poster

Terminátor

 • USA

  Terminator, The

 • slovenský

  Terminátor

Akční / Sci-Fi / Thriller

USA / Velká Británie, 1984, 107 min

 • tron
  *****

  „Ja sa vrátim.“ Legendárny a kultový akčný sci-fi triler začínajúceho Jamesa Camerona rozpráva originálny príbeh o boji o budúcnosť v minulosti. Strhujúco energický triler si razí cestu počas jednej jedinej noci, počas ktorej stihne zdemolovať kompletnú policajnú stanicu, predstaviť divákom začínajúceho rakúskeho herca Arnolda Schwarzeneggera a postaviť proti nemu slabučkú čašníčku Lindu Hamiltonovú a atletického šviháka (a následne Cameronovho dvorného herca) Michaela Biehnea. K tomu „ksichty“ v podporných rolách (Lance Henriksen mal pôvodne hrať T-800), výnimočné triky Stana Winstona (v tom čase tiež plus mínus začínajúceho) a zárodok pôsobivej ságy, ktorú nedokázal úplne sprasiť ani Hollywood. Viac na mojom ex-blogu: http://ivokucera.blog.sme.sk/c/156787/Terminator-teaser-na-Terminatora-4-100.html(2.11.2004)

 • RHK
  ****

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Celosvětově divácky úspěšný film. Arnie nikdy neumírá. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1249-terminator/videa/(2.1.2009)

 • Fr
  *****

  čekal jsem dlouho, než jsem si opět mohl vychutnat tento pro mě kultovní sci-fi snímek. před dvaceti lety mi akční scény z budoucnosti nepřišli k smíchu a také L. Hamilton to slušelo. ovšem díky S.E. na dvd mohu stále zažívat nové věci. protože vážení, ten zvuk tomu tenkrát chyběl!(15.10.2005)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Při záběru na vystřelující zbraň Terminátora (Arnold Schwarzenegger) v obchodě se zbraněmi je na skle nápis, který svědčí, že to není obchod se zbraněmi. (GreatestFan)

 • - Z filmu bola vystrihnutá scéna, kde Terminátor (Arnold Schwarzenegger) vytiahol z vrecka tyčinku Milky Way a zjedol ju aj s obalom na dve sústa. (Raccoon.city)

 • - Ve scéně, kdy terminátor (Arnold Schwarzenegger) pronásleduje Sarah Connorovou (Linda Hamilton) v kamionu, přestanou terminátorovou vozu po nárazu do kontejneru svíti světla. Tesně před výbuchem však poté opět svítí. (Čiban)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace