákovo postupné zjišťování, že ten urostlý chlápek je jaksi silnější a neprůstřelnější, než je běžné, operace ruky a oka, vystřílení policejní stanice, závěrečné vynoření z ohně a rozmašírování v lisu - Cameron fakt věděl, jak působivě představit své neprůstřelné filmové monstrum se sexy designem Stana Winstona (porovnej s krabicovitými roboty v Crichtonově VZPOUŘE ROBOTů z téhož roku!) a přitom si i přes klihovitě hustou apokalyptickou atmosféru noční můry zachovat nadhled (cyničtí policajti, název klubu Tech Noir nebo Sářina hláška "ASPOŇ BUDU VĚDĚT, JAK HO POJMENOVAT.") a vpravit tam dojemnou romantiku. A ta hudba! "ŘÍKÁ, ŽE SE BLÍŽÍ BOUŘE." - "JÁ VÍM."(6.9.2010)

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Arnie nikdy neumírá. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1249-terminator/videa/(2.1.2009)

Terminátor je snad jediný béčkový film, který lze s klidným srdcem zařadit mezi ty áčkové (dává to smysl, že?), tmavé, nízkorozpočtové prostředí, žádný převratný děj, či silnější myšlenky a navrch jedna klasická milostná scéna, díky které akorát obrátíme oči v sloup... Přesto se jedná o legendární akční nářez, se zábavnou režií a snad nejlepším akčním záporákem všech dob. Schwarzenegger jej ztělesnil dokonale a nikdo by to nedokázal líp. Chtělo se totiž po něm jen přesně to, co má - svaly a hrubou sílu bez emocí, či dlouhých rečiček. Přesto nemohu popřít, že ona béčkovost prostředí a scénáře mi brání vzít film vážne a dát mu vysoké hodnocení. I'll be back! 7/10(11.4.2008)

Je mi líto, ale tenhle film se pro mě nikdy nadprůměrně zábavným nestane. Má několik dobrých hlášek, to ano, ale dějově je velice prostinký a tohle u mě rozhoduje i kdyby měl kdo ví jaké triky (i navzdory době či rozpočtu.) Nejvíc mě tedy odpudila ta hnusná a jednotvárná kybernetická hudba.(19.2.2007)