• slovenský

Tom Horn - Hrdina Divokého západu

• slovenský

Western / Dobrodružný / Romantický

USA, 1980, 94 min

Jeden z posledných hrdinov Divokého západu v podaní Stevea McQueena. Drsné prestrelky, krásna príroda a neuveriteľný koniec po ktorom vám ostane knedlík v krku. Pre milovníkov westernu "povinné čítanie".(21.11.2009)

Podľa skutočných udalostí. Ochrancovi práv sa za pomoc dostane namiesto vďaky falošný súd s trestom smrti. Nepripomína nám táto otrasná odpoveď na vykonané dobro niečo z nášho života? Nepripomína nám to našu drzú nevďačnosť voči nášmu najväčšiemu Dobrodincovi, ktorú nazývame hriech?(23.7.2007)

Nezapomenutelný příběh natočený na základě skutečné události o lovci a hrdinovi starého západu. Tom Horn byl muž s jehož koncem odešel i Divoký západ. Při sledování charismatického Steve McQueena můžeme litovat, že mu nebylo umožněno žít déle a obšťastňovat diváky svým umem i v dalších filmech.(4.1.2012)

Přiznám se, že do toho, abych údivem zapoměla zavřít pusu trochu chybělo. Bylo opravdu zvláštní sledovat Steveho v jeho posledním filmu a vědět, že to má " za pár " ...... Hrál perfektně jak si ho člověk pamatuje ikdyž jsem si přála jiný konec, šťastnější. Pokud to mělo být natočeno ale podle skutečné postavy a historického faktu, že ho opravdu pověsili, tak to jinak skončit nemohlo, to je jasné.(13.2.2013)

Je to poslední film Steve Mc Queena. Již lze zde vidět, jak jej už strašně poznamenává zákeřná choroba (rakovina plic), které podlehl. Škoda, byl to mimořádně charismaticky herec.(9.3.2008)