Pravdivé lži

Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

James Cameron

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Brad Fiedel

Poctivý Cameronův zářez - skorodokonalý akční nářez. 85% Zajímavé komentáře: Gemini, Legas, genetique, fannah(28.3.2006)

• Djoker

Musel jsem si dát asi 5x pauzu, ale u filmu jsem vydržel až do konce. Akční nářez, který mi prostě nikdy nic neřekne. Je třeba si však počkat na scénu s tryskáčem. Je tak ujetá, že jsem na chvíli nevěděl, jestli se mám smát nebo brečet. Nebýt snahy o humorné pojetí, tak jdu s hodnocením ještě níž. Několik zábavných situací se tady naštěstí našlo, ale stopáž mě málem odrovnala.(15.1.2010)

1* za výborně přestřelené pojetí, 1* za Arnolda S., který už v životě dokázal, že není žádný pitomec, a tady se docela slušně předvedl jako herec, 1* za JL Curtis, 1* za Billa Paxtona, 1* za Toma Arnolda, 1* za dostihy, 1* za romantické světlo u polibku na pláži.... no safra, těch hvězdiček už je nějak moc... chtěl jsem dát asi jen 4, ale nějak to nejde :-)(15.9.2007)

Nebýt jednoho detailu, tak by to byla děsná kravina, ale díky příjemné a evidentní nadsázce jde o pohodovou odpočinkovou podívanou. Arnie ve své snad jediné podařené komediální roli a navíc mu více než zdatně sekunduje Jamie Lee Curtis, která má komediálního talentu na rozdávání. Cameron má režijně vše pod palcem a především závěrečná část má až zběsilé vtípky a akcí nabité tempo. Snímek, který svého času vrátil Arnoldovi na čas renomé hvězdy a rozhodně zaslouženě. Jediným problémem je přeci jen přemrštěná stopáž. Zatímco začátek a konec fungují výtečně, tak kolem poloviny ztrácí Pravdivé lži trošku tempo. A je to škoda.(22.4.2005)

Koukám, že to s Tronem pro jednou vidíme úplně stejně. Z tohohle mixu monumentálního akčního filmu a komedie jsem měl vždycky smíšené pocity, rozverný POSLEDNÍ AKČNÍ HRDINA mi seděl víc. Akční scény jsou každopádně fantastické, Cameron je uměl a umí a v každé dělá z Arnieho maximálně ikonického akčního hrdinu (kůň, plamenomet, stíhačka).(4.8.2007)