poster

Tom Horn

 • USA

  Tom Horn

 • slovenský

  Tom Horn - Hrdina Divokého západu

 • slovenský

  Tom Horn

Western / Dobrodružný / Romantický

USA, 1980, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Orlau32
  ****

  Je to poslední film Steve Mc Queena. Již lze zde vidět, jak jej už strašně poznamenává zákeřná choroba (rakovina plic), které podlehl. Škoda, byl to mimořádně charismaticky herec.(9.3.2008)

 • genetique
  ****

  Jeden z najlepších filmov, ktorý vykresľuje definitívny zánik éry Divokého západu, na ktorého konci sa ocitol aj Tom Horn. Zarytý pištoľník, ktorý ochraňoval právo starým spôsobom, s puškou v ruke a bez zľutovania. Nástup nových metód v tejto oblasti sa mu však stali osudnými. Steve McQueen na sklonku svojho života podáva veľmi presvedčivý výkon (scéna, keď uteká z vezenia potvrdzuje, že do svojho výkonu vložil celý svoj život), réžia je obozretná, dáva priestor aj charakterovým črtám. A hlavne v postave Toma Horna je dôveryhodne vyobrazená túžba po slobode, fyzickej i duševnej. 80%.(4.6.2009)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Smutny film. Definitivni konec ery westernu smychany s definitivnim koncem Steeva. Par rozstelenych hlav je pomerne hodne naturalistickych a dej je strizlivy - teda az na ty podivne flashbacky s ucitelkou, jak to asi mohlo byt. Tolik prodejnych serifu uz jsem dlouho nevidel pohoromade. Konci doba koltu a nastava doba prava. V US to pokracuje dodnes - prece, kde jinde na svete se lidi soudi vic - a kvuli naprostym pitomostem a malichernostem. Mam nepratele - tedy neco znamenam!(27.3.2012)

 • Radyo
  ****

  Trošku netypický western se Stevem McQueenem, kterému v době natočení zbývalo jen několik měsíců života. Přes svou nemoc podává výborný výkon a důstojně se tak loučí s diváky, kterým působil svými filmy radost. Děkujeme Steve!(4.3.2005)

 • kagemush
  ****

  S vědomí blížícího se vlastního (McQueenova) konce,se mi jeho výkon ještě několikrát násobí a vlastní příběh tohoto filmu se alespoň pro mě dostává do jiných a silnějších kontextů,než asi byl záměr filmu.(něco hodně podobnýho se mi přihodilo při Lekci Faust s panem Čepkem)(17.5.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace