poster

Tom Horn

 • USA

  Tom Horn

 • slovenský

  Tom Horn - Hrdina Divokého západu

 • slovenský

  Tom Horn

Western / Dobrodružný / Romantický

USA, 1980, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cervenak
  ****

  Umierajúci Steve McQueen a umierajúci žáner v takmer nesmrteľnej westernovej klasike. Odsýpa to, scenár je výborný, herci takisto, réžia prakticky bez výhrad, strih na svoju dobu dokonca excelentný. Len ten záver je na film, ktorý vlastne po celý čas nijako výrazne nevybočí zo žánrových pravidiel, snáď až príliš krutý a zanechá v človeku veľmi zlý pocit. Do poslednej chvíle som tomu sympatickému "buranovi" s winchestrovkou držal palce, ale už od okamihu, keď mu zabijú koňa, je jasné, že toto nedopadne dobre...(28.5.2007)

 • RHK
  ***

  Tom Horn byla dle dostupných informací reálná slavná postava Divokého Západu, jejíž sláva začátkem 20.století vybledla tak, jak zevšedněl Západ. Film popisuje konec Hornovy kariéry, kdy se živil jako najatý lovec zlodějů dobytka. Tak dobrý, že všude bylo zanedlouho plno zabitých zlodějů. Jeho brutální metody se však znelíbily místním občanům a Tom Horn musel být odstraněn. Paradoxně film je i předčasným koncem herecké kariéry Steva McQueena, který na dokončení filmu velmi spěchal, neboť umíral na rakovinu. Filmově jde o sotva průměrný western, který vylepšil svým charismatem slavný Steve. Takže McQueen nechť dostane milost, Toma Horna pověsíme. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=FZA-NPgelIo(15.6.2009)

 • Allien.9
  ***

  Poslední western Steva McQueena, který bych zařadila k těm lepším (příběh, počet mrtvých, závěr atd.). Nejsem zrovna fanynkou tohoto žánru, takže to berte jako kompliment.;-)(4.10.2014)

 • Šakal
  ****

  Sledovat tu jistou nepřehlédnutelnou paralelu mezi unaveným (životem) přesto stále (až do okamžiku smíření se) bojujícím T. Hornem resp. S. McQueenem (se svojí postupující nemocí) je (alespoň pro mě coby velkého McQueenova fanouška) zážitkem notně bolestivým, nikoliv však nepůsobivým. Přestože Tom Horn zcela jistě není tím nejlepším v jeho bohaté filmografii a osobně si ho budu nadále raději pamatovat jako věčně usměvavého „snílka“ plného života- „velkého útěkáře“, (ať už ze spolupráce s J. Sturgesem, F.J. Schaffnerem popř. S. Peckinpahem), rozhodně se (i) za tenhle filmový odchod ze scény stydět nemusí. (Nevím, jak ve vašem případě, ale za sebe upřímně prohlašuju: „to nastalé ticho při (resp. po) závěrečné scéně, by se dalo krájet a mazat na pořádné krajíce“....). Další zářez do vymírající generace „správnejch a férovejch chlapů“ a přestože to slovo resp. spojení ze srdce nenávidím, v případě Stevea (rád) udělám vyjímku. Ostatně tady padne jako prdel na hrnec...... 7.11. 1980 naposledy vydechl “King of cool“. P.S. název snímku bych (lehce) poupravil: „Tom Horn – volání (z) hor“. 75%(25.3.2013)

 • genetique
  ****

  Jeden z najlepších filmov, ktorý vykresľuje definitívny zánik éry Divokého západu, na ktorého konci sa ocitol aj Tom Horn. Zarytý pištoľník, ktorý ochraňoval právo starým spôsobom, s puškou v ruke a bez zľutovania. Nástup nových metód v tejto oblasti sa mu však stali osudnými. Steve McQueen na sklonku svojho života podáva veľmi presvedčivý výkon (scéna, keď uteká z vezenia potvrdzuje, že do svojho výkonu vložil celý svoj život), réžia je obozretná, dáva priestor aj charakterovým črtám. A hlavne v postave Toma Horna je dôveryhodne vyobrazená túžba po slobode, fyzickej i duševnej. 80%.(4.6.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace