• slovenský

Tom Horn - Hrdina Divokého západu

• slovenský

Western / Dobrodružný / Romantický

USA, 1980, 94 min

Umírající epocha, umírající žánr, umírající legenda. McQueen uměl odejít. 80%(6.11.2015)

Pomalý, ale zajímavý western o neohroženém lovci lidí, který je využit a následně postaven před soud, když se stane nepohodlným. Jedna z posledních rolí Stevea McQueena.(9.7.2013)

Přiznám se, že do toho, abych údivem zapoměla zavřít pusu trochu chybělo. Bylo opravdu zvláštní sledovat Steveho v jeho posledním filmu a vědět, že to má " za pár " ...... Hrál perfektně jak si ho člověk pamatuje ikdyž jsem si přála jiný konec, šťastnější. Pokud to mělo být natočeno ale podle skutečné postavy a historického faktu, že ho opravdu pověsili, tak to jinak skončit nemohlo, to je jasné.(13.2.2013)

Jeden z posledných hrdinov Divokého západu v podaní Stevea McQueena. Drsné prestrelky, krásna príroda a neuveriteľný koniec po ktorom vám ostane knedlík v krku. Pre milovníkov westernu "povinné čítanie".(21.11.2009)

Ať si říká kdo chce co chce, já dávám poslední odvedené roli Steva za pět. Myslím, že tento pozoruhodný western zaslouží lepší ohodnocení, než jakého se mu tady na ČSFD dostává. Film podle skutečné události (i když ve skutečnosti asi Tom Horn nebyl takový citlivý sympaťák) má děj i výborné obsazení. Kdo tento film neviděl, bude na jeho konci v rozpacích z neobvyklého vyvrcholení.(9.9.2007)