Daleká cesta za domovem

Richard Adams's Watership Down

Šťavňatý vršok

Animovaný / Rodinný / Pohádka

Velká Británie / Kanada, 1978, 101 min

Skvělá pohádka o partě králíků, kteří cestují za lepším domovem. Film má skvělou atmosféru, kterou podporuje hlavně parádní hudební podkres od Arta Garfunkela (zvláště pak skladba Bright Eyes).(30.1.2014)

Chvílemi docela nervydrásající animovaný film s pár až hororovými scénami, který bych přirovnal k FARMĚ ZVÍŘAT, byť není nositelem takových myšlenek. Racek byl velmi vtipnej.(26.7.2014)

Scénář: Martin Rosen .. Tvrdé to poměry v norách králičích. Ovšem nijak zvlášť mne nebavily.(8.2.2010)

Jedna z nejzásadnějších knih mého dětství. Ne, že bych ji v dětství četla, ale moje sestra ji milovala a měla jsem slíbeno, že až toho budu hodna, budu si ji smět též přečíst. Pracovat na sobě se vyplatilo, dnes již patřím mezi osvícené, kteří Dalekou cestu četli. Film knihu zjednodušuje, ale i tak filmová Daleká cesta zůstává krásným dobrodružným filmem o naprosto úžasných zvířatech. Typický film pro celou rodinu, protože tohle se musí líbit každému.(24.8.2016)

Knihu jsem nečetl, a stejně jako o filmu jsem o ní do před-včerejška ani neslyšel. Vím jen, že tenhle animák by měl patřit (nejspíš i patří) do světového fondu klasik, protože ten příběh je perfektní a zpracování taky. Málokdy se najde něco, co je v podstatě pohádka a na druhou stranu vypadá téměř realisticky, a to při zachování smutně melancholické atmosféry s jiskrou naděje na konci. V mých očích dokonalost.(18.3.2009)

• - Martin Rosen v tomto filmu debutoval jako režisér. (Pumiiix)