Pravdivé lži

Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

James Cameron

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Brad Fiedel

Explodující arabský terorista? Botou po tobě nekorektní Jamesi! Nápadité akční scény jsou Cameronovou doménou, přesto se mi zdá, že z daného námětu šlo vymáčknout mnohem víc. Kamuflovat doma povolání vládního superagenta je mnohdy těžší, než skrývat nevěru. To ví i Arnie, který nám zase jednou hraje jako by spolknul posilovací stroj King Gym..(2.9.2008)

Akční oddechovka se Schwarzeneggerem, Curtisovou, stíhačkama a koněm. Nemá to žádné vyloženě slabé místo, Cameron dávkuje jednu akční scénu za druhou, plus to ještě občas proloží nějakou vtipnou hláškou. Nudit se je absolutně nemožné.(7.6.2010)

Mám komedie s Arnoldem docela ráda , vždycky se dobře pobavím. Nápad je to skvělý , Arnold s Jamie Lee Curtis jsou dobrá dvojka a na hlášku : " vzala se si Ramba " nikdy nezapomenu.(22.4.2005)

Hodně nabušený film, který je díky Arnoldovi ještě o stupeň lepší.A kdyby Cameron neudělal z původně akčního thrilleru multižánrovýho mutanta, bylo by to určitě za jasných 5*.(24.5.2002)

Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Působivá kombinace špionážního filmu a (především) skvělé komedie, kterou se baví celá rodina. "Narodil ses v maštali? - V bordelu." Scéna tajného agenta Harryho Taskera na koni pronásledujícího v hotelu teroristu na motorce nemá chybu, nebo už jen ta jména: Doris a Boris... Je znát, že Cameron umí nejenom dramata na moři (Titanic), nebo pod mořem (Propast), ale umí donutit Schwarzeneggera i ke komediálnímu výrazu. A to je už proč blahopřát. Trailer: http://www.csfd.cz/film/1251-pravdive-lzi/videa/(1.1.2009)