Pravdivé lži

Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

James Cameron

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Brad Fiedel

Dozajista nejslabší film Jamese Camerona. Jistě zábavný, ale pouze a jen tentokrát Cameron kašle na vyprávění a plácá akční scény jen proto, že jsou zábavné. Naštěstí je celý film postavený tak, že "pouze zábava" u něj bohatě stačí, režisérův potenciál je ale mnohem výš.(12.4.2013)

Tak tento film môžem aj po stý krát, akčná high explosive komédia, ako to vie len Cameron so skvelou zápletkou, sexi Jamie a naozaj svižným tempom. Výborné.(29.5.2005)

Mám komedie s Arnoldem docela ráda , vždycky se dobře pobavím. Nápad je to skvělý , Arnold s Jamie Lee Curtis jsou dobrá dvojka a na hlášku : " vzala se si Ramba " nikdy nezapomenu.(22.4.2005)

Vtipný, svižný film, který mám časem stále radši. A ty Arnieho drsňácké pohledy do komedie neskutečně sedí.(13.8.2006)

Spolu s T2 nejlepší Arnoldův film - vtipný, svižný, výborná akce. A Arnold umí i hrát! I když v češtině o stupeň líp než v angličtině s přízvukem z oblasti Štýrského Hradce...(28.10.2002)

• - Jamie Lee Curtis skutečně visela z vrtulníku, ve scéně, kdy ji její manžel zachraňoval. Trvala na tom, že nechce dabléra. Scéna se natáčela na její narozeniny. (don corleone)

• - Ve striptýzové scéně měla Jamie Lee Curtis z nervozity zpocené ruce a tak upadnutí při držení se části postele nebylo hrané. Schwarzenegger se chtěl hned zvednout a pomoci ji zpět na nohy, ale zvedla se sama a pokračovala v roli. Cameron ponechal tuto chybu ve filmu. (don corleone)

• - James Cameron si vzpomněl na Art Malika z filmu City of Joy a nabídnul mu roli Salim Abu Azize bez konkursu. (don corleone)