poster

Bakhasatang

 • Jižní Korea

  박하사탕

 • USA

  Peppermint Candy

Drama

Jižní Korea / Japonsko, 1999, 130 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Tak nejak som v pomykove. Najprv tvorcovia snímku predstavia hlavnú postavu, ktorá je v takej depresii, že to takmer z poza obrazovky prenesú na Vás, no následne, pri postupnom odkrývaní príčin "prečo?", človek zisťujete, že napriek rôznym životným skúsenostiam, s ňou nedokáže nijak súcitiť. Buď som sa dejovo "stratil", alebo mi "Peppermint Candy" ozaj nemal čo ponúknuť. Alebo ... alebo išlo o prejav svedomia, ktoré ako to už býva zvykom - dokáže pomerne solídne hrýzť. Každopádne, od South Kórea v kombinácii s "Made in Japan" som čakal omnoho viac. Stopáž (ako vždy) premrštená, dramat kde nič tu nič ... tak "jaké pak copak".(5.9.2016)

 • RasputincZ
  ***

  Velký humanista Chang-dong Lee využívá železniční dráhu jako prastarý mýtický symbol cesty. Retrospektivně líčí příběh Yongha od sebevraždy až po naivní mládí, které deformuje společnost, láska a politická i ekonomická situace v zemi. Další silně "literární" film. Oproti pozdějším režisérovým filmům se jedná spíše o průměrnou záležitost, která v porovnání třeba s Oasis kvalitativně neobstojí.(10.11.2013)

 • VanTom
  ***

  Hlavní hrdina Yongho na začátku filmu spáchá sebevraždu a my pak retrospektivně sledujeme zlomové události jeho života, které z něj zformovaly bezcitného, krutého a nešťastného člověka. Čtvrtou hvězdičku nakonec nedám proto, že jsem k němu nenašel žádné sympatie, za tento osud si totiž může víceméně sám, jako slaboch sebou nechává vláčet a místo rozumných řešení se chová jako idiot. Jinak ale byly ty jednotlivé střípky působivé a pěkně do sebe zapadaly.(16.8.2012)

 • dezorz
  ***

  Korejsky film ktory vyhral v IFF v bratislave skor, nez u nas existovala akokolvek korejska vlna. Netradicne, neizkorozpocotve jemno filozoficke podanie zivota skrz hratky s casom ako v mememnte. Chyba atmosfera, chald sevreskej dogmy tu trci z kazdeho kuta.(18.5.2007)

 • Sysel_CZ
  ****

  Jediné, co mne drží od plného hodnocení, je přílišná délka, ale jinak jde o velice zdařilý počin. Retrospektivně vyprávěné snímky jsme již jistě viděli všichni, takže rozhodně nemůže být překvapením, že na konci filmu je vlastně začátek všeho; horší je, že ne každý vydrží sedět 2 hodiny a čekat na důvod "toho všeho". Po dokoukání v sobě vždy nosím hluboké dojmy z dobře zpracovaného díla, jen kdyby to bylo o něco kratší...(15.3.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace