Terminátor

• slovenský

Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

Počátky veškerých akčních víkendových večerů u televize v mých dětských letech a jeden z prvních filmů, co jsem s Arnoldem viděl a dost jsem se ho bál. I proto mám radši druhý díl. Každopádně ani na jedničku nedám dopustit. To jen pro informaci, abyste si nemysleli, že jsem nějakej ten akční ignorant :)(30.11.2014)

Svalnatý stroj bez přirození nekompromisně masakruje lidi s přirozením.(20.7.2009)

Svět bez Terminátora?????To je svět bez sci-fi !!! Tenhle film je dílo jenž změnilo co mohlo a dokázalo, že hora svalů Arnold je opravdu Železný muž :o)) Tohle je bomba a pokračování je.... :)(5.6.2004)

V 80.letech klasika nelegálně kopírovaných videokazet. Film, který chtěl vidět tehdy snad každý filmový nadšenec. Nutno říci, že když bych tuto sci-fi hodnotil tehdejšíma očima, tak je to jasně za 5*. Ale dneska už jsem "přecpaný" spoustou filmů a proto u mě Terminátor malinko spadnul na žebříčku. Přesto se stále jedná o jednu z nejlepších scifáren posledních 20 let minulého století. Arnold Schwarzenegger je totálně záporný, což mu podle mě sedí více, než obrácená role ve dvojce. Také další postavy mají své neodmyslitelné místo v ději a skoro všichni herci je hrají výborně. Atmosféra se podařila Jamesi Cameronovi vybudovat skvěle a také po trikové stránce se nedá skoro nic vytknout. Čili pokud si nechcete u filmu zavařit mozek od neustálého přemýšlení "wo co gou", tak lze tento snímek jen a jen doporučit.(9.7.2003)

Tento film stářím zraje jako víno. Úžasná akčně horrorová nakládačka 80. let. Perfektní atmosféra, perfektní Arnold, perfektní Biehn ... Film jsem jako dítě moc nechápal, dnes je tomu naopak. Jeho kvality se ukazují právě s jeho přibývajícím stářím.(15.1.2008)