Terminátor

• slovenský

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Terminátor je snad jediný béčkový film, který lze s klidným srdcem zařadit mezi ty áčkové (dává to smysl, že?), tmavé, nízkorozpočtové prostředí, žádný převratný děj, či silnější myšlenky a navrch jedna klasická milostná scéna, díky které akorát obrátíme oči v sloup... Přesto se jedná o legendární akční nářez, se zábavnou režií a snad nejlepším akčním záporákem všech dob. Schwarzenegger jej ztělesnil dokonale a nikdo by to nedokázal líp. Chtělo se totiž po něm jen přesně to, co má - svaly a hrubou sílu bez emocí, či dlouhých rečiček. Přesto nemohu popřít, že ona béčkovost prostředí a scénáře mi brání vzít film vážne a dát mu vysoké hodnocení. I'll be back! 7/10(11.4.2008)

T je klasika, Arnold mu vtiskl nesmazatelnou tvář.(3.6.2008)

Rozpočet $6,4miliónaTržby USA $38,371,200Tržby Celosvetovo $78,371,200Tržby za predaj Blu-ray v USA $751,119 //počet predaných kusov 45,336Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov James Cameron stvoril neskutočný kult! Film čo svojím nosným obsahom dozrieva každým rokom a aj dnes zatieňuje svojím príbehom a prevedeným čokoľvek čo vzniká dnes. Za minimálny rozpočet Cameron stvoril monštrozitu, ktorá je trikovo fascinujúca, doplnená silnou hudobnou melódiou, skvelým obsadeným, .... proste dokonalosť sama. /100%/(18.5.2005)

V 80.letech klasika nelegálně kopírovaných videokazet. Film, který chtěl vidět tehdy snad každý filmový nadšenec. Nutno říci, že když bych tuto sci-fi hodnotil tehdejšíma očima, tak je to jasně za 5*. Ale dneska už jsem "přecpaný" spoustou filmů a proto u mě Terminátor malinko spadnul na žebříčku. Přesto se stále jedná o jednu z nejlepších scifáren posledních 20 let minulého století. Arnold Schwarzenegger je totálně záporný, což mu podle mě sedí více, než obrácená role ve dvojce. Také další postavy mají své neodmyslitelné místo v ději a skoro všichni herci je hrají výborně. Atmosféra se podařila Jamesi Cameronovi vybudovat skvěle a také po trikové stránce se nedá skoro nic vytknout. Čili pokud si nechcete u filmu zavařit mozek od neustálého přemýšlení "wo co gou", tak lze tento snímek jen a jen doporučit.(9.7.2003)

Nestárnoucí sci-fi akční podívaná, která se bude vysílat léta letoucí :) Arnold jako nezničitelný terminátor, kterého jentak nezastaví nějaký výbuch nebo maličkost, že je na dvě půlky :oD K tomu jeho 16 vět s nezapomenutelnou hláškou "I´ll be back!" ho nejen proslavili, ale zařadili k nesmrtelným :) Jestli tenhle akční nářez někdo nezná, tak pořádně nežije :-)(31.3.2009)