poster

Daleká cesta za domovem

 • Velká Británie

  Watership Down

 • Velká Británie

  Richard Adams's Watership Down

 • Slovensko

  Šťavňatý vršok

Animovaný / Rodinný / Pohádka

Velká Británie / Kanada, 1978, 101 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Artran
  ****

  Slabinou Rosenovy adaptace je, jak už napsal Monolog, značně zjednodušený příběh, který působí až příliš rozdrobeným dojmem. Přesto si tato mýtotvorná alegorie o pouti do zaslíbené země zaslouží vekou pozornost, protože je opravdu jen málo celovečerních animovaných filmů, které by s podobnou otevřeností (a moudrostí) zobrazovaly krutě krásný koloběh života. A nejen toho zaječího. Kresba krajiny je sama o sobě také na vysoké úrovni a když k tomu připočtete i povedenou hudbu, máme tu snímek, se kterým se může měřit jen máloco. Adamsova Daleká cesta za domovem byla pro mne v dětství neuvěřitelným čtenářským zážitkem (srovnatelným jen s Endeovým Nekonečným příběhem) a já jsem rád, že jsem si ho po tolika letech mohl znovu připomenout. Krásná kniha a krásný film.(24.1.2008)

 • berg.12
  *****

  Malá perlička pro všechny, kteří dětem nehledají jen nějaký animovaný dudlík, ale i výzvu.(27.6.2013)

 • Mononoke.
  ***

  Daleká cesta za domovem patří mezi mých TOP 5 dětských knih. Bohužel filmové zpracování mě zas tak moc neoslovilo, rozčaroval mě až moc zjednodušený příběh a pořád jsem se musela uchychtávat kvůli té animaci. Taky chybělo nějaké větší napětí (a že knížka je napínavými scénami prošpikovaná od začátku do konce). Navíc divák neznalý předlohy (Je vůbec někdo takový z těch co film viděli?) by se asi rychle v ději ztratil. A z chudáka Pětíka udělali neurotického paranoika...(15.3.2010)

 • BadoXXII
  ****

  Skvelý nápad, veľmi dobrá animácia a napínavá atmosféra (posledné minúty sú neuveriteľné). Naviac - krásna pieseň Bright Eyes od Arta Garfunkela. Tempo je však občas zbytočne ťahavé. 85%(26.2.2009)

 • Tom Hardy
  *****

  Výtečný napínavý příběh o hledání nového domova, který mě natolik uchvátil svou atmosférou, že jsem úplně zapomněl, že vlastně sleduji kreslený film...(13.8.2004)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace