poster

Daleká cesta za domovem

 • Velká Británie

  Watership Down

 • Velká Británie

  Richard Adams's Watership Down

 • Slovensko

  Šťavňatý vršok

Animovaný / Rodinný / Pohádka

Velká Británie / Kanada, 1978, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • berg.12
  *****

  Malá perlička pro všechny, kteří dětem nehledají jen nějaký animovaný dudlík, ale i výzvu.(27.6.2013)

 • Tom Hardy
  *****

  Výtečný napínavý příběh o hledání nového domova, který mě natolik uchvátil svou atmosférou, že jsem úplně zapomněl, že vlastně sleduji kreslený film...(13.8.2004)

 • Mononoke.
  ***

  Daleká cesta za domovem patří mezi mých TOP 5 dětských knih. Bohužel filmové zpracování mě zas tak moc neoslovilo, rozčaroval mě až moc zjednodušený příběh a pořád jsem se musela uchychtávat kvůli té animaci. Taky chybělo nějaké větší napětí (a že knížka je napínavými scénami prošpikovaná od začátku do konce). Navíc divák neznalý předlohy (Je vůbec někdo takový z těch co film viděli?) by se asi rychle v ději ztratil. A z chudáka Pětíka udělali neurotického paranoika...(15.3.2010)

 • lamps
  *****

  Dokonalé přenesení lidských vlastností do houževnatého králičího společenství, bezpochyby jeden z nejzásadnějších a nejkrásnějších animovaných filmů sedmdesátých let, který dodnes nahání husí kůži tou bezprecedentní syrovostí zvířecího světa, kde každý může být zabit každým, bez větších ohledů na vyjukané předškolní publikum. Příběh se nese v magické atmosféře, která místy odbíhá až k hororovým výšinám, a je chytře vyvážen humorem, fantastickými motivy a dojemným soundtrackem, jemuž vévodí veleslavná píseň Bright Eyes od Art Garfunkela. Jednoduchá animace si stále udržuje své kouzlo, postavy si zamilujete nebo alespoň navždy vryjete do paměti (tak děsivý záporák snad nebyl ani v Jamesi Bondovi) a vše korunuje parádní český dabing.... Seriál jsem v mládí zbožňoval, tenhle jediný film se mu hravě vyrovná.(30.5.2016)

 • Beckett51
  ****

  Ku mému podivení docela krvavé a dospělé. Ač bych velmi rád dal plný počet, ať už kvůli mé lásce ke králičím tvorům nebo nádherné hudbě, prostě nemohu, protože by to klidně mohlo být i o dvacet minut kratší a mnoho scén bylo naprosto zbytečných a nudných.(24.7.2015)

 • - Martin Rosen v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace