poster

Pravdivé lži

 • USA

  True Lies

 • Slovensko

  Pravdivé lži

Akční / Thriller / Komedie

USA, 1994, 135 min

Režie:

James Cameron

Scénář:

James Cameron, Didier Kaminka (původní scénář), Claude Zidi (původní scénář)

Hudba:

Brad Fiedel
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • monolog
  ****

  Kdo neviděl, neuvěří. Odmyslete si z Pravdivých lží většinu akčních scén, zaměňte herce a přidejte humoru a budete mít před sebou Podtrženo, sečteno. A to je přesně ten důvod, proč nemám rád remaky. Díváte se na dva filmy a přesto je to vlastně jeden. Jedna pointa, podobné vtipy, stejný děj. Různá kvalita režie a herectví. Možná jsou lepší remaky, kde ten děj aspoň trochu upravili, protože tak na člověka čeká nějaké závěrečné překvapení. Jenže tady ne. Většinu neakčních scén Cameron do detailu okopíroval - kradení peněz potomkem, manžel se dozví o její nevěře, jeho návštěva prodavače ojetin, zajmutí cvrkajícího párečku, výslech manželky, propuštění prodavače, zajmutí zločinci v hotelu, zastřelení zloduchů z rotujícího kulometu, úplný závěr s prodavačem - dalo by se pokračovat opravdu hodně dlouho a pořád by to nebylo všechno. Rozdíly jsou hlavně v pojetí a vložených penězích. V Cameronově verzi jsou spektáklovité akční scény, humorné hlášky, hvězdy první velikosti. V Zidiho je zase kvalitní francouzský scénář, lepší herci a hodně humoru. Hudba je, i když rozdílná, dobrá v obou verzích. Nedá se říct, která z verzí je lepší, protože v každé je to uděláno trochu jinak. Je možné říct, že ani jedna nedělá té druhé ostudu (tedy kromě skoro doslovnýho Cameronova opisování). A proto je i tento komentář a hodnocení k oběma filmům stejné.(12.4.2007)

 • genetique
  ****

  Táto rola Arniemu sadla ako riť na šerbeľ a patrične sa aj odvďačil tým, že tu predviedol asi najviac z celej jeho filmovej tvorby. Americká bondovka s dobrým nápadom a veľmi príjemnou zápletkou. Nebyť Camerona, by sme sa jej asi nedočkali, dokonca poteší aj pár ozaj vtipných hlášok. Ale akčné scény opäť veľmi dobre premyslené a čo navyše aj napriek svojej dĺžke si film zachováva atraktivitu, dôvtip a svižnosť počas celého trvania. 85%.(18.5.2006)

 • Gilmour93
  ***

  Explodující arabský terorista? Botou po tobě nekorektní Jamesi! Nápadité akční scény jsou Cameronovou doménou, přesto se mi zdá, že z daného námětu šlo vymáčknout mnohem víc. Kamuflovat doma povolání vládního superagenta je mnohdy těžší, než skrývat nevěru. To ví i Arnie, který nám zase jednou hraje jako by spolknul posilovací stroj King Gym..(2.9.2008)

 • Cival
  *****

  Spolu s T2 nejlepší Arnoldův film - vtipný, svižný, výborná akce. A Arnold umí i hrát! I když v češtině o stupeň líp než v angličtině s přízvukem z oblasti Štýrského Hradce...(28.10.2002)

 • Nathalie
  *****

  A horse, a horse, my kingdom for a horse! Americká herka není tuzemský Šemík ani anglický plnokrevník, nejenže neskočí, ale ani neumí zařadit zpátečku. Arnie na koni v hotelu mi způsobil bezmála infarkt myokardu. Letošní šedesátník není Richard III. , ale umí nakrmit padouchy olovem, hladit parkety v tangu a pod Cameronovou taktovkou kupodivu i h-r-á-t. Přepychová akce. Senzační hlášky. "Pro mě je škoda kulky. Vzala jsem si Ramba. Děti- deset vteřin radosti a třicet let starostí. Příště, zlato, uhni. Tančíte tango? Ten chlap se mi líbí, ale stejně ho budeme muset zabít. Tady je má pozvánka... " ráže 9/10 :-)(4.8.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace